ESOMEPRAZOL RENANTOS

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

ESOMEPRAZOL RENANTOS - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ESOMEPRAZOL RENANTOS. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ESOMEPRAZOL RENANTOS w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ESOMEPRAZOL RENANTOS? – OPIS I WSKAZANIA

Esomeprazol Renantos zawiera substancję czynną o nazwie esomeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych „inhibitorami pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wytwarzanego przez żołądek.

Lek Esomeprazol Renantos jest stosowany w leczeniu następujących chorób:
Dorośli i młode osoby w wieku 12 lat i więcej
• Choroba refluksowa przełyku (ang. Gastro-oesophageal Reflux Disease, GORD). Choroba ta polega na
przedostawaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co powoduje ból, stan zapalny i zgagę.
• Wrzody żołądka lub dwunastnicy z zakażeniem bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori”. W przypadku występowania tej choroby lekarz może również przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia i umożliwienia wygojenia wrzodów.

Dorośli
• Wrzody żołądka spowodowane lekami nazywanymi NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Lek Esomeprazol Renantos może być również stosowany w celu zapobiegania tworzeniu się wrzodów żołądka w przypadku przyjmowania NLPZ.
• Zbyt duża ilość kwasu w żołądku spowodowana guzem w trzustce (zespół Zollingera-Ellisona).
• Przedłużenie leczenia zapobiegającego ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych po dożylnym podaniu leku Esomeprazol Renantos.

SKŁAD ESOMEPRAZOL RENANTOS, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest esomeprazol. Esomeprazol Renantos tabletki dojelitowe są dostarczane w dwóch mocach zawierających 20 mg lub 40 mg esomeprazolu (w postaci esomeprazolu magnezowego trójwodnego).

Ponadto lek zawiera:
glicerolu monostearynian, hypromelozę, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), mannitol (E421), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, celulozę, parafinę stałą, makrogol 4000, polisorbat 80, powidon, sodu stearylofumaran, sacharoza, ziarenka o składzie: sacharoza i skrobia kukurydziana, talk, tytanu dwutlenek (E171, trietylu cytrynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ESOMEPRAZOL RENANTOS? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Esomeprazol Renantos należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Lek Esomeprazol Renantos tabletki dojelitowe nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
• W przypadku przyjmowania tego leku przez długi czas (zwłaszcza przez okres dłuższy niż rok), może być konieczna kontrola lekarska.
• Jeśli lekarz zalecił pacjentowi, aby przyjmował tek lek doraźnie, należy poinformować go o wszelkich zmianach w objawach

Przyjmowanie leku
• Tabletki można przyjmować o dowolnej porze dnia.
• Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.
• Tabletki połykać w całości popijając wodą. Tabletek nie żuć ani nie rozgniatać gdyż zawierają one powlekane peletki, które uniemożliwiają rozpad leku pod wpływem kwasu w żołądku. Ważne, aby nie uszkodzić peletek.

Postępowanie w razie trudności z połykaniem tabletek
• Jeśli pacjent ma trudności z połykaniem tabletek:
– Włożyć je do szklanki wody niegazowanej. Nie stosować żadnych innych płynów.
– Mieszać, aż tabletki rozpadną się (mieszanina nie będzie przerzysta). Mieszaninę wypić natychmiast lub w ciągu 30 minut. Płyn z rozpuszczoną tabletką zamieszać bezpośrednio przed jego wypiciem.
– Aby być upewnić się, że zażyty został cały lek należy przepłukać szklankę napełniając ją wodą do połowy i wypić. Stałe elementy zawierają lek – nie żuć ich ani nie rozgniatać.
• Jeśli pacjent nie może samodzielnie połykać, tabletkę można wymieszać z pewną ilością wody i przenieść do strzykawki. Następnie podać przez sondę (zgłębnik żołądkowy) bezpośrednio do żołądka.

Dawkowanie
• Lekarz poinformuje pacjenta, ile i jak długo przyjmować tabletki. Jest to zależne od stanu pacjenta, jego wieku i czynności wątroby.
• Zazwyczaj stosowane dawki są podane poniżej.

Choroba refluksowa przełyku (GERD):
Dorośli i dzieci w wieku 12 lat lub starsze:
• U pacjentów, u których stwierdzono niewielkie uszkodzenie przełyku, zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli nie doszło do wyleczenia choroby, lekarz może zalecić przyjmowanie tej samej dawki przez kolejne 4 tygodnie .
• Po wyleczeniu choroby refluksowej zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.
• Jeśli przełyk nie był uszkodzony, zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę. Po uzyskaniu kontroli objawów lekarz może zalecić przyjmowanie leku doraźnie, maksymalnie do jednej tabletki dojelitowej 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.
• W razie ciężkiej choroby wątroby, lekarz może zalecić mniejszą dawkę.

Leczenie choroby wrzodowej spowodowanej zakażeniem Helicobacter pylori i zapobieganie nawrotom choroby:
• Dorośli i młodzież od 12 roku życia: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos dwa razy na dobę przez tydzień.
• Lekarz zaleci pacjentowi również przyjmowanie takich antybiotyków, jak amoksycylina i klarytromycyna.

Leczenie wrzodów żołądka spowodowanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi ( NLPZ):
• Dorośli w wieku od 18 lat: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 do 8 tygodni.

Zapobieganie wrzodom żołądka podczas leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ):
• Dorośli w wieku od 18 lat: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.

Leczenie nadmiaru kwasu w żołądku spowodowanej guzem trzustki (zespół Zollingera-Ellisona):
• Dorośli w wieku 18 lat i więcej: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg Esomeprazol Renantos dwa razy na dobę.
• Lekarz dostosuje dawkę w zależności od potrzeb pacjenta i podejmie również decyzję, jak długo pacjent powinien przyjmować lek. Maksymalna dawka to 80 mg dwa razy na dobę.

Przedłużenie leczenia zapobiegającego ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych po dożylnym podaniu leku Esomeprazol Renantos.
• Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 tygodnie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ESOMEPRAZOL RENANTOS, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana przez lekarza dawki leku Esomeprazol Renantos należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Esomeprazol Renantos można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ESOMEPRAZOL RENANTOS W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed przyjęciem leku Esomeprazol Renantos należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz podejmie decyzję, czy pacjentka może przyjmować lek Esomeprazol Renantos.

Nie wiadomo, czy esomeprazol przenika do mleka ludzkiego. Z tego powodu nie należy przyjmować leku Esomeprazol Renantos podczas karmienia piersią.

ULOTKA LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ESOMEPRAZOL RENANTOS CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ESOMEPRAZOL RENANTOS CENA, REFUNDACJA

ESOMEPRAZOL RENANTOS OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here