FUROSEMIDUM POLFARMEX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FUROSEMIDUM POLFARMEX? – OPIS I WSKAZANIA

Furosemid należy do leków moczopędnych, tzw. diuretyków pędowych. Hamuje resorpcję zwrotną jonu chlorkowego w ramieniu wstępującym pętli nefronu, nasilając wydalanie sodu, potasu, wapnia, i magnezu wraz z wodą. Obniża ciśnienie krwi, początkowo poprzez zmniejszenie objętości osocza, płynów pozakomórkowych i pojemności minutowej serca, a w późniejszym okresie w wyniku zmniejszenia oporu obwodowego. Jest szczególnie skuteczny u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Wchłania się szybko, lecz niecałkowicie z przewodu pokarmowego. Biodostępność furosemidu wynosi 60 do 70% i ulega zmniejszeniu w niewydolności nerek do 43-46%. Po podaniu doustnym działanie moczopędne występuje w pierwszej godzinie i utrzymuje się przez 6 do 8 godzin.

Lek FUROSEMIDUM POLFARMEX wskazany jest do stosowania w:
– obrzękach, będących objawem chorób układu krążenia (zastoinowa niewydolność serca), wątroby i nerek (w tym marskość wątroby i zespół nerczycowy),
– nadciśnieniu tętniczym, w monoterapii (jako jedyny lek) lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie.

SKŁAD FUROSEMIDUM POLFARMEX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Jedna tabletka zawiera 40 mg furosemidu (Furosemidum) oraz substancje pomocnicze: skrobię kukurydzianą, powidon, magnezu stearynian, laktozę jednowodną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FUROSEMIDUM POLFARMEX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie należy ustalić indywidualnie, w zależności od stanu pacjenta.

Doustnie:

obrzęki – początkowo 40 mg rano, a następnie 20 mg rano lub 40 mg co drugi dzień lub rzadziej; może być jednak konieczna dawka codzienna 80 mg lub większa, zwłaszcza w oligurii.

nadciśnienie tętnicze – początkowa dawka wynosi 40 mg dwa raz na dobę, następnie dawkę należy dostosować zależnie od reakcji pacjenta na lek. U pacjentów, u których nie uzyskuje się dostatecznego obniżenia ciśnienia można zastosować dodatkowy lek hipotensyjny. Dawkę drugiego leku należy zmniejszyć co najmniej o 50% w celu zapobieżenia nagłemu spadkowi ciśnienia.

W czasie leczenia należy kontrolować ciśnienie krwi.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FUROSEMIDUM POLFARMEX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak odrębnych zaleceń.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FUROSEMIDUM POLFARMEX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek przeciwwskazany w okresie ciąży.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Lek przeciwwskazany w okresie karmienia piersią.

ULOTKA LEKU FUROSEMIDUM POLFARMEX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FUROSEMIDUM POLFARMEX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - FUROSEMIDUM POLFARMEX CENA, REFUNDACJA

FUROSEMIDUM POLFARMEX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here