Furosemid HamelnJak działa i kiedy stosujemy Furosemid Hameln?

Furosemid Hameln zawiera jako substancję czynną furosemid, który należy do grupy leków nazywanych diuretykami lub lekami moczopędnymi.

Lek Furosemid Hameln jest stosowany w celu szybkiego usunięcia nadmiernej ilości wody z organizmu. Jest podawany, jeśli pacjent nie może przyjąć tabletki lub jeśli w organizmie znajduje się bardzo duża ilość wody. Lek Furosemid Hameln jest często stosowany, jeśli nadmiar wody gromadzi się wokół serca, płuc, wątroby lub nerek.

Skład

– Substancją aktywną jest furosemid. Każdy 1 ml roztworu zawiera 10 mg furosemidu.
Każde 2 ml roztworu zawiera 20 mg furosemidu.
Każde 5 ml roztworu zawiera 50 mg furosemidu.
Każde 25 ml roztworu zawiera 250 mg furosemidu.

– Substancje pomocnicze to sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do regulacji pH) i woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Furosemid Hameln – jak stosować ten lek?

Zastrzyk poda pielęgniarka lub lekarz.

Lekarz określi dawkę odpowiednią dla pacjenta, sposób i czas wstrzyknięcia leku.

W czasie leczenia lekiem Furosemid Hameln lekarz może zalecać badania krwi, w celu stwierdzenia, czy w organizmie utrzymywana jest równowaga wodno-elektrolitowa.

Jeżeli lek Furosemid Hameln jest stosowany u przedwcześnie urodzonego noworodka (wcześniaka), lekarz będzie monitorował czynność nerek w celu upewnienia się, że lek Furosemid Hameln nie wpływa niekorzystnie na nerki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ wstrzyknięcie wykona lekarz lub pielęgniarka, jest mało prawdopodobne, aby pacjentowi podano zbyt dużą dawkę. Jeżeli pacjent uważa, że podano mu zbyt dużą dawkę, powinien powiedzieć o tym osobie wykonującej zastrzyk.

Objawy przedawkowania furosemidu to: niskie ciśnienie tętnicze (mogą wystąpić zawroty głowy, omdlenie lub bladość skóry), odwodnienie, zagęszczenie krwi, zmniejszenie stężenia sodu i potasu (stwierdzone na podstawie badania krwi).

Na skutek utraty płynów i zaburzeń elektrolitowych mogą wystąpić: znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego prowadzące do wstrząsu, zaburzenia rytmu serca, ciężkie zaburzenia czynności nerek, zakrzepy, osłabienie sprawności umysłowej, porażenie z utratą napięcia mięśni, brak emocji i splątanie.

Po podaniu furosemidu w dużych dawkach może też wystąpić przemijająca utrata słuchu lub napad dny moczanowej.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Furosemid Hameln – czy mogę spożywać alkohol?

W trakcie leczenia lekiem Furosemid Hameln należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może to prowadzić do nadmiernego obniżenia ciśnienia tętniczego. Lukrecja stosowana razem z lekiem Furosemid Hameln może zwiększać ryzyko utraty potasu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Furosemid Hameln w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz zdecyduje, czy lek Furosemid Hameln jest dla pacjentki odpowiedni.

Furosemid przenika do mleka matki i może hamować wydzielanie mleka. Należy unikać karmienia piersią podczas stosowania leku Furosemid Hameln.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Furosemid Hameln i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka – skutki uboczne

Do pobrania pełna ulotka leku Furosemid Hameln. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Furosemid Hameln m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Furosemid Hameln? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Furosemid Hameln.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 6,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.