GARGARISMA PROPHYLACTICUM

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

GARGARISMA PROPHYLACTICUM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku GARGARISMA PROPHYLACTICUM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku GARGARISMA PROPHYLACTICUM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA GARGARISMA PROPHYLACTICUM? – OPIS I WSKAZANIA

Działanie: Środek antyseptyczny o słabym działaniu przeciwbakteryjnym.

Wskazania: W stanach zapalnych gardła, w podrażnieniach błon śluzowych. Pomocniczo w owrzodzeniach jamy ustnej.

SKŁAD GARGARISMA PROPHYLACTICUM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Produkt składa się z następujących składników: Kwas salicylowy, Kwas benzoesowy, Etanol 710 g/l, Olejek mięty pieprzowej, Olejek eukaliptusowy, Tymol, Zieleń malachitowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE GARGARISMA PROPHYLACTICUM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Sposób stosowania i droga podania: Do płukania gardła. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 40-50 kropli (2-2,5 ml) dodać do 1 szklanki przegotowanej wody. Dzieci poniżej 12 lat: nie stosować. Roztwór używać do płukania jamy ustnej i gardła. Płukać 2-3 razy dziennie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI GARGARISMA PROPHYLACTICUM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie są znane przypadki przedawkowania po miejscowym stosowaniu.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie wymaga się stosowania żadnych szczególnych środków ostrożności.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ GARGARISMA PROPHYLACTICUM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania, przed użyciem należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU GARGARISMA PROPHYLACTICUM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – GARGARISMA PROPHYLACTICUM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - GARGARISMA PROPHYLACTICUM CENA, REFUNDACJA

GARGARISMA PROPHYLACTICUM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here