HARVONI


Lekarstwo

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Harvoni jest lekiem zawierającym substancje czynne – ledipaswir i sofosbuwir w jednej tabletce. Jest stosowany do leczenia przewlekłego (długotrwałego) zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Zapalenie wątroby typu C jest zakażeniem wątroby spowodowanym wirusem. Substancje czynne leku działają wspólnie, blokując dwa różne białka niezbędne wirusowi do wzrostu i namnażania, co umożliwia trwałe wyeliminowanie zakażenia z organizmu.

Lek Harvoni jest czasem przyjmowany razem z innym lekiem o nazwie rybawiryna.

Jest bardzo ważne, aby pacjent przeczytał również ulotki innych leków, przyjmowanych z lekiem Harvoni. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leków przyjmowanych przez pacjenta należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Szukasz tanich produktów zdrowotnych? Znajdź najtaniej!

SKŁAD

• Substancje czynne to ledipaswir i sofosbuwir. Każda tabletka powlekana zawiera 90 mg ledipaswiru i 400 mg sofosbuwiru.

• Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki:
Kopowidon, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian
Otoczka:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, lak aluminiowy żółcieni pomarańczowej FCF (E110).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Lekarz udzieli informacji przez ile tygodni należy przyjmować lek Harvoni.

Tabletkę należy połknąć w całości z pokarmem lub bez pokarmu. Nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić tabletki, ponieważ ma bardzo gorzki smak. Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjent ma problemy z połykaniem tabletek.

Jeśli pacjent przyjmuje lek zobojętniający sok żołądkowy, należy przyjmować go co najmniej 4 godziny przed lub co najmniej 4 godziny po leku Harvoni.

Jeśli pacjent przyjmuje inhibitor pompy protonowej, należy przyjmować go w tym samym czasie co lek Harvoni. Nie przyjmować przed lekiem Harvoni.

Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po przyjęciu leku Harvoni, może to wpływać na stężenie leku Harvoni we krwi. Może to spowodować słabsze działanie leku Harvoni.

• Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty w ciągu 5 godzin od przyjęcia leku Harvoni, należy przyjąć następną tabletkę.

• Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po upływie 5 godzin od przyjęcia leku Harvoni, nie należy brać kolejnej tabletki aż do następnej tabletki według zwykłego schematu.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjmie przypadkowo więcej niż zalecaną dawkę, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym w celu uzyskania porady. Należy zabrać ze sobą butelkę z tabletkami, aby móc łatwo opisać, jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża i antykoncepcja
Działanie leku Harvoni w czasie ciąży nie jest znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Należy unikać ciąży w przypadku stosowania leku Harvoni razem z rybawiryną. Rybawiryna może być bardzo szkodliwa dla nienarodzonego dziecka. Dlatego pacjentka i jej partner muszą podjąć szczególne środki ostrożności podczas aktywności seksualnej, jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę.

• Pacjentka lub jej partner muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji podczas leczenia lekiem Harvoni w skojarzeniu z rybawiryną i przez jakiś czas po jego zakończeniu. Jest bardzo ważne, aby pacjentka bardzo dokładnie przeczytała punkt „Ciąża” w ulotce dla pacjenta dołączonej do rybawiryny. Należy zapytać się lekarza, jaka jest odpowiednia dla pacjentki skuteczna metoda antykoncepcji.

• Jeśli pacjentka lub partnerka pacjenta zajdzie w ciążę w czasie stosowania leku Harvoni i rybawiryny lub w kolejnych miesiącach po leczeniu, konieczne jest niezwłoczne skontaktowanie się z lekarzem.

Karmienie piersią
Podczas stosowania leku Harvoni nie wolno karmić piersią. Nie wiadomo, czy ledipaswir lub sofosbuwir, dwie substancje czynne leku Harvoni przenikają do ludzkiego mleka.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT HARVONI

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

HARVONI CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie. Wyszukaj najtańsze produkty zdrowotne.

HARVONI OPINIE

29 KOMENTARZE

 1. Wziąłem pierwsze opakowanie 28 tabletek jestem od tygodnia zmęczony a tak jest dobrze to moja druga terapia tamta nie skutecznia i bardzo źle się czułem

 2. Dzis rozpoczynam 3 opakowanie jestem juz po 8 tyg brania harvoni i jest lepiej .sporadycznie boli głowa ale niejestem pewny czy to po harvoni .wyniki na obecnosc virusa przed lekiem 440 tys jednostek zeszłem w trakcie brania na 15 tys j.czyli duzy sukces zobaczymy za 4 tyg robie kolejne test nahcv i 18 kwietnia wizyta w poradni.pozdrawiam i zdrowia zycze .

 3. Witam ja już dwa miesiące na terapi Harvoni ,czytając odp, dużo u mnie znajduje potwierdzenia. a więc bóle głowy które są nieraz nie do zniesienia, mam straszne spięcia mięśni , co lekarz prowadzący powiedział, ze trzeba to skonsultować z lekarzem neurologem, więc oczekuję na wizytę. Co do reszty to na pewno swiadomość ,pamięć mam bardziej słabe reakcje.Pierwszy miesiąc miałam straszne bóle jelit i wymioty więc z poranego brania Harvonit zostao mi przeniesione na wieczór , więc jak wezmę idę spać od razu by nie zwymiotować. Tak więc jest lepiej bo najgorsze przesypiam dosłownie , za to rano mam spięcia mięśni budze się z bólem głowy i od miesiaca mam słaby wzrok. Obraz mam w 5 D oczywiście konsultacja u okulistybyła jest wada stwierdzona czekam na odbiór okularów ,ale powiedziano mi ze na pewno bede miała problem z akceptacją okularów ,zobaczymy . W trakcie leczenia wyszła mi nadłytkowość duża i niedokrwistość ,rozpoczęte diagnozowanie przyczyny na onkologi hematologicznej. Myślę ,że każdy organizm będzie inacze przyswajał ten lek i nie ma co czytac posługiwac się info z internetu. Jeśli ktoś ma leczenia tym lekiem niech nawet nie zastanawia się 5 minut ,bo on daje szansę by byc zdrowym. Więc do boju i nie bazujcie się na internecie, lekarz prowadzący wszystko wam powie… Aaaa i eszcz ejedno STRACH MA TYLKO WIELKIE OCZY 🙂 Pozdrawiam ciepło ,ja mam dostać szansę uleczneia na swoje urodziny więc twardo się tego trzymam ,że na nowo się narodze i robię co dusza zapragnie 😀

 4. Witam serdecznie ja przyjmuje Ledifos z Indii już mam za sobą 60dni jeszcze 30, jak Na razie żadnych skutków ubocznych, po 50 dniach zrobiłem test RNA jakościowy i wynik ujemny, alt i ASP wróciło do normy, uwagi lekarza to w trakcie leczenia i pół roku po nie mogę powiększyć rodziny.

 5. Piotrek wziełem 28 Tabletek i jest super wszystko ok. Byłem wczoraj na Badaniach i u Lekarza wszystko jest w porządku i Pani Doktor jest dobrej myśli. Nie Mam żadnych skutków ubocznych. Jestem

 6. Jutro 1 wszy dzien Harvoni .dzis otrzymałem lek na 1wsze . 28 dni .zobaczymy .ciesze sie .👍.🎄prezent pod choinke od NFZ

 7. Witam, biorę Harwoni od 10 dni, nie jest źle, bałam się że będzie gorzej. Czasami trochę mnie podjudzasz i mam takie dziwne skurcze jelit, ból głowy tak. Ale nasilenie bardzo różne, w sumie do wytrzymania, Przede mną jeszcze 50 tabl. Dam radę i po 15 latach będę zdrowa. hura,

   • Dobra wiadomość. W listopadzie ub. roku rozpocząłem terapię lekiem Harvoni (oryginalny; producent Wielka Brytania) i po zużyciu 1 op.(28 tabl) tego leku wyniki okazały się niesamowite- wirus został wyeliminowany- czyli nie mam już wirusa, jestem zdrowy!!! Bądź dobrej mysli:). Pozdrawiam.

 8. Leczenie Harvoni rozpoczęłam w grudniu 2017r a skończyłam w marcu. Nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych oprócz lekkiego zmęczenia,ale dało się iść do pracy. Wyleczono mnie,ale jest listopad a ja od 3 miesięcy tracę włosy tzw.pasmami czyli odkleja mi się przy myciu i czesaniu po 10 włosów z jednego miejsca. Nie wiem czy są to opóźnione skutki brania leku bo szukamy z dermatologiem i endokrynologiem przyczyny i nie możemy dojść dlaczego. Lekarz prowadzący leczenie hcv twierdzi że to nie po leku ale też100 % pewności nie ma
  Jestem załamana bo nie wiem jak ratować włosy

 9. biore harvoni ledipaswir/sofosbuwir mam kuracje 8 mia tygodniowa biore od 1 02 2017 r i koncze 28 marca ogolnie dobrze tolerowalam do tej pory a obecnie od okolo3 tygodni mam bardzo suchy meczacy kaszel i poddusza mnie w gardle jakby mnie za chwile mialo udusic jest to dyskofort codziennego zycia mam poprostu niesamowity lek ze mnie udusi ale mysle ze jakos przetrwam bo mi zostalo tylko juz 10 dni pozdrawiam

 10. Jestem w trakcie leczenia 8 tygodniowej terapi dokladnie w polowie.W moim przypadku skutkiem ubocznym jest wieksze zmeczenie niz normalnie poza tym czasami odczuwami klucia w glowie.Mieszkam w Niemczech i nie place za lek.

 11. Stosuje lek Harvoni od 2 miesiecy,zostal mi jeszcze miesiac do konca kuracji.Czuje sie bardzo dobrze,jedeynie przez pierwszych kilka dni czulam sie bardziej zmeczona niz zwylke i mialam lekkie nudnosci,ale objawy same ustapily.Jestem dobrej mysli.

 12. W tym miesiacu koncze szesciomiesieczna kuracje lekiem harvoni nie wiem jaki bedzie efekt. Wiem natomiast.ze nalezy bardzo uwazac z innymi lekami nawet nie wymienionymi w ulotce.Moze wystapic bardzo silna interakcja z zanikiem swiadomosci wlacznie. Pozdrawiam.

 13. Zaczynam od jutra nową metodą leczenia bez i nterferonu .Mam nadzieję że zwalcza intruza w 100%.Jak skończę to opiszę pozdrawiam wszystkich i namawiam do tego samego .

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here