Konsultacja merytoryczna:

Jolistol

Jak działa i kiedy stosujemy Jolistol?

JOLISTOL zawiera substancję czynną sitagliptynę, która należy do klasy leków nazywanych inhibitorami DPP-4 (inhibitory dipeptydylopeptydazy-4), powodujących zmniejszenie stężenia cukru we krwi u dorosłych z cukrzycą typu 2.

Ten lek pomaga uzyskać większe stężenie insuliny uwalnianej po posiłku i zmniejsza ilość cukru wytwarzanego przez organizm.

Lekarz zalecił przyjmowanie tego leku w celu zmniejszenia zbyt dużego stężenia cukru we krwi, będącego skutkiem cukrzycy typu 2. Lek może być stosowany sam lub w skojarzeniu z innymi lekami (insuliną, metforminą, pochodnymi sulfonylomocznika lub glitazonami) obniżającymi stężenie cukru we krwi, które mogą być już przyjmowane w cukrzycy jednocześnie z posiłkami oraz programem ćwiczeń fizycznych.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Cukrzyca typu 2 jest to schorzenie, w którym organizm nie wytwarza insuliny w wystarczających ilościach, a wytwarzana insulina nie działa tak jak powinna. Organizm może także wytwarzać zbyt wiele cukru. Jeśli tak się dzieje, cukier (glukoza) gromadzi się we krwi. Może to prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowia, takich jak choroby serca, nerek, utrata wzroku i amputacja kończyn.

Jaki jest skład Jolistol, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sitagliptyna. Każda tabletka powlekana (tabletka) zawiera 34,76 mg sitagliptyny winianu półwodnego, co odpowiada 25 mg sitagliptyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian i sodu stearylofumaran.
Otoczka tabletki Opadry II 85F230012 zawiera: alkohol poliwinylowy częściowo hydrolizowany, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Jolistol – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zwykle zalecana dawka to:
– jedna tabletka powlekana po 100 mg;
– raz na dobę;
– przyjmowana doustnie.

Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, lekarz może zalecić mniejszą dawkę leku (np. 25 mg lub 50 mg).

Ten lek można stosować niezależnie od posiłków i napojów.

Lekarz może zalecić stosowanie tylko tego leku lub tego leku i pewnych innych leków, które zmniejszają stężenie cukru we krwi.

Dieta i ćwiczenia fizyczne pomagają organizmowi lepiej wykorzystać cukier znajdujący się we krwi.

Podczas przyjmowania leku JOLISTOL ważne jest przestrzeganie diety i wykonywanie ćwiczeń fizycznych zaleconych przez lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki tego leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Jolistol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Jolistol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować tego leku podczas ciąży.

Nie wiadomo, czy ten lek przenika do mleka kobiecego. Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią lub gdy planowane jest karmienie piersią.

Ulotka Jolistol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

JOLISTOL, 25 mg, tabletki powlekane (Sitagliptinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 187.18 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Jolistol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

JOLISTOL, 25 mg, tabletki powlekane (Sitagliptinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 464.96 KB

Cena - ile kosztuje Jolistol?

Cena Jolistol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Jolistol.

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Jolistol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Apap Przeziębienie (Hot) (Opakowanie: 8 )Apap Przeziębienie (Hot) (Opakowanie: 8 ) to lek stosowany w przypadku przeziębienia, grypy lub chorób grypopodobnych. Ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe oraz zmniejszające nieżyt nosa. Wspiera odporność organizmu oraz przyspiesza powrót do zdrowia.
Efekt działania Apap Przeziębienie (Hot) (Opakowanie: 8 )Apap Przeziębienie (Hot) (Opakowanie: 8 ) to złożony preparat, który zawiera dużą ilość paracetamolu, najczęś…

17.77 

Flavamed (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

9.66 

Zastosowanie Femaltiker plus smak czekoladowy (Opakowanie: 12 )Femaltiker plus smak czekoladowy (Opakowanie: 12 ) to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego dla kobiet karmiących piersią.

Produkt stosuje się w przypadku problemów z utrzymaniem bądź wywołaniem laktacji. niedoboru pokarmu czy niskiego przyrostu wagi dziecka związanego z niewystarczającą ilością pokarmu.

Femaltiker czekoladowy wspomaga laktację oraz zwiększa ilość pokarmu. Zawiera naturalne składniki roślinne, które oddział…

34.99 

Zastosowanie CMD maść cynkowa (Opakowanie: 15 ml)CMD maść cynkowa (Opakowanie: 15 ml) to maść cynkowa doskonała na zanieczyszczenia skórne, pryszcze i skażoną skórę. Jest również odpowiednia do pielęgnacji skóry podrażnionej.Efekt działania CMD maść cynkowa (Opakowanie: 15 ml)CMD maść cynkowa (Opakowanie: 15 ml) łagodzi swędzenie i daje lekko chłodzący efekt. Skuteczne składniki, takie jak tlenek cynku, nalewka propolisowa i…

52.99 

Zastosowanie Toepfer płyn otrębowy do kąpieli (Opakowanie: 250 g)Toepfer płyn otrębowy do kąpieli (Opakowanie: 250 g) jest delikatnym płynem do mycia ciała zawierającym naturalne składniki, które dokładnie oczyszczają skórę dzieci i dorosłych skłonnych do podrażnień.
Preparat przeznaczony jest dla dzieci borykających się ze skórą wrażliwą lub lekko podrażnioną.
Produkt może…

23.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief