FLUMAZENIL B. BRAUN


Podmiot odpowiedzialny: B. Braun Melsungen AG

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Lek Flumazenil B. Braun to odtrutka (antidotum) dla szczególnej grupy leków nazywanych benzodiazepinami. Benzodiazepiny wykazują działanie uspokajające, nasenne i zwiotczające mięśnie. Stosowane są do usypiania i uspokajania w przypadku lęku. Lek Flumazenil B. Braun może całkowicie lub częściowo znieść te działania.

Z tego względu lek Flumazenil B. Braun może być stosowany
– w anestezjologii, do wybudzania po przeprowadzeniu zabiegu chirurgicznego lub pewnych badań diagnostycznych
– lub w intensywnej terapii u pacjentów, którzy poddani byli działaniu leków uspokajających.

Lek Flumazenil B. Braun można również stosować w diagnostyce i leczeniu zatruć benzodiazepinami lub po ich przedawkowaniu.

Lek Flumazenil B. Braun jest stosowany u dzieci, po ukończeniu 1. roku życia w celu wybudzenia ich po zastosowaniu benzodiazepin, aby zasnęły na czas przeprowadzenia procedury medycznej.Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD LEKU

Substancją czynną jest flumazenil.

Każdy mililitr zawiera 0,1 mg flumazenilu.
Każda ampułka 5 ml zawiera 0,5 mg flumazenilu.
Każda ampułka 10 ml zawiera 1,0 mg flumazenilu.

Pozostałe składniki to: kwas octowy lodowaty, sodu chlorek, disodu edetynian, sodu wodorotlenek, roztwór 1N, woda do wstrzykiwań.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek Flumazenil B. Braun podaje anestezjolog lub doświadczony lekarz. Lek Flumazenil B. Braun podaje się jako dożylne wstrzyknięcie (podanie do żyły) lub rozcieńczony roztwór jako dożylny wlew (powolne podanie do żyły).

Lek Flumazenil B. Braun można stosować jednocześnie z innymi środkami do przywrócenia podstawowych czynności życiowych.

Dorośli
Znieczulanie
Sposób dawkowania:

Dawka początkowa:
0,2 mg podawane dożylnie przez 15 sekund.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 1,0 mg.
Zwykła dawka wynosi od 0,3 mg do 0,6 mg, ale może różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta i zażytych benzodiazepin.

Intensywna terapia
Dawka początkowa:
0,3 mg podawane dożylnie.
Kolejną dawkę 0,1 mg można wstrzykiwać i powtarzać co 60 sekund; jeżeli odpowiedni poziom świadomości nie zostanie odzyskany w ciągu 60 sekund, maksymalnie można podać 2,0 mg.
W przypadku nawrotu senności, skuteczne może okazać się drugie wstrzyknięcie dawki. Dożylny wlew dawki
0,1-0,4 mg/h może być korzystny. Szybkość wlewu należy regulować indywidualnie w celu uzyskania żądanego poziomu świadomości.

Co 6 godzin należy przerywać wlew w celu sprawdzenia, czy senność powraca.

Niemowlęta, małe dzieci, dzieci i młodzież (w wieku od ukończenia 1. Roku życia do 17 lat)
Zniesienie skutków działania uspokajającego z zachowaniem świadomości
Wielkość dawek:
Wstrzyknięcie dawki 0,01 mg/kg masy ciała (do 0,2 mg) podawanej dożylnie przez 15 sekund. Jeżeli po upływie 45 sekund nie zostanie odzyskany odpowiedni stan świadomości, można ponownie wstrzyknąć dawkę 0,01 mg/kg mc. (do 0,2 mg).
W razie konieczności należy powtarzać wstrzyknięcia co 60 sekund (maksymalnie 4 razy), do maksymalnej dawki wynoszącej 0,05 mg/kg  mc. lub 1 mg, w zależności która dawka jest mniejsza.

Noworodki, niemowlęta i małe dzieci przed ukończeniem 1. roku życia
Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Flumazenil B. Braun u dzieci przed ukończeniem 1. roku. Dlatego lek Flumazenil B. Braun można podawać dzieciom przed ukończeniem 1. roku życia wyłącznie, gdy potencjalne korzyści dla pacjenta przewyższają ewentualne ryzyko.

Pacjenci z niewydolnością nerek lub wątroby
U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby, wydalanie leku Flumazenil B. Braun może następować z opóźnieniem i dlatego zaleca się dokładne dostosowanie dawek.
Nie ma potrzeby dostosowywania dawek w przypadku pacjentów z zaburzoną czynnością nerek.

W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

JEDZENIE I PICIE

Nie dotyczy.

CIĄŻA

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Z powodu braku wystarczającego doświadczenia, lek Flumazenil B. Braun w okresie ciąży należy stosować wyłącznie wówczas, gdy korzyść dla pacjentki jest większa od potencjalnego ryzyka dla nienarodzonego dziecka. Nie ma przeciwwskazań do podania leku Flumazenil B. Braun w okresie ciąży w nagłych przypadkach.

Nie wiadomo, czy Flumazenil B. Braun przenika się do mleka kobiecego. Dlatego zaleca się zaprzestanie karmienia piersią na 24 godziny od podania leku Flumazenil B. Braun. Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku Flumazenil B. Braun w okresie karmienia piersią, w nagłych przypadkach.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT FLUMAZENIL B. BRAUN

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

FLUMAZENIL B. BRAUN CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here