Konsultacja merytoryczna:

Etibral

ETIBRAL jest lekiem przeciwpadaczkowym (lekiem stosowanym w leczeniu napadów w padaczce). ETIBRAL jest stosowany:
– jako jedyny lek w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia u pacjentów w wieku od 16 lat z nowo zdiagnozowaną padaczką.
– jako dodatkowy lek poza innym lekiem przeciwpadaczkowym:
– u pacjentów w wieku od 4 lat w leczeniu napadów częściowych wtórnie uogólnionych lub bez wtórnego uogólnienia, – u pacjentów w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną w leczeniu napadów mioklonicznych, – u pacjentów w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną w leczeniu napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych. ETIBRAL w postaci koncentratu stanowi alternatywę dla pacjentów, kiedy podanie doustne jest czasowo niemożliwe.

Jaki jest skład Etibral, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest lewetyracetam. Każdy ml zawiera 100 mg lewetyracetamu.

Ponadto lek zawiera: sodu octan trójwodny, sodu chlorek, kwas octowy lodowaty, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Etibral – jak stosować ten lek?

ETIBRAL jest podawany jako infuzja dożylna przez lekarza lub pielęgniarkę. ETIBRAL musi być stosowany dwa razy na dobę, rano i wieczorem, mniej więcej o tej samej porze każdego dnia.

Postać leku do stosowania dożylnego stanowi alternatywę dla podawania doustnego. Zamiana tabletek lub roztworu doustnego na postać dożylną leku lub odwrotnie może być dokonana bezpośrednio, bez stopniowego dostosowywania dawki. Całkowita dawka dobowa oraz częstość podawania pozostają bez zmian.

Monoterapia
Dawka u dorosłych i młodzieży (w wieku od 16 lat): Zazwyczaj stosowana dawka: od 1000 mg do 3000 mg na dobę. Jeżeli pacjent przyjmuje lek ETIBRAL po raz pierwszy, lekarz zaleci stosowanie najpierw mniejszej dawki przez 2 tygodnie, a dopiero potem najmniejszą zazwyczaj stosowaną dawkę.

Leczenie wspomagające
Dawka u dorosłych i młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat) o masie ciała 50 kg lub powyżej: Zazwyczaj stosowana dawka: od 1000 mg do 3000 mg na dobę.

Dawkowanie u dzieci (w wieku od 4 do 11 lat) i młodzieży (w wieku od 12 do 17 lat) o masie ciała poniżej 50 kg: Zazwyczaj stosowana dawka: od 20 mg/kg mc. do 60 mg/kg mc./dobę.

Sposób i droga podawania:
ETIBRAL należy rozcieńczyć w co najmniej 100 ml odpowiedniego rozcieńczalnika i podawać w infuzji przez ponad 15 minut. Więcej szczegółowych informacji dla lekarzy i pielęgniarek na temat właściwego podawania leku ETIBRAL znajduje się w punkcie 6 poniższej ulotki.

Czas trwania leczenia:
– ETIBRAL przeznaczony jest do leczenia długotrwałego. Należy kontynuować leczenie lekiem ETIBRAL tak długo, jak zaleci to lekarz prowadzący.
– Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem prowadzącym, ponieważ może to spowodować zwiększenie częstości napadów. Jeśli lekarz zadecyduje o przerwaniu leczenia, udzieli informacji dotyczących stopniowego odstawiania leku ETIBRAL.
– Brak danych dotyczących podawania lewetyracetamu dożylnie przez okres dłuższy niż 4 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy
Po przedawkowaniu lewetyracetamem obserwowano: senność, pobudzenie, agresywność, zmniejszenie stanu świadomości, depresję oddechową, śpiączkę.

Postępowanie po przedawkowaniu
Nie istnieje żadne swoiste antidotum dla lewetyracetamu. Leczenie przedawkowania polega na leczeniu objawowym, z możliwością zastosowania hemodializy. Skuteczność dializy wynosi 60% dla lewetyracetamu oraz 74% dla jego głównego metabolitu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Etibral – czy mogę spożywać alkohol?

Lek ETIBRAL można przyjmować podczas posiłku lub bez posiłku. Ze względów bezpieczeństwa podczas przyjmowania leku ETIBRAL nie należy pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Etibral w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Należy poinformować lekarza jeżeli pacjentka jest lub podejrzewa że jest w ciąży. ETIBRAL nie powinien być stosowany w ciąży, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne. Ryzyko dla płodu nie jest znane. W badaniach na zwierzętach lewetyracetam podawany w dawkach większych niż stosowane w celu kontroli napadów drgawkowych, wykazał niepożądany wpływ na rozrodczość. Podczas leczenia nie zaleca się karmienia piersią.

Ulotka Etibral – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ETIBRAL, 100 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 297.87 KB


ETIBRAL, 100 mg/ml, roztwór doustny (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 392.76 KB


ETIBRAL, 250 mg ; 500 mg; 750 mg; 1000 mg, tabletki powlekane (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 343.14 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Etibral m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ETIBRAL, 100 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 381.73 KB


ETIBRAL, 100 mg/ml, roztwór doustny (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 313.15 KB


ETIBRAL, 250 mg ; 500 mg; 750 mg; 1000 mg, tabletki powlekane (Lewetyracetam)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 384.04 KB

Cena - ile kosztuje Etibral?

Cena Etibral i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Etibral.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Etibral? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Stymen tabletki (Opakowanie: 60 )Stymen tabletki (Opakowanie: 60 ) jest lekiem przeznaczonym dla panów w celu uzupełnienia niedoboru prasteronu – hormonu steroidowego, który jest prekursorem testosteronu.

Preparat jest zalecany u mężczyzn w okresie andropauzy, celem zapobiegania nieprzyjemnym objawom przekwitania.Efekt działania Stymen tabletki (Opakowanie: 60 )Prasteron jest wytwarzany z cholesterolu i odpowiada za późniejszą produkcję testosteronu. Zmniejszenie jego stężenia we krwi może skutkować spadkiem libido, problemami…

43.42 

Ibum Forte (Opakowanie: 12 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

11.37 

MOmMe Puszysty Krem łagodzący d/dzieci (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

29.99 

Zastosowanie Fonix Higiena Uszu spray (Opakowanie: 30 ml)Fonix Higiena Uszu spray (Opakowanie: 30 ml) to preparat do długotrwałego stosowania przy czyszczeniu uszu i usuwania zgromadzonej w kanale słuchowym woskowiny. Nie wymaga dodatkowego użycia narzędzi, takich jak patyczki kosmetyczne.

Preparat jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny dla uszu. Fonix Higiena Uszu może być stosowany u dorosłych oraz dzieci już u dzieci od 3. miesią…

25.97 

Zastosowanie Olivenoel Haut in Balance krem do rąk z mocznikiem (Opakowanie: 100 ml)Olivenoel Haut in Balance krem do rąk z mocznikiem (Opakowanie: 100 ml) to produkt pielęgnacyjny opracowany do intensywnej terapii przesuszonej, spierzchniętej skóry dłoni. Krem zawiera unikalną kombinację składników aktywnych utrzymujących właściwy poziom nawilżenia oraz wspierających regenerację skóry.

skóra bardzo sucha
szorstkie, spierzchnięte dł…

35.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief