Insulin Human Winthrop

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Insulin Human Winthrop Rapid zawiera jako substancję czynną insulinę ludzką, która jest wytwarzana w procesie biotechnologicznym i jest identyczna z insuliną wytwarzaną przez organizm ludzki.

Insulin Human Winthrop Rapid jest roztworem insuliny o szybkim początku i krótkim okresie działania.

Insulin Human Winthrop Rapid stosowany jest w celu obniżenia stężenia cukru we krwi pacjentów chorych na cukrzycę, którzy wymagają leczenia insuliną. Cukrzyca jest chorobą spowodowaną niewystarczającym wytwarzaniem przez organizm pacjenta insuliny, niezbędnej do utrzymania stężenia cukru we krwi na właściwym poziomie. Insulin Human Winthrop Rapid może być również stosowany do leczenia śpiączki hiperglikemicznej (śpiaczka wywoływana jest przez zbyt wysokie stężenie cukru we krwi) oraz kwasicy ketonowej (nagromadzenie kwasów we krwi w wyniku rozkładania przez organizm tłuszczów zamiast cukru), a także u pacjentów z cukrzycą poddawanych zabiegom chirurgicznym.

Skład

Substancją czynną leku jest insulina ludzka. Jeden ml leku Insulin Human Winthrop Rapid zawiera 100 j.m.(jednostek międzynarodowych) substancji czynnej insuliny ludzkiej.

Pozostałe składniki leku to: metakrezol, sodu diwodorofosforan dwuwodny, glicerol, sodu wodorotlenek (patrz punkt 2 pod „Insulin Human Winthrop Rapid zawiera sód” , kwas solny (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwa

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Na podstawie trybu życia pacjenta i wartości stężenia cukru (glukozy) we krwi pacjenta lekarz ustala:
• dawkę dobową leku Insulin Human Winthrop Rapid,
• kiedy należy wykonać badania stężenia cukru we krwi i czy należy wykonać badania moczu,
• kiedy może zajść konieczność wstrzyknięcia większej lub mniejszej dawki leku Insulin Human Winthrop Rapid,

Wiele czynników może mieć wpływ na stężenie cukru we krwi i pacjent powinien je znać, aby móc właściwie reagować na te zmiany i im zapobiegać. Więcej informacji na ten temat znajduje się w końcowej części tej ulotki.

Częstość podawania
Insulin Human Winthrop Rapid wstrzykuje się podskórnie na 15 do 20 minut przed posiłkiem.

Sposób podawania
Insulin Human Winthrop Rapid jest roztworem do wstrzykiwań podskórnych, a w wyjątkowych przypadkach do wstrzykiwań dożylnych (do naczynia krwnionośnego)

Lekarz wskaże, w które obszary skóry należy wstrzykiwać lek Insulin Human Winthrop Rapid. Przy każdym kolejnym wstrzyknięciu należy zmieniać miejsca wstrzykiwania w obrębie określonych przez lekarza obszarów skóry.

Podawanie insuliny dożylnie na przykład w leczeniu ciężkiej hiperglikemii i kwasicy ketonowej wymaga doświadczenia i szczególnych środków ostrożności, z tego względu powinno być przeprowadzone w szpitalu lub podobnych specjalistycznych jednostkach.

Nie wolno stosować leku Insulin Human Winthrop Rapid w pompach insulinowych – dostępne są specjalne produkty insulinowe przeznaczone do stosowania w tych urządzeniach. Nie wolno go także stosować w pompach perystaltycznych z silikonowymi przewodami.

Przedawkowanie

W przypadku wstrzyknięcia zbyt dużej dawki leku Insulin Human Winthrop Rapid stężenie cukru we krwi może zmniejszyć się (hipoglikemia). Należy wówczas często kontrolować stężenie cukru we krwi. Aby zapobiec wystąpieniu hipoglikemii należy spożyć większy posiłek i kontrolować stężenie cukru we krwi. Więcej informacji dotyczących hipoglikemii znajduje się w końcowej części tej ulotki

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

W wyniku spożycia alkoholu stężenie cukru we krwi może zarówno zwiększyć się albo zmniejszyć

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza o zamiarze zajścia w ciążę lub o istniejącej już ciąży. W okresie ciąży i po porodzie może zaistnieć konieczność zmiany dawki insuliny. Szczególnie staranna kontrola przebiegu cukrzycy i zapobieganie wystąpieniu hipoglikemii ma duże znaczenie dla zdrowia dziecka.

W okresie karmienia piersią należy porozumieć się z lekarzem, ponieważ może wystąpić konieczność zmiany diety i dawek insuliny.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here