Konsultacja merytoryczna:

Kaletra

−Lekarz prowadzący przepisał lek Kaletra, aby pomóc w ograniczeniu rozwoju zakażenia ludzkim wirusem upośledzenia odporności (HIV). Lek Kaletra działa w ten sposób, spowalniając rozprzestrzenianie się zakażenia HIV w organizmie.
−Lek Kaletra stosuje się u dzieci w wieku 2 lat lub starszych, młodzieży oraz u dorosłych zakażonych HIV. Jest to wirus, który wywołuje AIDS.
−Kaletra zawiera substancje czynne – lopinawir i rytonawir. Kaletra jest lekiem przeciwretrowirusowym. Należy do grupy leków zwanych inhibitorami proteazy.
−Lek Kaletra jest zalecany do stosowania w skojarzeniu z innymi lekami przeciwwirusowymi.

Lekarz prowadzący omówi to z pacjentem i określi, które leki są dla niego najlepsze.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Kaletra:

Skład

Substancjami czynnymi leku są lopinawir i rytonawir.
Każdy ml leku Kaletra roztwór doustny zawiera 80 mg lopinawiru i 20 mg rytonawiru.

Pozostałe składniki leku:
alkohol, syrop kukurydziany o dużej zawartości fruktozy, glikol propylenowy, woda oczyszczona, glicerol, powidon, aromat Magnasweet-110 (mieszanina glicyryzanu jednoamonowego i glicerolu), aromat waniliowy (zawierający kwas p-hydroksybenzoesowy, aldehyd p-hydroksybenzoesowy, kwas wanilinowy, wanilinę, heliotrop, etylowanilinę), polioksyetylenowany uwodorniony olej rycynowy 40, aromat landrynkowy (zawierający etylomaltol, etylowanilinę, acetoinę, dihydrokumarynę, glikol propylenowy), potasu acesulfam, sodu sacharynian, sodu chlorek, olejek mięty pieprzowej, sodu cytrynian, kwas cytrynowy, mentol.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie / stosowanie

Lek Kaletra jest zalecany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku 2 lat i starszych zakażonych HIV.

Podczas dawkowania leku u dzieci należy zachować ostrożność. U dzieci ważących poniżej 40 kg dawka powinna wynosić mniej niż 5 ml dwa razy na dobę.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza.W razie wątpliwości jak przyjmować lek, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jaką stosować dawkę leku Kaletra i kiedy?
Stosowanie u dorosłych

− Zazwyczaj dawka u dorosłych pacjentów wynosi 5 ml roztworu doustnego dwa razy na dobę, tzn. co 12 godzin, łącznie z innymi lekami przeciw HIV. Lekarz prowadzący powie jaką dawkę leku Kaletra należy przyjmować.
− Ważne jest, aby wszystkie dawki leku Kaletra roztwór doustny przyjmować z jedzeniem.

Stosowanie u dzieci w wieku 2 lat i powyżej
− Lekarz prowadzący ustali właściwą dawkę w zależności od wzrostu i masy ciała dziecka.
− Ważne jest, aby wszystkie dawki leku Kaletra roztwór doustny przyjmować z jedzeniem.

Jeśli pacjent nie ma problemów z połykaniem tabletek lek Kaletra jest również dostępny w postaci tabletek powlekanych zawierających 200 mg lopinawiru i 50 mg rytonawiru oraz tabletek powlekanych zawierających 100 mg lopinawiru i 25 mg rytonawiru.

Przedawkowanie

− W razie stwierdzenia, że pacjent przyjął więcej leku niż należało, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

− Jeśli nie można skontaktować się z lekarzem prowadzącym, należy zgłosić się do szpitala.

Pokarm, napoje (alkohol)

Ważne jest, aby wszystkie dawki leku Kaletra roztwór doustny przyjmować z jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

− Jeśli pacjentka planuje mieć dziecko, jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza prowadzącego.

− Kobiety w ciąży lub karmiące piersią nie powinny stosować leku Kaletra roztwór doustny, o ile wyraźnie nie zaleci tego lekarz.

− Zaleca się, aby kobiety zakażone HIV nie karmiły piersią, ponieważ zakażenie HIV może przenieść się na dziecko z mlekiem matki.

Kaletra ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

KALETRA, (80 mg + 20 mg)/ml, roztwór doustny (lopinawir + rytonawir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 176.76 KB


KALETRA, 200 mg/50 mg, tabletki powlekane (lopinawir/rytonawir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 90 razy

Rozmiar plku 180.70 KB


KALETRA, 100 mg/25 mg, tabletki powlekane (lopinawir/rytonawir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 179.28 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Kaletra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

KALETRA, (80 mg + 20 mg)/ml, roztwór doustny; 200 mg/50 mg, tabletki powlekane; 100 mg/25 mg, tabletki powlekane (lopinawir/rytonawir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 741.59 KB

Kaletra cena

Cena Kaletra i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Kaletra.

Kaletra opinie - forum pacjentów

Stosujesz Kaletra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Kaletra”

  1. Kocham Kaletrę dobry preparat na domowe szkodniki typu szczur po stosowaniu 2 miesięcznym wypadły mi włosy i siwy się zrobiłem a i rzygam i sram pod siebie taka trucizna dałem sąsiadowi i o dziwo wytruł wszystkie szczury w piwnicy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz