Konsultacja merytoryczna:

Insulin Human Winthrop

Insulin Human Winthrop - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Lek Insulin Human Winthrop Rapid zawiera jako substancję czynną insulinę ludzką, która jest wytwarzana w procesie biotechnologicznym i jest identyczna z insuliną wytwarzaną przez organizm ludzki.

Insulin Human Winthrop Rapid jest roztworem insuliny o szybkim początku i krótkim okresie działania.

Insulin Human Winthrop Rapid stosowany jest w celu obniżenia stężenia cukru we krwi pacjentów chorych na cukrzycę, którzy wymagają leczenia insuliną. Cukrzyca jest chorobą spowodowaną niewystarczającym wytwarzaniem przez organizm pacjenta insuliny, niezbędnej do utrzymania stężenia cukru we krwi na właściwym poziomie. Insulin Human Winthrop Rapid może być również stosowany do leczenia śpiączki hiperglikemicznej (śpiaczka wywoływana jest przez zbyt wysokie stężenie cukru we krwi) oraz kwasicy ketonowej (nagromadzenie kwasów we krwi w wyniku rozkładania przez organizm tłuszczów zamiast cukru), a także u pacjentów z cukrzycą poddawanych zabiegom chirurgicznym.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Insulin Human Winthrop:

Skład

Substancją czynną leku jest insulina ludzka. Jeden ml leku Insulin Human Winthrop Rapid zawiera 100 j.m.(jednostek międzynarodowych) substancji czynnej insuliny ludzkiej.

Pozostałe składniki leku to: metakrezol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, glicerol, sodu wodorotlenek (patrz punkt 2 pod „Insulin Human Winthrop Rapid zawiera sód” , kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwa

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Na podstawie trybu życia pacjenta i wartości stężenia cukru (glukozy) we krwi pacjenta lekarz ustala:
• dawkę dobową leku Insulin Human Winthrop Rapid,
• kiedy należy wykonać badania stężenia cukru we krwi i czy należy wykonać badania moczu,
• kiedy może zajść konieczność wstrzyknięcia większej lub mniejszej dawki leku Insulin Human Winthrop Rapid,

Wiele czynników może mieć wpływ na stężenie cukru we krwi i pacjent powinien je znać, aby móc właściwie reagować na te zmiany i im zapobiegać. Więcej informacji na ten temat znajduje się w końcowej części tej ulotki.

Częstość podawania
Insulin Human Winthrop Rapid wstrzykuje się podskórnie na 15 do 20 minut przed posiłkiem.

Sposób podawania
Insulin Human Winthrop Rapid jest roztworem do wstrzykiwań podskórnych, a w wyjątkowych przypadkach do wstrzykiwań dożylnych (do naczynia krwnionośnego)

Lekarz wskaże, w które obszary skóry należy wstrzykiwać lek Insulin Human Winthrop Rapid. Przy każdym kolejnym wstrzyknięciu należy zmieniać miejsca wstrzykiwania w obrębie określonych przez lekarza obszarów skóry.

Podawanie insuliny dożylnie na przykład w leczeniu ciężkiej hiperglikemii i kwasicy ketonowej wymaga doświadczenia i szczególnych środków ostrożności, z tego względu powinno być przeprowadzone w szpitalu lub podobnych specjalistycznych jednostkach.

Nie wolno stosować leku Insulin Human Winthrop Rapid w pompach insulinowych – dostępne są specjalne produkty insulinowe przeznaczone do stosowania w tych urządzeniach. Nie wolno go także stosować w pompach perystaltycznych z silikonowymi przewodami.

Przedawkowanie

W przypadku wstrzyknięcia zbyt dużej dawki leku Insulin Human Winthrop Rapid stężenie cukru we krwi może zmniejszyć się (hipoglikemia). Należy wówczas często kontrolować stężenie cukru we krwi. Aby zapobiec wystąpieniu hipoglikemii należy spożyć większy posiłek i kontrolować stężenie cukru we krwi. Więcej informacji dotyczących hipoglikemii znajduje się w końcowej części tej ulotki

Pokarm, napoje (alkohol)

W wyniku spożycia alkoholu stężenie cukru we krwi może zarówno zwiększyć się albo zmniejszyć

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza o zamiarze zajścia w ciążę lub o istniejącej już ciąży. W okresie ciąży i po porodzie może zaistnieć konieczność zmiany dawki insuliny. Szczególnie staranna kontrola przebiegu cukrzycy i zapobieganie wystąpieniu hipoglikemii ma duże znaczenie dla zdrowia dziecka.

W okresie karmienia piersią należy porozumieć się z lekarzem, ponieważ może wystąpić konieczność zmiany diety i dawek insuliny.

Insulin Human Winthrop ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Insulin Human Winthrop, wszystkie postacie (Insulina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Insulin Human Winthrop m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Insulin Human Winthrop, wszystkie postacie (Insulina ludzka)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Insulin Human Winthrop cena

Cena Insulin Human Winthrop i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Insulin Human Winthrop.

Insulin Human Winthrop opinie - forum pacjentów

Stosujesz Insulin Human Winthrop? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz