IRINOTECAN KABI

KATEGORIA:
LEKI ONKOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

IRINOTECAN KABI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku IRINOTECAN KABI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku IRINOTECAN KABI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IRINOTECAN KABI? – OPIS I WSKAZANIA

Irinotecan Kabi należy do grupy leków nazywanych cytostatykami (leki przeciwnowotworowe).

Lek ten jest stosowany w leczeniu zaawansowanego raka okrężnicy i odbytnicy u dorosłych pacjentów oraz gdy choroba obejmująca jelito grube jest w zaawansowanym stadium zarówno w skojarzeniu z innymi lekami (leczenie skojarzone) lub jako jedyny lek (monoterapia).

Lekarz może zastosować połączenie leku Irinotecan Kabi z 5-fluorouracylem i kwasem folinowym (5FU/FA) oraz bewacyzumabem w leczeniu raka okrężnicy i odbytnicy.

Lekarz może zastosować połączenie leku Irinotecan Kabi z kapecytabiną i z bewacyzumabem lub bez bewacyzumabu w leczeniu raka okrężnicy i odbytnicy.

Lekarz może zastosować połączenie leku Irinotecan Kabi z cetuksymabem w leczeniu raka jelita grubego z przerzutami (z genem KRAS typu dzikiego), wykazującego obecność wskaźników komórkowych, które stanowią receptory nabłonkowego czynnika wzrostu (EGRF, ang. Epidermal Growth Factor Receptor) i są blokowane przez przeciwciała monoklonalne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat swojej choroby, należy zapytać lekarza.

SKŁAD IRINOTECAN KABI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest chlorowodorek irynotekanu trójwodny. Każdy ml zawiera 20 mg chlorowodorku irynotekanu trójwodnego, co odpowiada 17,33 mg irynotekanu.

Każda fiolka po 2 ml zawiera 40 mg chlorowodorku irynotekanu trójwodnego.
Każda fiolka po 5 ml zawiera 100 mg chlorowodorku irynotekanu trójwodnego.
Każda fiolka po 15 ml zawiera 300 mg chlorowodorku irynotekanu trójwodnego.
Każda fiolka po 25 ml zawiera 500 mg chlorowodorku irynotekanu trójwodnego.

Pozostałe składniki leku to: sorbitol, kwas mlekowy, woda do wstrzykiwań i sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).

JAKIE JEST DAWKOWANIE IRINOTECAN KABI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Irinotecan Hospira będzie podawany w infuzji dożylnej przez 30 do 60 minut.

Irinotecan Kabi zostanie podany w infuzji dożylnej, przez 30 do 90 minut.

Podawana ilość leku będzie zależeć od wieku, wielkości guza i stanu ogólnego pacjenta. Ponadto dawka będzie uzależniona od wszelkich innych leków, które pacjent mógł otrzymywać w leczeniu nowotworu. Lekarz obliczy powierzchnię ciała pacjenta w metrach kwadratowych (m2).
– jeśli pacjent leczony był wcześniej 5-fluorouracylem, irynotekan będzie stosowany jako jedyny lek, podawany w dawce 350 mg/m2 pc. w odstępach co 3 tygodnie;
– jeśli pacjent nie otrzymywał wcześniej chemioterapii, irynotekan będzie stosowany w dawce 180 mg/m2 pc. w odstępach co 2 tygodnie. Następnie pacjent otrzyma kwas folinowy i 5-fluorouracyl.

Dawki te mogą zostać zmodyfikowane przez lekarza w zależności od stanu zdrowia pacjenta i ewentualnego wystąpienia działań niepożądanych.

Jeśli pacjent otrzymuje Irinotecan Kabi w połączeniu z cetuksymabem, to leku Irinotecan Kabi nie wolno podać wcześniej niż godzinę od zakończenia infuzji cetuksymabu.

Należy stosować się do zaleceń lekarza odnośnie aktualnego leczenia.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI IRINOTECAN KABI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent otrzyma dawkę irynotekanu większą niż wymagana, występujące działania niepożądane mogą być cięższe. Pacjent otrzyma najbardziej odpowiednie leczenie podtrzymujące, zapobiegające odwodnieniu w wyniku biegunki oraz leczenie powikłań związanych z zakażeniami. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ IRINOTECAN KABI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie wolno stosować leku Irinotecan Kabi w okresie ciąży, ponieważ może to zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety w wieku rozrodczym powinny unikać zajścia w ciążę podczas leczenia lekiem Irinotecan Kabi.

Kobiety w wieku rozrodczym/ Antykoncepcja u kobiet i mężczyzn
Zarowno kobiety jak i mężczyźni muszą stosować skuteczną antykoncepcję w trakcie leczenia lekiem

Irinotecan Kabi a także:
– przez co najmniej miesiąc po zakończeniu leczenia – w przypadku kobiet;
– przez co najmniej 3 miesiące po zakończeniu leczenia – w przypadku mężczyzn.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia lekiem Irinotecan Kabi, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza.

Karmienie piersią
Irinotekan Kabi może być niebezpieczny dla dziecka karmionego piersią, dlatego podczas leczenia irynotekanem nie wolno karmić piersią.

ULOTKA LEKU IRINOTECAN KABI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – IRINOTECAN KABI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - IRINOTECAN KABI CENA, REFUNDACJA

IRINOTECAN KABI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here