Konsultacja merytoryczna:

Fraxodi

Fraxodi, jest lekiem pomagającym w zapobieganiu tworzenia się zakrzepów w naczyniach krwionośnych lub w leczeniu zakrzepów już uformowanych.

Leki tego typu nazywane są lekami przeciwzakrzepowymi.

Lek podaje się podskórnie.

Wskazania do stosowania:
 leczenie zakrzepicy żył głębokich.

Jaki jest skład Fraxodi, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest:
11 400 j.m. AXa nadroparyny wapniowej w 0,6 ml roztworu do wstrzykiwań
15 200 j.m. AXa nadroparyny wapniowej w 0,8 ml roztworu do wstrzykiwań
19 000 j.m. AXa nadroparyny wapniowej w 1 ml roztworu do wstrzykiwań

– Pozostałe składniki to: roztwór wodorotlenku wapnia lub rozcieńczony kwas solny do ustalenia pH; woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Fraxodi – jak stosować ten lek?

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób podawania
Lek Fraxodi należy podawać podskórnie.
Leku Fraxodi nie należy podawać domięśniowo.
Ampułko-strzykawki z podziałką ułatwiają podawanie odpowiednich dawek, jeżeli konieczne jest dostosowanie dawki do masy ciała pacjenta.
W przypadku podawania leku podskórnie, zazwyczaj jako miejsce wstrzyknięcia wybiera się ścianę przednio-boczną brzucha, na zmianę po prawej lub lewej stronie. Innym miejscem wstrzyknięcia może być udo.

Zalecane dawkowanie
Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie każdemu pacjentowi w zależności od wskazania, stanu klinicznego i masy ciała pacjenta.

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat
Nie zaleca się stosowania leku Fraxodi u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Pacjenci w podeszłym wieku (powyżej 65 lat)
U tych pacjentów czynność nerek może być zaburzona. Dlatego lekarz może zalecić badania czynności nerek i odpowiednio do wyników dostosować dawkę leku Fraxodi.

Zaburzenia czynności nerek
Lekarz dostosuje dawkę leku do stopnia zaburzenia czynności nerek.
W przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek stosowanie leku Fraxodi jest przeciwwskazane.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania dawki leku większej niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Głównym objawem przedawkowania leku są krwawienia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fraxodi – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fraxodi w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Lek Fraxodi może być podawany kobietom w ciąży tylko wtedy, jeśli lekarz uzna, że spodziewane korzyści ze stosowania leku przewyższają możliwe ryzyko.

Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Fraxodi. Nie wiadomo czy składniki leku Fraxodi przenikają do mleka matki.

Ulotka Fraxodi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fraxodi, wszystkie objętości, roztwór do wstrzykiwań (Nadroparinum calcicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 275.76 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fraxodi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fraxodi, 11 400 j.m. AXa/0,6 ml, roztwór do wstrzykiwań (Nadroparinum calcicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 223.10 KB


Fraxodi, 15 200 j.m. AXa/0,8 ml, roztwór do wstrzykiwań (Nadroparinum calcicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 223.14 KB


Fraxodi, 19 000 j.m. AXa/1 ml, roztwór do wstrzykiwań (Nadroparinum calcicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 222.46 KB

Cena - ile kosztuje Fraxodi?

Cena Fraxodi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fraxodi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fraxodi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Doppelherz Sport DIRECT Witaminy i minerały w granulacie (Opakowanie: 20 szt.)Suplement diety zaopatrujący organizm w wybrane składniki odżywcze, przyczyniające się do prawidłowego przebiegu procesów energetycznych, funkcjonowania mięśni i układu nerwowego. Preparat w postaci mikrogranulek idealnie nadaje się do spożycia w dowolnym miejscu i czasie, nie wymagając żadnych dodatkowych płynów do popicia.Efekt działania Doppelherz Sport…

18.99 

Verbascon Grip Kids (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

11.39 

Zastosowanie Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml)Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml) jest lekiem w postaci aerozolu do nosa stosowanym przy zapaleniu błony śluzowej nosa oraz zatok okołonosowych. Łagodzi przekrwienie i katar. Zmniejsza ilość wydzieliny i ułatwia jej wydalenie z organizmu.
Efekt działania Xylorin 0,55 mg/ml aerozol do nosa (Opakowanie: 18 ml)Preparat powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych w nosie i zatokach, ł…

16.99 

Zastosowanie Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 )Irigasin zestaw do płukania nosa i zatok (Opakowanie: 12 ) to wyrób medyczny zawierający w zestawie irygator oraz 12 saszetek z izotonicznym roztworem chlorku sodu. Preparat wpływa korzystnie na oczyszczenie zalegającej wydzieliny.

Zestaw do płukania nosa i zatok może być stosowany w przypadku występowania problemów z nadmiernie zalegającą wydzieliną w jamie nosa i…

24.46 

Toepfer Babycare Ringelblumensalbe Wind&wetter (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

19.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief