Konsultacja merytoryczna:

Jardiance

Lek Jardiance to specyfik przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jest to skuteczny środek, który pomaga wydalać nadmiar glukozy wraz z moczem, poprzez blokowanie w nerkach białka odpowiedzialnego za hamowanie spadku stężenia cukru we krwi.

Poniżej możecie Państwo dowiedzieć się, przy jakich schorzeniach dokładnie zalecany jest preparat Jardiance, co wchodzi w jego skład, czy można go bezpiecznie stosować z innymi preparatami, a także, czy może być on zażywany przez kobiety w ciąży lub karmiące. W poniższym opisie zawarte zostały również informacje dotyczące dawkowania, a także postępowania w przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości preparatu.

Z poniższych danych można dowiedzieć się również, gdzie można znaleźć prezentowany lek, jaka jest cena Jardiance w poszczególnych aptekach, czy podlega refundacji, a także jakie są dostępne zamienniki. Udostępniliśmy również ulotkę w formie PDF, a także charakterystykę produktu leczniczego.

Preparat jest przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Jego działanie polega na blokowaniu w nerkach białka – kotransportera. Substancja czynna, czyli empaglifozyna jest inhibitorem kotransportera sodowo-glukozowego 2 SGLT2 (białka, które zapobiega wydalaniu glukozy wraz z moczem), wobec którego jest 5000 razy bardziej selektywny niż w przypadku SGLT1. Dzięki blokowaniu działania SGLT2 glukoza jest skutecznie odfiltrowywana przez nerki i wydalana wraz z moczem.

Lekarz może przepisać ten preparat, jeśli u pacjenta stwierdzono zbyt duże stężenie cukru we krwi. Wskazane jest, by stosować Jardiance w przypadku wystąpienia cukrzycy typu 2, której opanowanie nie jest możliwe przez dietę i ćwiczenia fizyczne. Może być traktowany jako zamiennik preparatów, w których składzie zawarta jest metformina (szczególnie w przypadku pacjentów, którzy nie tolerują tej substancji). Nie koliduje z innymi lekami, niezależnie czy przyjmowanymi doustnie, czy też z wstrzykiwaną insuliną. Jardiance stanowi uzupełnienie specjalnego planu żywieniowego i aktywnego trybu życia, zaleconych przez lekarza czy innego specjalistę.

Co to jest cukrzyca typu 2?
Jest to choroba, która może być uwarunkowana genetycznie, a także wyniknąć z prowadzonego trybu życia. U chorych na ten typ cukrzycy produkcja insuliny przez trzustkę jest zaburzona, przez co enzym ma zbyt małe stężenie w organizmie, by prawidłowo kontrolować poziom glukozy we krwi. W wyniku tego ilość cukru we krwi jest zbyt wysoka, co może prowadzić do chorób serca, nerek, a także pogłębienia wad wzroku i pogorszenia pracy układu krwionośnego.

Jaki jest skład Jardiance, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją preparatu Jardiance jest empaglifozyna. Środek dostępny jest z zawartością 10 lub 25 mg tego składnika.

W skład substancji pomocniczych wchodzą natomiast:

 • w rdzeniu tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, koloidalna krzemionka bezwodna, stearynian magnezu.
 • w otoczce: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol (400), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Jardiance – jak stosować ten lek?

Przyjmując preparat, należy ściśle trzymać się wskazań lekarza. W przypadku wątpliwości konieczna jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Jaką dawkę należy przyjąć
Zalecana dawka to 10 mg na dobę. Lekarz może jednak zdecydować o jej zwiększeniu do 25 mg raz na dobę. W przypadku choroby nerek nie zaleca się przyjmowania większej dawki niż 10 mg raz na 24 godziny.

Przyjmowanie tego leku
Lek przyjmuje się w całości, popijając wodą. Można go wziąć do posiłku lub niezależnie od niego, o dowolnej porze dnia, przy czym zaleca się, by była ona stała.

W przypadku zalecenia terapii lekiem Jardiance z innym preparatem należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza. Pozwoli to uzyskać najlepsze efekty kuracji. Środki farmaceutyczne stanowią uzupełnienie zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych, które pomagają skutecznie wykorzystać zgromadzony w organizmie cukier, dlatego też niezbędne jest podtrzymanie zaleconego, aktywnego trybu życia i przepisanej diety.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli zdarzy się przedawkować ilość leku Jardiance, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala, pamiętając o tym, by mieć ze sobą opakowanie preparatu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Jardiance – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Jardiance w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, jej planowania lub też podejrzenia, a także przy karmieniu piersią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji lekiem Jardiance. Nie zaleca się stosowania preparatu w trakcie ciąży ani przy karmieniu piersią przez wzgląd na brak danych dot. przenikania substancji do mleka matki.

Ulotka Jardiance – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

JARDIANCE, 10 mg; 25 mg, tabletki powlekane (empagliflozyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 837 razy

Rozmiar plku 156.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Jardiance m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

JARDIANCE, 10 mg; 25 mg, tabletki powlekane (empagliflozyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 461 razy

Rozmiar plku 306.53 KB

Cena - ile kosztuje Jardiance?

Cena Jardiance i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Jardiance.

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Porównaj ceny innych leków dla cukrzyków i kupuj najtaniej!

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Jardiance? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

130 komentarzy do “Jardiance”

 1. Jardiance zaczęłam brać od 04.03.22(pt.) Po jednym dniu unormowało mi się ciśnienie i cukier zaczął spadać. Ale pojawił się cukier w moczu i ciała ketonowe ( mam paski do mierzenia cukru i ketonów w moczu) czuję też lekkie pieczenie w miejscu intymnym. Rano biorę Diaprel MR 2tabl.po30mg.i 1tabl.Jardiance 10mg. Trochę boję się skutków ubocznych, dlatego proszę Was, abyście podzielili się waszym doświadczeniem po dłuższym stosowaniu leku Jardiance. Z góry dziękuję!

  Odpowiedz
  • Jestem tylko studentem farmacji ale glikozuria (cukier w moczu) jest pożądanym efektem działania leku ponieważ tak on działa – nasila wydalanie glukozy z moczem. Ponieważ w moczu jest więcej cukru, dużo łatwiej niestety o infekcję intymną i pewnie stąd to pieczenie. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 2. Po tygodniu zażywania Jardiance poprawiło mi się ciśnienie ale dostałam grzybicę w intymnym miejscu i okropne swędzenie. Jedno leczy drugie kaleczy.

  Odpowiedz
 3. Biorę od paru dni Jardiance ,nic lepiej ,stosuję dietę ,dwie godziny szybkiego marszu a tu klapa ,przed posiłkiem miałam 186 cukru a po dawce w/w leku po dwóch godzinach 196 ? i co ? drogi lek i zero poprawy !!!

  Odpowiedz
 4. Pisalam wcześniej na forum do tych skutków ubocznych pieczenie swędzenie po leku jordanse robienie guzików i pękających krwawiacych pecherzy doszedł stan zapalny ujawniony po pobraniu cytologi Pani ginekolog fale leki żele i globulki dużo lepiej stan psychiczny dużo lepszy nie swędzi zdrowiej jeśli chodzi o miejsce intymne pozdrawiam

  Odpowiedz
  • wcześniej brałem syniardy12,5miałem w miarę unormowane stany-pół godziny po syniardy cukier poniżej 100 obecnie od 2tygodni jordiance-stale większy poziom cukru minimalny spadek po wzięciu leku, ciągle jestem” rozkojarzony”-raczej gorzej niż lepiej …

   Odpowiedz
 5. Biorę lek jardiance 2 tygodnie żadnych skutkuw ubocznych nie mam pije dużo wody do 3 litrów cukry do 170 rano 120 zobaczymy dalej ale lek Synjardy 12,5 był lepszy wycofany ze sprzedaży

  Odpowiedz
 6. Lucjabiore lek Jardiance około 3_miesiecy. Mam78lat i na cukrzycę choruje 13lat Brałam symglik od '2 do 4 metformaks 500 a teraz 850. Raz dziennie. Teraz po tym jak dodatkowo biorę Jardiance 10 jest lepiej. Średnio mi spadł cukier około 80_100. Schudłam 5 kg. Wątrobowe badania alat i aspat polepszyły mi się wyniki. Ale mam dużo cukru w moczu. Boję się co dalej. Co z nerkami będzie. Lucja

  Odpowiedz
  • W ulotce jest napisane, że poziom cukru w moczu będzie w większym stężeniu ponieważ lek działa tak,że wysikuje się glukozę. Życzę pani dużo zdrowia.

   Odpowiedz
  • Do Gosiak. Jak zaczęłam stosować Jardiance 10 to od razu zaczęłam chudnąć. Przez 3 miesiące schudłam 10 kg. Waga się zatrzymała , więcej nie schudłam i od roku utrzymuję ją. Schudłam pomimo ,że nie ćwiczę i nawet nie spaceruję tak naprawdę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.?

   Odpowiedz
 7. Dzień dobry wszystkim. Od 3 dni biorę jardiance 25 raz dziennie. Cukier zaczął się normować ( 98- 130 dzień i na czczo dzisiaj 128 a było 175 )
  Mam lekką niestrawność i mniejszy apetyt. Czy ktoś miał takie skutki uboczne i czy przeszły? Interesuje mnie przede wszystkim niestrawność.

  Odpowiedz
 8. Mimo braku spadku cukrów i zapalenia stawów oraz stanów zapalnych dróg moczowych( higiena zachowana) ,biorę nadal Jardiance 10 mg i Glukophage XR 1000 ,dając czas sobie na dokładne sprawdzenie reakcji na ten lek mojemu organizmowi. Po 8 miesiącach ból ramion troszkę ustał , schudłam 1kg ( ważę 50 kg przy wzroście 155 cm), cukry nieznacznie spadły z 200 do 160-150 , dieta bezmięsna staram się nie jeść słodyczy, czasem gorzka czekolada a mimo to nie jest dobrze, powiedziałabym że , wręcz źle . Ten lek miał zbijać ciśnienie , u mnie szaleje mimo leków, wyniki złe cholesterolu nigdy takiego nie miałam 6,5 + wysokie trójglicerydy 4,5 , zaczęłam brać roswerę 5 mg, zamiast lepszych wyników mam gorsze odstawię lek na jakiś czas sprawdzę co ze mną będzie dalej. Rozmowa z lekarką telefoniczna , badania ograniczone, sprawdzam cholesterol prywatnie , jestem zrezygnowana. Zamiast poprawy to większa ilość leków. Czytam wasze opinie bo szukam podobnych skutków jak moje , dzięki że piszecie.

  Odpowiedz
  • Bralam lek parę miesięcy schudłam bardzo mało ok 2kg skutki uboczne były od początku swędzenie pęcherze pękające w miejscach intymnych mimo zachowania higieny cukry mniejsze ale nie rewelacja oprócz tego najprawdopodobniej zaatakowali mi stawy lek może i dobry ale te skutki uboczne może nie każdy ma takie same proszę przeczytać ulotkę pozdrawiam

   Odpowiedz
 9. dziendobry ja staska lat 77 dzisiaj cukier po tabletkach i sniadaniu 400 ,jutro po raz pierwszy biore nowy lak ,mam nadzieje ze pozytywne komentaze sa prawdziwe proszę o wsparcie bo trochę się boje ,dzisiaj mnie zważono i am 66 kg przy 160 wzrostu

  Odpowiedz
 10. Lek biorę od dwu miesięcy cukry mimo diety i ćwiczeń mało zadowalające . Pojawiła się wysypka na żołędziu i rumień kolisty na nodze
  Czy to skutki uboczne?

  Odpowiedz
  • Z wysypką tak, to przez Jardiance. Mam zmieniony na Synjardy 12.5 mg/1 000 mg 60 opakowanie tabletek(dwukrotnie tańszy od Jardiance) i problemy zginęły. A już zupełnym kuriozum jest refundacja tego Jardiance od listopada 2019 r. i i lek jest droższy jak bez refundacji.

   Odpowiedz
 11. Redakcja nie przyjęła mojej opinii…..bo jest negatywna… czyli łupią kasę i o to chodzi…wyniki mam gorsze….przytyłam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin pH5 Maść pielęgnacyjna (Opakowanie: 100 ml)Specjalna regenerująca maść chroni i pielęgnuje suchą, szorstką i popękaną skórę. Chroni przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych, nawilża i wygładza. Twoja skóra znowu staje simę aksamitnie miękka. Efekt działania Eucerin pH5 Maść pielęgnacyjna (Opakowanie: 100 ml)Przyśpiesza proces regeneracji skóry. Reguluje i stabilizuje 'płaszcz ochronny skóry'…

54.99 

Zastosowanie Neosine Forte syrop (Opakowanie: 100 ml)Neosine Forte syrop (Opakowanie: 100 ml) to lek przeciwwirusowy, zwiększający odporność organizmu na infekcje pochodzenia wirusowego. Ma działanie przeciwwirusowe na opryszczkę czy ospę wietrzną.

Syrop Neosine Forte może być stosowany wspomagająco u osób o obniżonej odporności, a także w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych.

Syrop przeciwwirusowy Neosine Forte jest odpowiedni dla dzieci…

23.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-Age Hyaluron-Filler krem CC, jasny (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-Age Hyaluron-Filler krem CC, jasny (Opakowanie: 50 ml) został opracowany do codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, jednocześnie upiększając twarz oraz nadając jej jednolity koloryt.

Produkt posiada filtr SPF 15, chroni skórę w ciągu dnia przed promieniowaniem słonecznym, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Ponadto jest delikatnie perfumowany.

Krem CC może być stosowany samodzielnie lub…

109.99 

Zastosowanie Weleda Balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę dla dzieci (Opakowanie: 30 ml)Wartościowy balsam z nagietkiem na wiatr i niepogodę dla dzieci skutecznie chroni delikatną skórę twarzy i dłonie przed zimnem i ostrym wiatrem.

Czysty wosk pszczeli i lanolina tworzą naturalną barierę ochronną, nie utrudniając oddychania skóry
Cenny olejek migdałowy pielęgnuje też suchą, zniszczoną skórę, pozostawiając ją wyraźnie elastyczną…

27.99 

Zastosowanie Babynos maść na brzuszek dla dzieci (Opakowanie: 10 ml)Niemowlęta i małe dzieci często cierpią z powodu uporczywych kolek lub dolegliwości trawiennych związanych zmianą diety. W celu złagodzenia bolesności pielęgniarki i położne zalecają delikatny masaż brzuszka dziecka. Odpowiedni masaż działa relaksująco, jednocześnie stymulując procesy trawienne. Produktem opracowanym specjalnie dla delikatnej skóry dzieci i niemowląt…

9.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief