Kategorie powiązane: E, Ukąszenia owadów,

Eurartesim

Lek Eurartesim zawiera piperachiny tetrafosforan oraz dihydroartemizyninę. Jest on stosowany w leczeniu niepowikłanej malarii, kiedy właściwe jest zastosowanie leku podawanego doustnie.

Malaria jest wywoływana przez zakażenie pasożytem nazywanym Plasmodium, rozprzestrzenianymprzez ukąszenie zarażonego komara. Występują różne rodzaje pasożyta Plasmodium. Lek Eurartesim zabija pasożyta Plasmodium falciparum.

Lek może być przyjmowany przez dorosłych, dzieci i niemowlęta w wieku powyżej 6 miesięcy i masie ciała 5 kilogramów lub więcej.

Skorzystaj z apteki internetowej o sprawdzonej renomie na rynku niemieckim, która szybko zdobyła zaufanie polskich klientów - kupuj leki bez wychodzenia z domu.

Jaki jest skład Eurartesim, jakie substancje zawiera?

Każda tabletka powlekana zawiera 160 mg piperachiny tetrafosforanu (w postaci czterowodnej) i 20 mg dihydroartemizyniny.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia preżelowana, dekstryna, hypromeloza (E464), kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian (E572).
Otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Eurartesim – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek ten należy przyjmować na pusty żołądek. Należy przyjmować każdą dawkę na nie mniej niż 3 godziny po spożyciu ostatniego posiłku oraz nie należy spożywać żadnych posiłków w ciągu 3 godzin po podaniu każdej z dawek leku Eurartesim.

Jeżeli tabletki są trudne do przełknięcia, można je pokruszyć i wymieszać z wodą; mieszaninę należy natychmiast wypić.

Cykl leczenia lekiem Eurartesim trwa przez trzy kolejne dni. Każdego dnia należy przyjmować jedną dawkę leku. Należy próbować przyjmować dawkę o mniej więcej tej samej porze każdego z trzech dni.

Dawka dobowa zależy od masy ciała pacjenta. Lekarz powinien przepisać dawkę, odpowiednią do masy ciała dorosłego lub dziecka, zgodnie z opisem zawartym w poniższej ulotce lub charakterystyce.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli dorosły lub dziecko przyjmie wiekszą niż zalecana dawkę, należy porozumieć się z lekarzem.

Lekarz może zalecić specjalne monitorowanie stanu pacjenta dorosłego lub dziecka, ponieważ dawki większe od zalecanych mogą mieć ciężkie, niepożądane działanie na serce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Eurartesim – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Eurartesim tabletki należy przyjmować wyłącznie z wodą.

Przez cały czas można pić wodę. Leku Eurartesim nie należy przyjmować z sokiem grapefruitowym ze względu na możliwość interakcji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Eurartesim w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza, że jest w ciąży lub będzie w ciąży lub jeśli karmi piersią.

Leku Eurartesim nie wolno stosować w okresie ciąży, jeśli lekarz może podać alternatywny lek. Jeśli pacjentka otrzyma lek Eurartesim w czasie ciąży, powinna zwrócić uwagę na istnienie rejestru pacjentek w ciąży, stworzonego w celu monitorowania jej wyniku.

Nie należy karmić piersią dziecka podczas przyjmowanie tego leku.

Jeśli przyjmowane są suplementy kwasu foliowego w celu zapobiegania możliwym wadom wrodzonym cewy nerwowej, przyjmowanie ich może być kontynuowane jednocześnie z lekiem Eurartesim.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Eurartesim – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

EURARTESIM, 160 mg/20 mg, tabletki powlekane (Piperachiny tetrafosforan/dihydroartemizynina)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Eurartesim m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

EURARTESIM, 160 mg/20 mg, tabletki powlekane (Piperachiny tetrafosforan/dihydroartemizynina)

Cena Eurartesim i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Eurartesim i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Eurartesim oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Eurartesim - forum pacjentów

Stosujesz Eurartesim? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz