IRINOTECAN CSC

KATEGORIA:
LEKI ONKOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

IRINOTECAN CSC - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku IRINOTECAN CSC. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku IRINOTECAN CSC w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IRINOTECAN CSC? – OPIS I WSKAZANIA

Irinotecan CSC należy do grupy leków zwanych cytostatykami (leki przeciwnowotworowe).

Irynotekan stosuje się w leczeniu raka okrężnicy i odbytnicy u dorosłych, w monoterapii lub w leczeniu skojarzonym z innymi lekami.

Lekarz może zalecić stosowanie leku Irinotecan CSC w skojarzeniu z:
– 5-fluorouracylem/kwasem folinowym (5-FU/FA) i bewacyzumabem w leczeniu raka okrężnicy i odbytnicy
– cetuksymabem w leczeniu raka jelita grubego, wykazującego obecność receptorów naskórkowego czynnika wzrostu
– kapecytabiną razem z bewacyzumabem (lub bez bewacyzumabu) w leczeniu raka jelita grubego

SKŁAD IRINOTECAN CSC, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest irynotekanu chlorowodorek trójwodny

Każda fiolka leku o pojemności 2 ml zawiera 40 mg irynotekanu chlorowodorku trójwodnego.
Każda fiolka leku o pojemności 5 ml zawiera 100 mg irynotekanu chlorowodorku trójwodnego
Każda fiolka leku o pojemności 15 ml zawiera 300 mg irynotekanu chlorowodorku trójwodnego.
Każda fiolka leku o pojemności 25 ml zawiera 500 mg irynotekanu chlorowodorku trójwodnego.

Pozostałe składnikileku to: sorbitol, kwas mlekowy, sodu wodorotlenek (do dostosowania pH), kwas solny (do dostosowania pH), woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE IRINOTECAN CSC? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Irinotecan CSC będzie podany pacjentowi w postaci wlewu dożylnego trwającego od 30 do 90 minut.

Dawka leku zależy od wieku pacjenta, jego powierzchni ciała oraz stanu ogólnego. Zależy także od wszystkich leków, które pacjent przyjmuje w związku z chorobą nowotworową. Lekarz obliczy powierzchnię ciała pacjenta w metrach kwadratowych.

– Jeżeli pacjent leczony był wcześniej 5-fluorouracylem, poddany będzie standardowemu leczeniu z zastosowaniem wyłącznie leku Irinotecan CSC w dawce 350 mg/m2 podawanego co trzy tygodnie.
– Jeżeli pacjent nie był wcześniej poddany chemioterapii, otrzyma dawkę 180 mg/m2 leku

Irinotecan CSC co dwa tygodnie. Następnie podane zostaną kwas folinowy i 5-fluorouracyl.

Jeżeli pacjent otrzymuje Irinotecan CSC w połączeniu z cetuksymabem, lek nie może być podawany wcześniej, niż godzinę po zakończeniu wlewu cetuksymabu.

Podane dawkowanie może być zmodyfikowane przez lekarza w zależności od stanu pacjenta i obserwowanych działań niepożądanych.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI IRINOTECAN CSC, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Lek jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, dlatego zastosowanie niewłaściwej dawki leku jest mało prawdopodobne. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce, jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ IRINOTECAN CSC W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Irinotecan CSC podczas ciąży.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny unikać zajścia w ciążę.

W trakcie leczenia i w ciągu co najmniej 3 miesięcy po jego zakończeniu zaleca się stosowanie skutecznej antykoncepcji. Jeśli pacjentka zajdzie w tym czasie w ciążę, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza. Podczas leczenia irynotekanem należy przerwać karmienie piersią.

ULOTKA LEKU IRINOTECAN CSC – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – IRINOTECAN CSC CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - IRINOTECAN CSC CENA, REFUNDACJA

IRINOTECAN CSC OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here