FLUMAZENIL B. BRAUN

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podmiot odpowiedzialny: B. Braun Melsungen AG

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Flumazenil B. Braun to odtrutka (antidotum) dla szczególnej grupy leków nazywanych benzodiazepinami. Benzodiazepiny wykazują działanie uspokajające, nasenne i zwiotczające mięśnie. Stosowane są do usypiania i uspokajania w przypadku lęku. Lek Flumazenil B. Braun może całkowicie lub częściowo znieść te działania.

Z tego względu lek Flumazenil B. Braun może być stosowany
– w anestezjologii, do wybudzania po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lub pewnych badań diagnostycznych
– lub w intensywnej terapii u pacjentów, którzy poddani byli działaniu leków uspokajających.

Lek Flumazenil B. Braun można również stosować w diagnostyce i leczeniu zatruć benzodiazepinami lub po ich przedawkowaniu.

Lek Flumazenil B. Braun jest stosowany u dzieci, po ukończeniu 1. roku życia w celu wybudzenia ich po zastosowaniu benzodiazepin, aby zasnęły na czas przeprowadzenia procedury medycznej.

SKŁAD

Substancją czynną jest flumazenil.

Każdy mililitr zawiera 0,1 mg flumazenilu.
Każda ampułka 5 ml zawiera 0,5 mg flumazenilu.
Każda ampułka 10 ml zawiera 1,0 mg flumazenilu.

Pozostałe składniki to: kwas octowy lodowaty, sodu chlorek, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, roztwór 1N, woda do wstrzykiwań.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek Flumazenil B. Braun podaje anestezjolog lub doświadczony lekarz. Lek Flumazenil B. Braun podaje się jako dożylne wstrzyknięcie (podanie do żyły) lub rozcieńczony roztwór jako dożylny wlew (powolne podanie do żyły).

Lek Flumazenil B. Braun można stosować jednocześnie z innymi środkami do przywrócenia podstawowych czynności życiowych.

Dorośli
Znieczulanie
Sposób dawkowania:

Dawka początkowa:
0,2 mg podawane dożylnie przez 15 sekund.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 1,0 mg.
Zwykła dawka wynosi od 0,3 mg do 0,6 mg, ale może różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta i zażytych benzodiazepin.

Intensywna terapia
Dawka początkowa:
0,3 mg podawane dożylnie.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 2,0 mg.
W przypadku nawrotu senności, skuteczne może okazać się drugie wstrzyknięcie dawki. Dożylny wlew dawki
0,1-0,4 mg/h może być korzystny. Szybkość wlewu należy regulować indywidualnie w celu uzyskania żądanego poziomu świadomości.

Co 6 godzin należy przerywać wlew w celu sprawdzenia, czy senność powraca.

Niemowlęta, małe dzieci, dzieci i młodzież (w wieku od ukończenia 1. Roku życia do 17 lat)
Zniesienie skutków działania uspokajającego z zachowaniem świadomości
Wielkość dawek:
Wstrzyknięcie dawki 0,01 mg/kg masy ciała (do 0,2 mg) podawanej dożylnie przez 15 sekund. Jeżeli po upływie 45 sekund nie zostanie odzyskany odpowiedni stan świadomości, można ponownie wstrzyknąć dawkę 0,01 mg/kg mc. (do 0,2 mg).
W razie konieczności należy powtarzać wstrzyknięcia co 60 sekund (maksymalnie 4 razy), do maksymalnej dawki wynoszącej 0,05 mg/kg  mc. lub 1 mg, w zależności która dawka jest mniejsza.

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci przed ukończeniem 1. roku życia
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Flumazenil B. Braun u dzieci przed ukończeniem 1. roku. Dlatego lek Flumazenil B. Braun można podawać dzieciom przed ukończeniem 1. roku życia wyłącznie, gdy potencjalne korzyści dla pacjenta przewyższają ewentualne ryzyko.

Pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby
U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby, wydalanie leku Flumazenil B. Braun może następować z opóźnieniem i dlatego zaleca się dokładne dostosowanie dawek.
Nie ma potrzeby dostosowywania dawek w przypadku pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.

W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Z powodu braku wystarczającego doświadczenia, lek Flumazenil B. Braun w okresie ciąży należy stosować wyłącznie wówczas, gdy korzyść dla pacjentki jest większa od potencjalnego ryzyka dla nienarodzonego dziecka. Nie ma przeciwwskazań do podania leku Flumazenil B. Braun w okresie ciąży w nagłych przypadkach.

Nie wiadomo, czy Flumazenil B. Braun przenika się do mleka kobiecego. Dlatego zaleca się zaprzestanie karmienia piersią na 24 godziny od podania leku Flumazenil B. Braun. Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku Flumazenil B. Braun w okresie karmienia piersią, w nagłych przypadkach.

DOKUMENTACJA LEKU FLUMAZENIL B. BRAUN – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ
ZAREZERWUJ FLUMAZENIL B. BRAUN W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU FLUMAZENIL B. BRAUN

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here