Etopozyd Accord

Etopozyd Accord to lek przeciwnowotworowy, który jest często stosowany w skojarzeniu z innymi lekami w terapii przeciwnowotworowej. Działa poprzez hamowanie podziału komórek nowotworowych, co prowadzi do ich śmierci. Jest stosowany w leczeniu różnych rodzajów nowotworów, takich jak rak jądra, drobnokomórkowy rak płuca czy niektóre typy białaczek i chłoniaków. Etopozyd Accord jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Etopozyd Accord z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Etopozyd Accord i jakie są wskazania do stosowania?

Ten lek zawiera substancję czynną etopozyd. Lek działa poprzez zakłócanie replikacji DNA oraz spowolnienie lub zatrzymanie wzrostu komórek nowotworowych.

Etopozyd Accord stosowany jest razem z innymi lekami przeciwnowotworowymi w leczeniu:
• Drobnokomórkowego raka płuc
• Ostrej białaczki mielomonocytowej oraz ostrej białaczki monocytowej (nowotwór tkanek krwiotwórczych szpiku kostnego)
• Guzów jąder (raka jąder)

Jaki jest skład Etopozyd Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest etopozyd.
1 ml roztworu zawiera 20 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 5 ml zawiera 100 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 10 ml zawiera 200 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 12,5 ml zawiera 250 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 20 ml zawiera 400 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 25 ml zawiera 500 mg etopozydu.
Każda fiolka o pojemności 50 ml zawiera 1000 mg etopozydu.

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy bezwodny, alkohol benzylowy, polisorbat 80, makrogol 300 i etanol bezwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Etopozyd Accord – jak stosować?

Lek Etopozyd Accord powinien być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Dorośli
Zazwyczaj zalecana dawka etopozydu to 60-120 mg/m2 /dobę podawana dożylnie przez 5 kolejnych dni.

Pacjenci w podeszłym wieku
Dawka leku nie musi być dostosowywana.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Dawka powinna być dostosowana w zależności od stopnia niewydolności nerek.

Jak podawać lek
Lek Etopozyd Accord będzie podawany przez lekarza doświadczonego w leczeniu nowotworów.

Ten lek przeznaczony jest do podawania dożylnego. Należy unikać pozanaczyniowego podawania leku.

Dawka leku będzie obliczona i przygotowane indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od rodzaju nowotworu i stanu ogólnego pacjenta. Lek Etopozyd Accord podaje się we wlewie dożylnym trwającym nie krócej niż 30 minut i nie dłuższym niż 2 godziny.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia jest ustalany przez lekarza z uwzględnieniem choroby podstawowej, zastosowanej terapii skojarzonej, (jeśli dotyczy) a także indywidualnych okoliczności dotyczących pacjenta.

W przypadku progresji choroby, braku skuteczności leczenia guza oraz wystąpienia trudnych do zniesienia działań niepożądanych należy przerwać podawanie etopozydu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek jest podawany przez wykwalifikowany personel medyczny, jest mało prawdopodobne, aby pacjent otrzymał niewłaściwą dawkę. Należy powiedzieć lekarzowi lub pielęgniarce, jeśli pacjent ma wątpliwości, co do ilości leku, jakie otrzymuje.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Etopozyd Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Etopozyd Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciążylub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie można zagwarantować, że stosowanie leku w czasie ciąży jest bezpieczne. Etopozyd może powodować wady rozwojowe zarodka lub płodu. Dlatego leku Etopozyd Accord nie należy podawać kobietom w ciąży. W przypadku stosowania leku w okresie ciąży, pacjentka musi mieć pełną świadomość ryzyka dla płodu.

Zarówno mężczyznom jak i kobietom w trakcie leczenia etopozydem oraz do 6 miesięcy po zakończeniu terapii należy zalecić stosowanie skutecznych metod antykoncepcji.

Karmienie piersią
Karmienie piersią w trakcie leczenia jest przeciwwskazane.

Wpływ na płodność
Etopozyd może uszkodzić geny, dlatego też mężczyźni leczeni lekiem Etopozyd Accord powinni zasięgnąć porady w sprawie przechowywania nasienia zebranego przed leczeniem, ze względu na możliwość trwałej niepłodności.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Etopozyd Accord

Ulotka Etopozyd Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Etopozyd Accord przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

ETOPOZYD ACCORD, 20 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Etoposidum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 87.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Etopozyd Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ETOPOZYD ACCORD, 20 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Etoposidum)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 101.14 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Etopozyd Accord w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Etopozyd Accord

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Etopozyd Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Etopozyd Accord. Podziel się doświadczeniami na forum.