ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Esomeprazol Renantos zawiera substancję czynną o nazwie esomeprazol. Należy on do grupy leków nazywanych „inhibitorami pompy protonowej”. Ich działanie polega na zmniejszaniu ilości kwasu wytwarzanego przez żołądek.

Lek Esomeprazol Renantos jest stosowany w leczeniu następujących chorób:
Dorośli i młode osoby w wieku 12 lat i więcej
• Choroba refluksowa przełyku (ang. Gastro-oesophageal Reflux Disease, GORD). Choroba ta polega na
przedostawaniu się kwasu z żołądka do przełyku, co powoduje ból, stan zapalny i zgagę.
• Wrzody żołądka lub dwunastnicy z zakażeniem bakteriami nazywanymi „Helicobacter pylori”. W przypadku występowania tej choroby lekarz może również przepisać antybiotyki do leczenia zakażenia i umożliwienia wygojenia wrzodów.

Dorośli
• Wrzody żołądka spowodowane lekami nazywanymi NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Lek Esomeprazol Renantos może być również stosowany w celu zapobiegania tworzeniu się wrzodów żołądka w przypadku przyjmowania NLPZ.
• Zbyt duża ilość kwasu w żołądku spowodowana guzem w trzustce (zespół Zollingera-Ellisona).
• Przedłużenie leczenia zapobiegającego ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych po dożylnym podaniu leku Esomeprazol Renantos.

SKŁAD LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest esomeprazol. Esomeprazol Renantos tabletki dojelitowe są dostarczane w dwóch mocach zawierających 20 mg lub 40 mg esomeprazolu (w postaci esomeprazolu magnezowego trójwodnego).

Ponadto lek zawiera:
glicerolu monostearynian, hypromelozę, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), mannitol (E421), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer, celulozę, parafinę stałą, makrogol 4000, polisorbat 80, powidon, sodu stearylofumaran, sacharoza, ziarenka o składzie: sacharoza i skrobia kukurydziana, talk, tytanu dwutlenek (E171, trietylu cytrynian.

DAWKOWANIE LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lek Esomeprazol Renantos należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Lek Esomeprazol Renantos tabletki dojelitowe nie jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
• W przypadku przyjmowania tego leku przez długi czas (zwłaszcza przez okres dłuższy niż rok), może być konieczna kontrola lekarska.
• Jeśli lekarz zalecił pacjentowi, aby przyjmował tek lek doraźnie, należy poinformować go o wszelkich zmianach w objawach

Przyjmowanie leku
• Tabletki można przyjmować o dowolnej porze dnia.
• Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub na czczo.
• Tabletki połykać w całości popijając wodą. Tabletek nie żuć ani nie rozgniatać gdyż zawierają one powlekane peletki, które uniemożliwiają rozpad leku pod wpływem kwasu w żołądku. Ważne, aby nie uszkodzić peletek.

Postępowanie w razie trudności z połykaniem tabletek
• Jeśli pacjent ma trudności z połykaniem tabletek:
– Włożyć je do szklanki wody niegazowanej. Nie stosować żadnych innych płynów.
– Mieszać, aż tabletki rozpadną się (mieszanina nie będzie przerzysta). Mieszaninę wypić natychmiast lub w ciągu 30 minut. Płyn z rozpuszczoną tabletką zamieszać bezpośrednio przed jego wypiciem.
– Aby być upewnić się, że zażyty został cały lek należy przepłukać szklankę napełniając ją wodą do połowy i wypić. Stałe elementy zawierają lek – nie żuć ich ani nie rozgniatać.
• Jeśli pacjent nie może samodzielnie połykać, tabletkę można wymieszać z pewną ilością wody i przenieść do strzykawki. Następnie podać przez sondę (zgłębnik żołądkowy) bezpośrednio do żołądka.

Dawkowanie
• Lekarz poinformuje pacjenta, ile i jak długo przyjmować tabletki. Jest to zależne od stanu pacjenta, jego wieku i czynności wątroby.
• Zazwyczaj stosowane dawki są podane poniżej.

Choroba refluksowa przełyku (GERD):
Dorośli i dzieci w wieku 12 lat lub starsze:
• U pacjentów, u których stwierdzono niewielkie uszkodzenie przełyku, zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 tygodnie. Jeśli nie doszło do wyleczenia choroby, lekarz może zalecić przyjmowanie tej samej dawki przez kolejne 4 tygodnie .
• Po wyleczeniu choroby refluksowej zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.
• Jeśli przełyk nie był uszkodzony, zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę. Po uzyskaniu kontroli objawów lekarz może zalecić przyjmowanie leku doraźnie, maksymalnie do jednej tabletki dojelitowej 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.
• W razie ciężkiej choroby wątroby, lekarz może zalecić mniejszą dawkę.

Leczenie choroby wrzodowej spowodowanej zakażeniem Helicobacter pylori i zapobieganie nawrotom choroby:
• Dorośli i młodzież od 12 roku życia: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos dwa razy na dobę przez tydzień.
• Lekarz zaleci pacjentowi również przyjmowanie takich antybiotyków, jak amoksycylina i klarytromycyna.

Leczenie wrzodów żołądka spowodowanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi ( NLPZ):
• Dorośli w wieku od 18 lat: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 do 8 tygodni.

Zapobieganie wrzodom żołądka podczas leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ):
• Dorośli w wieku od 18 lat: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 20 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę.

Leczenie nadmiaru kwasu w żołądku spowodowanej guzem trzustki (zespół Zollingera-Ellisona):
• Dorośli w wieku 18 lat i więcej: zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg Esomeprazol Renantos dwa razy na dobę.
• Lekarz dostosuje dawkę w zależności od potrzeb pacjenta i podejmie również decyzję, jak długo pacjent powinien przyjmować lek. Maksymalna dawka to 80 mg dwa razy na dobę.

Przedłużenie leczenia zapobiegającego ponownemu krwawieniu z wrzodów trawiennych po dożylnym podaniu leku Esomeprazol Renantos.
• Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka dojelitowa 40 mg leku Esomeprazol Renantos raz na dobę przez 4 tygodnie.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana przez lekarza dawki leku Esomeprazol Renantos należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Lek Esomeprazol Renantos można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed przyjęciem leku Esomeprazol Renantos należy powiedzieć lekarzowi, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje ciążę. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Lekarz podejmie decyzję, czy pacjentka może przyjmować lek Esomeprazol Renantos.

Nie wiadomo, czy esomeprazol przenika do mleka ludzkiego. Z tego powodu nie należy przyjmować leku Esomeprazol Renantos podczas karmienia piersią.

DOKUMENTACJA LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O ESOMEPRAZOL RENANTOS (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here