JARDIANCE

Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Jardiance zawiera substancję czynną empagliflozynę, której działanie polega na blokowaniu pewnego białka w nerkach o nazwie kotransporter sodowo-glukozowy 2 (SGLT2). SGLT2 zapobiega wydalaniu glukozy z moczem przez wchłanianie glukozy do krwi w procesie filtracji krwi przez nerki.

Lek ten, poprzez blokowanie działania tego białka, umożliwia usuwanie glukozy (cukru zawartego we krwi)) z moczem, co prowadzi do zmniejszenia stężenia glukozy we krwi, które jest zbyt duże z powodu cukrzycy typu 2.

Lekarz przepisał ten lek w celu zmniejszenia stężenia cukru we krwi.
• Lek Jardiance stosowany jest w leczeniu cukrzycy typu 2 u dorosłych pacjentów (w wieku 18 i więcej lat), której nie da się opanować przy stosowaniu tylko diety i ćwiczeń fizycznych.

• Lek Jardiance może być stosowany jako jedyny lek u pacjentów, którzy nie mogą stosować metforminy (innego leku przeciwcukrzycowego).

• Lek Jardiance może być też stosowany z innymi lekami. Mogą to być leki zażywane doustnie lub insulina stosowana we wstrzyknięciach.

Ważne jest dalsze stosowanie przez pacjenta diety i planu ćwiczeń fizycznych zgodnie z zaleceniami lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Cukrzyca typu 2 jest chorobą, która zależy zarówno od genów, jak i od stylu życia. U pacjenta chorego na cukrzycę typu 2 trzustka nie produkuje ilości insuliny wystarczającej do kontrolowania stężenia glukozy we krwi, a organizm nie jest w stanie skutecznie wykorzystać wyprodukowanej insuliny. Prowadzi do zbyt wysokiego stężenia glukozy we krwi, co może powodować zaburzenia, takie jak choroba serca, choroba nerek, pogorszenie wzroku i słabe krążenie krwi w kończynach.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest empagliflozyna.

Każda tabletka zawiera 10 mg lub 25 mg empagliflozyny.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

– rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu.
– otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jaką dawkę należy przyjąć
• Dawka początkowa leku Jardiance to jedna tabletka 10 mg raz na dobę. Lekarz zdecyduje, kiedy należy zwiększyć dawkę do 25 mg raz na dobę.
• Lekarz może ograniczyć dawkę do 10 mg raz na dobę, jeżeli pacjent ma choroby nerek.
• Lekarz przepisze taką dawkę, jaka jest odpowiednia dla danego pacjenta. Nie należy zmieniać przepisanej dawki, chyba że zaleci tak lekarz.

Przyjmowanie tego leku
• Tabletkę należy połknąć w całości, popijając wodą.
• Tabletkę można przyjmować razem z posiłkiem lub osobno.
• Tabletkę można przyjmować o dowolnej porze dnia, jednakże należy starać się przyjmować ją mniej więcej o tej samej porze. Ułatwia to pamiętanie o przyjęciu kolejnej tabletki.

Lekarz może zalecić stosowanie leku Jardiance razem z innym lekiem przeciwcukrzycowym. Wszystkie leki należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uzyskać jak najlepszy wynik leczenia.

Odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne ułatwiają organizmowi skuteczniejsze wykorzystanie cukru.

Ważne jest, aby pacjent, podczas stosowania leku Jardiance, w dalszym ciągu stosował dietę i program ćwiczeń fizycznych zalecony przez lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Jardiance należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować leku Jardiance, jeśli pacjentka jest w ciąży. Nie wiadomo, czy lek Jardiance jest szkodliwy dla nienarodzonych dzieci. Nie stosować leku Jardiance, jeśli pacjentka karmi piersią. Nie wiadomo czy lek Jardiance przenika do mleka matki.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT JARDIANCE

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku do pobrania w formacie pdf lub doc.

Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


CHPL do pobrania w formacie pdf lub doc.

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

JARDIANCE CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

JARDIANCE OPINIE

45 KOMENTARZE

 1. Cieszę się, że ogólnie komentarze o jardiance są pozytywne, bo właśnie lekarz mi przepisał ten lek, dopiero zacznę go brać, ciekawa jestem reakcji mojego organizmu na ten lek?!

 2. Witam.
  Po trzech tygodniach jest lekkie swędzenie języka , czy przerwać zażywanie czy brać dalej. Wizyta u specjalisty w Lipcu.

 3. Lek przyjmuję od 6 miesięcy + Amaryl. Cukry spadły, prawie do normy. Od 3 miesięcy solidnie przestrzegam diety – zero cukru, nawet w święta. Schudłam 5 kg. Od kilku tygodni bolą mnie mięśnie ud / na pewno nie od ćwiczeń fizycznych /. Zastanawiam się, czy może to być skutek uboczny zażywania Jardiance. Może ktoś miał podobnie? Wizytę lekarską mam dopiero w lipcu.

 4. Biorę od tygodnia ten lek jardiance Ale dostałam zapalenie dróg moczowych-może wogole muszę wykluczyć cukier bo czasem podjadam ciastko- albo za mało pije płynów

 5. Dla mnie rewelacja. Ja namiętny piwosz, zakochany w pierogach leniwych, cytrusach w końcu nie muszę oglądać każdej puszki piwa, każdej mandarynki, czy leniwej kluchy. Cukier 110-130, toż to poezja. U mnie w Krośnie specyfik 30 tab. 10 mg. po 99 zł. Ostatnio dołączyłem do tego olej lniany i sok z kiszonej kapusty na czczo. Serduszko przestało pukać cza-cza a kloce są wzorcowe.

 6. Dla mnie to się całkiem nie nadaje. Cukier ulega podwyższeniu oraz dodatkowo dostałem zapalenie układu moczowego. Zatem nie wiem dlaczego to zostało dopuszczone do obrotu.

 7. Jardiance biorę od tygodnia, cuker spadł z 350-400 na 160-180 to dla mnie komfort,mam nadzieję, że będzie lepiej, tyko ta cena

 8. polecam lek jardiance biore od czerwca jestem zadowolona waga spadla 8 kg cukry sie unormowaly a bywalo i 300 teraz na czo 90 2 godz po jedzeniu 150 tyle ze cena ale moze doczekamy refundacji polecam

 9. Szanowna Ewo! Ja do tej pory nie zauważyłem skutków ubocznych ! Z perspektywy kilku miesięcy przyjmowania Jardiance 10 , mój cukier się unormował. 80-100. Przy tym leku istnieje potrzeba przyjmowania większej ilości płynów,ale jest to potrzebne dla organizmu. Jak zapewne wiesz przy tym leku, nadmiar cukru wydalana jest z moczem,wobec tego uzupełniamy płyny!
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w 2017 r.

 10. Biorę Jardiance od października cukry cudowne w porównaniu do wcześniejszych. Dietę stosuję wg zaleceń lekarza i najistotniejsza sprawa 9 kg mniej. Po różnych dietach odchudzających dopiero teraz waga spadła. Polecam

 11. dla mnie lek jardiance jest bardzo pomocny cukry wyraznie spadly waga tez stosuje 6 miesiecy i schudlam 7 kg cukry na czo 85/100 wczesniej 130/140 widze poprawe

 12. Witam! Jardiance biorę od września,super lek szkoda tylko że w Polsce nie jest refundowany!.Wcześniej brałem Diaprel MR ale cukier miałem na czczo /wg.140-150.Teraz mam 85-100.Diety specjalnej nie trzymam jem co mi smakuje ale bez cukru!Po tym leku duż,o

  Witam b.dobry lek Jardiance, szkoda tylko że nie refundowany! Skutecznie obniża cukier ! Wzmaga pragnienie ale i tak powinno się pić od 2-3 litrów wody dziennie! Biorę ten lek od września br.Jestem bardzo zadowolony z postępu w walce z cukrzycą która mnie sponiewierała! Jardiance szczerze polecam! Mój cukier teraz na czczo 85-100.

 13. Biorę ten lek od miesiąca razem z Glucophage 500 /metformina/.nie widzę istotnych różnic w poziomie cukru w stosunku do samej metforminy.Zastanawiam się nad sensem dalszego wspomagania metforminy.Myślę ze lepszym połączeniem była metformina z lekiem Galvus 50.

  • Jardiance chroni serducho! czyż to nie jest istotne?
   Nino! Bądż cierpliwa a zobaczysz że lek ten Ci pomoże! Trochę drogi ale najdroższe jest zdrowie!
   Koleżanko jeden miesiąc to za krótki czas na radykalną poprawę!Ja biorę już trzy miesiące i jest poprawa! Dużo pij wody i dieta bez cukrowa.Życzę powodzenia!

  • Za mało metforminy powinno się brać 500 rano 1000 wieczorem i do tego 10mg jardiance postęp w ciągu 5 dni drastycznie cukier spada

 14. Po pierwszej tabletce w ciągu kilku godzin cukier spadł z 230 do 140. Więc działa 🙂 z wagą zobaczymy po dłuższym czasie !!!

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here