Kategorie powiązane: K,

Kalium Polfarmex

Wskazania do stosowania
Profilaktyka i leczenie stanów niedoboru potasu.

Jaki jest skład Kalium Polfarmex, jakie substancje zawiera?

100 ml syropu zawiera 7,82 g jonów potasu w postaci 15 g potasu chlorku.
10 ml syropu zawiera 20 mEq jonów potasu

oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan, aromat bananowy płynny, żółcień chinolinową, sacharozę, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kalium Polfarmex – jak stosować ten lek?

Indywidualnie do stanu chorego. Zwykle podaje się 20 mEq K+ (10 ml syropu) 1-4 razy na dobę.
Nie zaleca się przekraczania dawki 100 mEq K+ (50 ml syropu) na dobę.
Dawkę syropu należy rozcieńczyć w ½ szklanki wody, przyjmować w trakcie lub pod koniec posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie potasu powoduje wystąpienie hiperkaliemii (osłabienie mięśni, drętwienie warg, palców i nóg, zwolnienie czynności serca). W przypadku nasilenia objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kalium Polfarmex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kalium Polfarmex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak badań na zwierzętach i ludziach, oceniających wpływ preparatu na płód. Brak doniesień o szkodliwym działaniu preparatu w okresie ciąży.

Ulotka Kalium Polfarmex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

KALIUM POLFARMEX, 782 mg jonów potasu/10 ml, syrop (Kalii chloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kalium Polfarmex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

KALIUM POLFARMEX, 782 mg jonów potasu/10 ml, syrop (Kalii chloridum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Kalium Polfarmex - forum pacjentów

Stosujesz Kalium Polfarmex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz