Konsultacja merytoryczna:

Furosemidum Aurovitas

Furosemid należy do grupy leków nazywanych lekami moczopędnymi, które zwiększają ilość moczu wydalanego przez nerki, pomagając usunąć nadmiar płynów z organizmu. Leki moczopędne określane są również jako diuretyki.

Furosemid stosuje się w leczeniu obrzęków (zatrzymanie płynów) spowodowanych zaburzeniami serca, nerek lub wątroby, jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi. Można go również stosować w leczeniu obrzęku płuc (nagromadzenie płynu w płucach) i w łagodnym do umiarkowanego nadciśnieniu tętniczym (wysokie ciśnienie krwi).

Skład

  • Substancją czynną leku jest furosemid.
    Każda tabletka zawiera 40 mg furosemidu.
  • Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Furosemidum Aurovitas – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

– Lekarz określi liczbę potrzebnych tabletek w zależności od stanu pacjenta. Tabletki należy połykać w całości popijając szklanką wody.
– Tabletki należy przyjmować codziennie, w przybliżeniu o tej samej porze, przed posiłkiem lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Zalecana dawka to jedna lub dwie tabletki rano. Lekarz poinformuje pacjenta, ile tabletek należy zażyć.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
– dawka początkowa: lekarz określi dawkę na podstawie masy ciała dziecka;
– dawka maksymalna: 1 tabletka na dobę.

Pacjenci przyjmujący sukralfat (lek stosowany w przypadku choroby wrzodowej żołądka)
Nie należy przyjmować sukralfatu jednocześnie z furosemidem. Należy przyjąć dawkę co najmniej 2 godziny przed lub po zastosowaniu furosemidu, ponieważ sukralfat może wpływać na działanie furosemidu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia zbyt dużej dawki leku lub zażycia jakiejkolwiek dawki przez dziecko, należy natychmiast powiadomić lekarza lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala, nawet jeśli nie występują żadne objawy. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został zażyty. Zażycie zbyt dużej dawki furosemidu może spowodować dezorientację, niemożność skupienia uwagi, brak emocji lub zainteresowania czymkolwiek.

Mogą również wystąpić zawroty głowy, uczucie „pustki” w głowie, omdlenie (z powodu niskiego ciśnienia tętniczego), nierówna czynność serca, osłabienie lub kurcze mięśni oraz zakrzepy krwi (powodujące ból i obrzęk części ciała, w której powstały). Mogą również wystąpić zaburzenia nerek lub krwi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Furosemidum Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas przyjmowania furosemidu należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może to dodatkowo obniżyć ciśnienie tętnicze.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Furosemidum Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

– Nie należy przyjmować leku Furosemidum Aurovitas w ciąży. Należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub podejrzewa, że jest w ciąży.
– Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Furosemidum Aurovitas, ponieważ niewielkie ilości mogą przenikać do mleka matki. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią.

W przypadku ciąży lub karmienia piersią przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka Furosemidum Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Furosemidum Aurovitas, 40 mg, tabletki (Furosemidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 248.63 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Furosemidum Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Furosemidum Aurovitas, 40 mg, tabletki (Furosemidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 234.88 KB

Cena - ile kosztuje Furosemidum Aurovitas?

Cena Furosemidum Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Furosemidum Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Furosemidum Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibufen Junior (Opakowanie: 10 )Ibufen Junior (Opakowanie: 10 ) jest lekiem przeznaczonym do stosowania u dzieci o masie ciała powyżej 20 kg i dorosłych na gorączkę oraz słaby i umiarkowany ból rożnego pochodzenia: ból głowy (również migrenowy), ból zęba, nerwoból, ból po urazie, ból mięśni, kości i stawów, ból towarzyszący miesiączce, bó…

Zastosowanie VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 )VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny do stosowania w stanach osłabienia górnych dróg oddechowych, infekcji gardła, przeciążenia strun głosowych. Nadaje się do stosowania przez osoby pracujące głosem (np. dziennikarze, lektorzy, nauczyciele) oraz doświadczające infekcji gardła.
Efekt działania VOCALER miód cytryna pastylki (Opakowanie: 12 )Składniki wyrobu medycznego…

Zastosowanie PIROLAM Odżywka do paznokci z ceramidami (Opakowanie: 11 ml)PIROLAM Odżywka do paznokci z ceramidami (Opakowanie: 11 ml) to odżywka przeznaczona do kruchych i łamliwych paznokci. Ma działanie pielęgnujące i ochronne na płytkę paznokcia. Może być stosowana jako baza pod lakier: przedłuży żywotność koloru oraz wyrównuje przebarwienia.
Efekt działania PIROLAM Odżywka do paznokci z ceramidami (Opakowanie: 11 ml)PIROLAM…

Zastosowanie Corega Komfort krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g)Corega Komfort krem mocujący do protez zębowych (Opakowanie: 40 g) jest specjalistycznym kremem mocującym częściowe i całkowite protezy zębowe, o działaniu amortyzującym i silnie mocującym do podniebienia.
Produkt zalecany jest dla osób odczuwających dyskomfort spowodowany uciskiem protezy na dziąsła czy podniebienie.
Krem skierowany jest dla wszystkich…

Zastosowanie Orsalit sm.malinowy saszetki (Opakowanie: 10 )Orsalit sm.malinowy saszetki (Opakowanie: 10 ) jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, takich jak biegunka czy wymioty. Produkt jest odpowiedni do stosowania już od 6. miesiąca życia. Uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.
Opakowanie zawiera 10 saszetek, miarkę i 2 słomki.

Efekt działania Orsalit sm.malinowy saszetki (Opakowanie: 10 )

SkładGlukoza…