Konsultacja merytoryczna:

Fluomizin

Lek Fluomizin stosuje się w przypadku bakteryjnego zapalenia, pochwy poprzez aplikację miejscową (wprowadzenie tabletki do pochwy).

Infekcje bakteryjne pochwy wcale nie należą do rzadkości. Często wynikają z noszenia niewłaściwej bielizny, jak i stosowania nieodpowiednich kosmetyków. W przypadku, gdy pojawia się zakażenie bakteryjne w miejscu intymnym kobiety, należy podjąć skuteczne działanie. Fluomizin to preparat, który efektywnie likwiduje różnego rodzaju bakterie wywołujące stan zapalny i infekcje.

Co należy wiedzieć o tym preparacie? Niezbędne wiadomości dotyczące tego leku znajdą Państwo na niniejszej stronie. Poruszone zostały kwestie wskazań, a także składu leku. Zawarto też informacje ważne w przypadku stosowania innych środków farmaceutycznych, a także dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Niżej można również znaleźć dane dotyczące dostępności preparatu w różnych aptekach, jaka jest ich cena, czy są refundowane, lub czy na rynku sprzedawany jest też jego zamiennik. Zamieszczona w formacie PDF ulotka Fluomizinu zawiera również inne, bardziej szczegółowe informacje, dzięki którym można zapoznać się z przeciwwskazaniami i możliwymi efektami niepożądanymi. Ostatecznie pacjenci mogą zawrzeć swoje opinie pod tekstem, a także dowiedzieć się o nich więcej o skuteczności preparatu.

Substancją czynną prezentowanego leku jest chlorek dekwaliniowy, mający właściwości przeciwzakaźne i odkażające. Preparat ten skutecznie zabija komórki bakteryjne wywołujące zapalenia w obrębie miejsc intymnych kobiet.

 

Jaki jest skład Fluomizin, jakie substancje zawiera?

Czynną substancją leku jest chlorek dekwaliniowy w stężeniu 10 mg na każdą tabletkę. Wśród pozostałych składników są m.in. laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Fluomizin – jak stosować ten lek?

Preparat należy zawsze stosować według wskazówek lekarza, a w przypadku wątpliwości należy się skonsultować z nim lub z farmaceutą.

Jedna tabletka na jedną dobę to zalecana dawka, którą należy przyjmować przez 6 kolejnych dni wieczorem przed snem. Ważne jest, by przed wyjęciem tabletki Fluomizin z blistra umyć ręce. Aplikuje się ją w pozycji leżącej z lekko ugiętymi nogami, wprowadzając głęboko do pochwy. W przypadku miesiączki należy zaprzestać stosowania środka i wznowić po ustąpieniu plamienia.

Terapię należy prowadzić pełny zalecany czas, nawet jeśli objawy zakażenia zanikły. W przeciwnym wypadku objawy choroby mogą nawrócić.

Warto zauważyć, że niektóre substancje pomocnicze nie rozpuszczają się całkowicie, stąd też resztki tabletek można znaleźć na bieliźnie. Nie ma to wpływu na skuteczność preparatu Fluomizin, zaleca się jednak korzystanie z podpasek albo wkładek higienicznych.

Pacjentki cierpiące na znaczną suchość pochwy mogą mieć problem z prawidłowym stosowaniem leku – tabletki mogą się nie rozpuszczać. W takim przypadku zaleca się przed wprowadzeniem do pochwy każdorazowo zwilżać lek kroplą wody. W przypadku, jeśli pacjentka uważa, że działanie leku Fluomizin jest zbyt intensywne albo nieskuteczne, powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ważne jest, aby trzymać się dobowej dawki leku. W przypadku przedawkowania bowiem może dojść do owrzodzenia pochwy. W sytuacji, gdy pacjentka przyjęła zbyt dużą ilość leku, powinna poinformować o tym lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fluomizin – czy mogę spożywać alkohol?

Picie alkoholu nie ma wpływu na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fluomizin w okresie ciąży i karmienia piersią?

W przypadku ciąży, jej planowania lub podejrzenia, a także przy karmieniu piersią, pacjentka powinna poradzić się lekarza jeszcze przed zastosowaniem leku Fluomizin. Nie ma jednak żadnych doniesień, aby preparat, działający miejscowo, wpływał szkodliwie na płód. Mimo tego środek ten powinien być przyjmowany wyłącznie w przypadku wyraźnych wskazań medycznych. Przed jego użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Fluomizin

Ulotka Fluomizin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe (Dekwaliniowy chlorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 443 razy

Rozmiar plku 169.67 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fluomizin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fluomizin, 10 mg, tabletki dopochwowe (Dekwaliniowy chlorek)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 167 razy

Rozmiar plku 258.32 KB

Cena - ile kosztuje Fluomizin?

Cena Fluomizin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fluomizin.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fluomizin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

126 komentarzy do “Fluomizin”

 1. Nie polecam. Przerwałam po 5 tabletce z racji zauważenia plamienia (myślałam ze to początek miesiączki). 3 dni plamienia blado różowa krew, 4 dzień już regularne krwawienie. Brak pozostałych wymienianych skutków ubocznych. Jestem umówiona do ginekologa na konsultacje, ale strach iść do tej samej osoby, która przepisała mi ten pseudolek.
  Pytanie do pozostałych osób, po jakim czasie ustało krwawienie?

  Odpowiedz
  • U mnie krwawienie trwało 1,5 tygodnia i to takie konkretne, bardzo mocne. Bardzo bolały mnie też jajniki. Straszne to było. Nie stosujcie tego! Jestem przerażona, że ten specyfik przepisuje się nawet kobietom w ciąży.

   Odpowiedz
 2. Jak to dobrze, że trafiłam na to forum czytając wasze opinie … Wczoraj (15 maj) wzięłam 1 tabletkę. Mój Organizm prawdopodobnie były już wymęczony Flucofast’em. Gdy przyjęłam Flumizin następnego dnia (czyli dzisiaj 16 maj ) nie byłam w stanie iść do pracy. Stan podgorączkowy, senność, zawroty głowy jakbym na karuzeli była, potliwość pleców i stop i ciepło/zimne dreszcze. Tabletka nie do końca się rozpuściła , po południu (tego samego dnia 16 maja ) wyjęłam sobie całego podmokłego czopa.
  Boje się brać 2 tabletki chyba odpuszczę tą kuracje i pójdę do innego ginekologa

  Odpowiedz
 3. witam, jestem umówiona z lekarzem pierwszego kontaktu ponieważ po tym Fluomizinie wzrosło mi ciśnienie, pojawił się straszny ból głowy i krwawienie a, jestem 10 lat po menopauzie. zastanawiam się jak można tak truć ludzi. człowiek idzie na kontrolną wizytę prywatną( za odpowiednią opłatą ) i …..dostaje specyfik po którym zostaje zaburzona cała równowaga w organiżmie.

  Odpowiedz
 4. U mnie bóle głowy i nudności,Stan podgorączkowy , ogólne złe samopoczucie i słabość od drugiej tabletki; Początkowo nie kojarzyłam tego z lekiem tylko zmiana ciśnienia , ale teraz ( po piątej tab.) kiedy cały czas nie ma poprawy nabrałam podejrzeń , ze to może być Przez ten lek; została mi jedna tabletka, ale już jej nie wezmę i mam nadzieje , ze w końcu poczuje się dobrze

  Odpowiedz
 5. Dostałam ten lek na bakteryjne zapalenie pochwy. Na początku byłam rozżalona tym, że lek nie chce się rozpuścić i rano cała tabletka gotowa jest do wyjęcia. Próbowałam 3 razy i zrezygnowałam i teraz dziękuję za to ,że nie udało mi się go zastosować. Opinie są fatalne wręcz przerażające.

  Odpowiedz
 6. Szkoda, że wcześniej nie przeczytałam opini na temat Fluomizin. Miałam lekki stan zapalny i dostałam od ginekologa receptę na to coś. U mnie pojawił się ból brzucha, kłujący ból obu jajników, okropne pieczenie w pochwie, brązowe upławy, później skrzepy i krwotok. Wtedy byłam przekonana, że dostałam tydzień wcześniej okres. Teraz wiem, po przeczytaniu komentarzy, że nie byłam wyjątkiem. Na chwilę obecną nam rozregulowany cykl, suchość w pochwie i upławy, których nie było. Leczę się po stosowaniu „leku” Fluomizin. Jednym słowem tragedia!

  Odpowiedz
 7. Coś okropnego!!! Po dwóch aplikacjach dostałam temperaturę 38,5 i ból podbrzusza, bioder i kręgosłupa. Straszne osłabienie, brak apetytu i apatia. Po 5 tabletce zaczęły sie krwawe plamienia. Jestem po menopauzie i prawie 4 lata już nie miesiączkuję. Lekarz przepisał mi ten lek na suchość pochwy razem z Gynoflorem. W pierwszej chwili przyczyn złego samopoczucia zaczęłam szukać pod nazwą tego leku ponieważ zawiera hormony ale opinie były bardzo pozytywne. Dopiero gdy wpisałam nazwę Fluomizin wszystko się wyjaśniło. Okropne paskudztwo. Dzisiaj będę się kontaktować z lekarzem bo na tą chwilę jestem przerażona i zła na siebie, że wcześniej nie poszukałam informacji na jego temat, a zawsze jestem bardzo ostrożna. Tym razem moja czujność zawiodła.

  Odpowiedz
 8. Fluomizin to praktycznie toksyczna trucizna a nie lek. Bóle podbrzusza, jajników, bardzo złe samopoczucie, bóle głowy a przede wszystkim coraz silniejsze krwawienia. Mimo przerwania stosowania po wystąpieniu plamienia, krwawienie w ciągu kilku dni niestety nasiliło się a nie przeszło. Ból podbrzusza również się nasilił. Na razie nie udało mi się uzyskać informacji jak powinnam postępować aby złagodzić skutki uboczne, mimo że kontaktowałam się z producentem i dystrybutorem leku w Polsce oraz lekarzem ginekologiem. Jutro kolejna wizyta u ginekologa, mam nadzieję, że okaże się bardziej kompetentny. W tej chwili mam poważne obawy, że Fluomizin może nawet doprowadzić do pogorszenia się stanu mojego zdrowia wywołując np. nadżerki lub stany zapalne pochwy lub jajników. Jeśli tak się stanie w zasadzie należało by wytoczyć proces o odszkodowanie firmie wprowadzającej tę substancję na rynek oraz lekarzowi który tę truciznę przepisuje. Odradzam stosowanie tego pseudo leku.

  Odpowiedz
 9. Po 3 tabletkach również dostałam silnych krwawień, straszny ból podbrzusza i jajników, przez 4 dni co 4-5 godzin musiałam brać tabletki przeciwbólowe, żeby jakoś w ogóle funkcjonować. Dostałam tez temperaturę 38,9 i byłam rozbita i osłabiona. Byłam u 3 lekarzy ginekologów, żaden nie powiązał tego faktu z tym lekiem mimo, ze mówiłam, ze są o nim bardzo złe opinie. Uznali, ze to była bolesna owulacja, kiedy ja nigdy w życiu nie miałam plamień, ani boleści w środku cyklu. Ten lek jest totalna porażka!!

  Odpowiedz
  • Najpierw u mnie było przez 3 dni plamienie, a później dostałam krwawień bardziej silnych niż przy okresie. Czy Tobie przeszło? Jestem bardzo zaniepokojona, lekarze mnie zbywają!!! :(

   Odpowiedz
 10. Witam,
  Potwierdzam drogie Panie, że Fluomizin to porażka, bardzo agresywna substancja. Dostalam lek na zapalenie, ktore wyszlo w cytologii- zanikowe zapalenie śluzówki. Przy suchości i bolesności ogólnej, aplikacja tej tablety jest koszmarna, niemożliwa bez żelu intymnego. Po 1 dawce był lekki dyskomfort, a już 2 dnia pojawiły się wodniste upławy i palący ból brzucha, pieczenie pochwy, podrażnienie pęcherza. Jestem po 3 dawce i już nie wytrzymam dłużej, zamierzam odstawić. Nie chcę wyhodować sobie nadżerki. Poprosiłam o poradę na forum KtomaLek i otrzymałam żenującą odpowiedź, żeby zastosować Provag żel.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę Paniom dużo zdrowia.

  Odpowiedz
  • Po drugiej tabletce, juz od 3 dni bol lewego jajnika, a na dodatek jestem w ciazy. Nie mam pojęcia czy nie skończy się zapaleniem oby nie.zaczekam jeszcze 2 dni. Coś okropnego

   Odpowiedz
 11. Ten lek to jakaś masakra!Bardzo ciężko się go aplikuje,powinny być czymś powlekane by można było je włożyć bez poranienia pochwy,bo przecież wiadomo że w czasie infekcji jest tam sucho.Na drugi dzień strasznie rozbolało mnie podbrzusze,nie wiedziałam od czego,teraz już wiem.Szkoda pieniędzy wyrzuconych w błoto,a lek tani nie był.Czemu lekarze to przepisują,jest dużo innych lepszych leków.

  Odpowiedz
 12. Tragedia . Żałuje tez ze nie trafilam tu wcześniej. Już po pierwszej tabletce straszny ból podbrzusza, prawie jak skurcze do porodu ;/ Do tego ciężka aplikacja i zamarzy pomagać pogarsza !

  Odpowiedz
 13. Mi ten lek lekarz przepisał na grzybicę! Porażka, nie dość, ze nie rozwiązał problemu, to jeszcze wywołał ogromny ból brzucha. Po 3 tabletkach odstawiłam ten lek. Lekarza tez zmienię.

  Odpowiedz
 14. Nie polecam!
  Żałuję, że nią trafiłam tutaj wczesniej:( czuję się po tym leku okropnie. Lek zamiast pomoc pogorszył stan. Pieczenie, uplawy ból podbrzusza promieniujący, że nie wiem już czy to nerki, jajniki… Do tego uspokajająca informacja w ulotce o tym że początkowo objawy mogą się nasilić… Niewątpliwie to usypia czujność. Jestem zła że z taką lekkością przepisują ten lek. NIE Polecam.

  Odpowiedz
 15. Po wybraniu 6 tabletek podwyższona temperatura 37.5, przyśpieszone tentno, ból pleców, parcie na pęcherz. Wcześniej podczas „kuracji” osłabienie i upławy.

  Odpowiedz
 16. Dramat! Krwawienie wystąpiło po pierwszej dawce! Bóle krzyza i jajników. Zawroty głowy. Ogólne rozbicie i do tego świąd, który wcześniej nie występował. Brałam jeszcze dzień przed podaniem gynoxinuno oraz doustnie Orungal. Infekcja nie była duża, ale po zażyciu Fluomizinu stan się pogorszył. DO KOSZA!

  Odpowiedz
 17. Dziewczyny powiedzcie mi proszę po jakim czasie minęły wam te skutki uboczne ? Ja wzięłam 2 tabletki, trzecia próbowałam wyciągnąć , trochę się udało bo właśnie po dwóch zaczął mi się mocny ból dołu pleców i brzucha. Krwawię od wczoraj jak przy okresie. Ogólnie samopoczucie jak przy okresie a do okresu jeszcze trochę mam czasu. Spałam w swetrze , pod kołdrą i kocem a jest prawie czerwiec. Czy mam czekać aż minie czy coś na to pomaga i jak długo to będzie trwało? Już nigdy nie wezmę tego leku :( znalazłam to forum szukając czy to możliwe że boli brzuch od tego i dzięki Bogu bo chociaż odstawiłam je wcześniej

  Odpowiedz
 18. Do cholery co dostaja lekarze ze takie swinstwa przypisuja kobietom trujac je?. Mam 61lat poszam zrobic coroczne badaniecytologicze(tym ra, em z niewielkimi rozowymi uplawami co mnie zaskoczylo wiec wizyte przyspieszylam). Po trzech tyg. dostaje sms ze mam jakis stanzapalny i mam wybrac wsponiany przez panie fluomizin i po trzech miesiacach przyjsc do kontroli(dodamze w miedzy czasie upawy jakby samoistnie zmalaly i nie byly juz zabarwione). Wzielam lek nie zdajac sobie sprawy z przyczyn zlego samopoczucia(bezsennosc, ból podbrzusza i krzyza, pieczenia azw koncu przy piatej tabletce dosc mocne ciemnorozowe uplawy?????!!!), nie wiemczy to wlasciwe leczenie, nie jestem lekarzem, wiemza toze przed akacją tegoż czulam sie oniebo lepiej. Nie wiem tezczyczekac tr, y miesiące, chyba jednak sie wybiore do mojej pani ginekolog, moze tym razem pominie eksperymenty na mnie. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 19. Ten lek to jakieś nieporozumienie, sądząc po powyższych opiniach i moim doświadczeniu. Otrzymałam go od lekarza, który przed badaniem cytologicznym wykonał u mnie biocenozę i wykrył bakterie, które, choć niezbyt liczne, należało przed cytologią zwalczyć. Fluomizin miał tego dokonać. Tabletki bardzo źle się wprowadza do pochwy, po zwilżeniu są szorstkie i rozpuszczają się w palcach, z czym nie spotkałam się w przypadku dotąd stosowanych leków dopochwowych. Przyjęłam całą 6-tabletkową kurację, po czym wystąpiły plamienia, a po dwóch dniach krwawienie, jak przy miesiączce. Jestem już po menopauzie, więc to krwawienie wytrąciło mnie z równowagi i tylko dzięki opiniom na forum zrozumiałam, że jest to tzw. możliwe działanie niepożądane. Od razu skontaktowałam się z ginekologiem, który tak właśnie określił to krwawienie (działanie niepożądane), dodał też, że lek może wywołać krwawienie z macicy (!) i zalecił zażywanie przez 6 dni wapna na uszczelnienie naczyń krwionośnych i rutinoscorbinu. Czytając opinie na forum przypomniałam sobie, że w trakcie zażywania leku odczuwałam bóle głowy, nudności, brak apetytu i problemy ze snem, ale kojarzyłam je z napięciem przedświątecznym i zmianami ciśnienia. Teraz wiem, że przyczyną był Fluomizyn. Więc odradzam, jest cała masa leków mniej inwazyjnych.

  Odpowiedz
 20. Po pierwszej tabletce z godziny na godzinę coral wiekszy bòl w podbrzuszu, krecenie w głowie, a po 24 h krwawienie skrzepami – ostawiłam “lek” ze starchu o nasilajáce sie Najgorsze skutki uboczne – niestety nie mijajá. Jestem pod wrażeniem, że komuś to pomaga Przy takiej ilosci podobnych zlych komentarzy- Jakby lek nie był dokladnie przebadany a wypuszczony do obiegu

  Odpowiedz
 21. Jak bardzo żałuję że tutaj nie trafiłam wcześniej! Fluomizin dostałam z okazji tego że wyszedł mi paciorkowiec w moczu w niewielkiej ilości charakterystyczny dla dróg rodnych. Może mój błąd że skonsultowałam się z ginekologiem mimo że nie miałam żadnych dolegliwości ze strony dróg rodnych. Po tych tabletkach dopochwowych nie mogę spać bo boli mnie cały dół brzucha w dziwny sposób: ciągnie, kłuje, piecze, Nawet trudno to opisać. Do tego mam nudności, Akurat dzisiaj zastosowałam 6tą ostatnią tabletkę. Masakra, nie polecam. Czytając te opienie upewniłam się że to po tym leku.

  Odpowiedz
 22. Ból brzucha, ból krzyża a pi wybraniu wszystkich tabletek stan podgorączkowy.. Dopiero jak zobaczyłam komentarze skojarzyłam, że to pewnie po tym leku.

  Odpowiedz
 23. Nie wiem dlaczego został mi przepisany właśnie ten lek bo zdecydowanie zaszkodził zamiast pomoc. Po pierwszej tabletce obudziłam się z bólem brzucha i krwawieniem (mimo że biorę leki na regulacje cykli). Stanowczo odradzam!

  Odpowiedz
 24. Szkoda ze nie trafiłam wczesniej tutaj . Ten lek to jakaś porażka . Czułam sie dobrze zwykła kontrol u lekarza rutynowa a on że zapalenie wypisał lek ..dosc ze aplikacja tego masakryczna to jeszcze zaczełam sie dziwnie czuć bole w kregosłupie promieniujące tak jak by na nerki miednice okolice jajników ból podbrzusza jak przed miesiączką . Ogólne osłabienie brak apetytu itp. Juz myslałam że nerki mi wysiadają ?‍♀️

  Odpowiedz
 25. Nie miałam po tym leku aż tak drastycznych skutków ubocznych jak opisujecie, ale faktycznie czułam się dziwnie. Jakoś tak słabo i nieswojo. Niestety lek pomógł na krótko, po dwóch tygodniach infekcja bakteryjna powróciła. Sięgnęłam po zwykły olejek z drzewa herbacianego ze sklepu zielarskiego i po prostu byłam w szoku, bo działa cuda…. Infekcja ustąpiła, ale stosuję do dwa razy w tygodniu profilaktyczne. Polecam zamiast faszerować się chemią.

  Odpowiedz
 26. Lek to totalna pomyłka. Nie wiem dlaczego wogole jest w sprzedaży, to najgorsze świństwo jakie może być. Zamiast pomoc zaszkodził.Tabletki nie chcą się rozpuszczać ,ciezkie w aplikacji po trzech tabletkach wystąpiło plamienie i ból jajników, kuracje przerwałam. Nie polecam.

  Odpowiedz
 27. Mam tak samo jak piszę reszta, po dwóch dniach nastąpiło krwawienie. Przy tym nie spalam cała noc, nie moglam wyspać się też w dzień, serce bije szybko. Ogólnie lek jest bardzo dziwny, pierwszego dnia po stosowaniu poczulam pogorszenie stanu.

  Odpowiedz
 28. NIE polecam! Po aplikacji piątej tabletki Fluomizinu było wszystko ok, dwa dni później pojawił się śluz zabarwiony krwią. Trwało to parę dni, następnie dostałam okres. Teraz miesiączka się skończyła, a ja borykam się z ogromnymi ilościami śluzu, który czasem nadal jest różowo-brązowy lub ewidentnie widać w nim krew. Czeka mnie wizyta u lekarza :( Do tego lekki ból podbrzusza, mam uczucie jakbym była cały czas przed okresem. Tragedia!!!!!!

  Odpowiedz
 29. Również nie polecam tego leku. Już po 1 tabletce miałam śluz podbarwiony na różowo, ale myślałam że to może implantacja zarodka. Po 3 tabletce krwawie jak podczas okresu a ten powinnam dostać za tydzień :/. Zauważyłam też brak apetytu.

  Odpowiedz
 30. Odradzam, odradzam, odradzam, te globulki to jakieś nieporozumienie. Jestem wściekła na ginekologa, że mi je zapisał. Miały być na lekką infekcję bakteryjną, a wywołały taką infekcję, ból, świąd, obrzęk pochwy, ból jest niesamowity, nie pozwala chodzić. Do tego czuję, że mam też podwyższoną temperaturę, a wczoraj omal nie zemdlałam rano. Mam wrażenie, że lekarze specjalnie je przepisują, żeby móc przepisać kolejne, bo wiadomo skąd jeżdżą na wczasy na Malediwy. Jestem po prostu wściekła!!!

  Odpowiedz
  • Jestem w szoku, bo muszę przyznać rację. przez ostatnie 3 lata już ok. 5 razy brałam ten lek na nawracające stany zapalne i oprócz lekkiego bólu bioder i krzyża nic mi nie było. właśnie przedwczoraj skończyłam kolejne leczenie i się zaczęło: silny ból w podbrzuszu i dosłownie lumbago- tak mnie boli krzyż a do tego najpierw wodniste różowe upławy a dziś już widoczne krwawienie, mam nadzieję że krwotoku nie dostanę, ale cały czas mocno bolą mnie jajniki jak na owulację.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz