Konsultacja merytoryczna:

Kalium Polfarmex

Wskazania do stosowania
Profilaktyka i leczenie stanów niedoboru potasu.

Jaki jest skład Kalium Polfarmex, jakie substancje zawiera?

100 ml syropu zawiera 7,82 g jonów potasu w postaci 15 g potasu chlorku.
10 ml syropu zawiera 20 mEq jonów potasu

oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu benzoesan, aromat bananowy płynny, żółcień chinolinową, sacharozę, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Kalium Polfarmex – jak stosować ten lek?

Indywidualnie do stanu chorego. Zwykle podaje się 20 mEq K+ (10 ml syropu) 1-4 razy na dobę.
Nie zaleca się przekraczania dawki 100 mEq K+ (50 ml syropu) na dobę.
Dawkę syropu należy rozcieńczyć w ½ szklanki wody, przyjmować w trakcie lub pod koniec posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie potasu powoduje wystąpienie hiperkaliemii (osłabienie mięśni, drętwienie warg, palców i nóg, zwolnienie czynności serca). W przypadku nasilenia objawów należy zasięgnąć porady lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Kalium Polfarmex – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Kalium Polfarmex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak badań na zwierzętach i ludziach, oceniających wpływ preparatu na płód. Brak doniesień o szkodliwym działaniu preparatu w okresie ciąży.

Ulotka Kalium Polfarmex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

KALIUM POLFARMEX, 782 mg jonów potasu/10 ml, syrop (Kalii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 12 razy

Rozmiar plku 220.41 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kalium Polfarmex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

KALIUM POLFARMEX, 782 mg jonów potasu/10 ml, syrop (Kalii chloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 231.64 KB

Cena - ile kosztuje Kalium Polfarmex?

Cena Kalium Polfarmex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kalium Polfarmex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Kalium Polfarmex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dermasel sól do kąpieli z Morza Martwego Złocista Gold Exklusiv (Opakowanie: 1 op.)Niezapomniana przyjemność kąpieli z cennymi minerałami z Morza Martwego, prawdziwymi drobinami złota, antycellulitowym kompleksem z kofeiny i nawilżającym kompleksem substancji dogłębnie pielęgnujących skórę ciała. Efekt działania Dermasel sól do kąpieli z Morza Martwego Złocista Gold Exklusiv (Opakowanie: 1 op.)Dodatek do…

Zastosowanie Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.)Poduszka z żelu polimerowego. Chroni stopę z palcami młotkowatymi. Elastyczna nakładka chroni stopę, łagodzi ból powodowany przez dolegliwość.Gehwol poduszka przeciwuciskowa na palce młotkowate prawa (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml) to intensywna pielęgnacja i kuracja przeciwzmarszczkowa.Widocznie zmniejsza objawy przedwczesnego starzenia się skóry oraz skutecznie redukuje głębokie zmarszczki poprzez odbudowę tkanek skórnych.

La Roche Posay Redermic C krem do skóry normalnej i mieszanej (Opakowanie: 40 ml) nie…

Linomag Olejek d/kąp. (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Weleda odprężający płyn do kąpieli - jodła (Opakowanie: 200 ml)Płyn do kąpieli z olejkiem z jodły pomoże ci się odprężyć po ciężkim dniu - cudowny zapach olejku przeniesie cię w krainę marzeń, a substancje zawarte w płynie dodatkowo zadbają o piękno twojej skóry ie wysuszając jej.Efekt działania Weleda odprężający pł…