ERLOTINIB TEVA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ERLOTINIB TEVA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Erlotinib Teva, zawierający substancję czynną erlotynib, jest stosowany w leczeniu pacjentów z rakiem. Mechanizm działania leku polega na hamowaniu aktywności białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (EGFR). Białko to bierze udział w procesie wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych.

Lek Erlotinib Teva jest wskazany do stosowania u dorosłych pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w stadium zaawansowanym. Może być zastosowany w leczeniu pierwszego rzutu lub gdy choroba pozostaje w znacznym stopniu niezmieniona (nie uległa nasileniu) po wstępnej chemioterapii i pod warunkiem, że komórki nowotworu wykazują specyficzne mutacje EGFR. Lek Erlotinib Teva może być także zastosowany, jeśli poprzednia chemioterapia nie zahamowała postępu choroby.

Lek ten może być również stosowany z innym lekiem, o nazwie gemcytabina, u pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami.

SKŁAD ERLOTINIB TEVA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Erlotinib Teva jest erlotynib. Jedna tabletka powlekana zawiera 25 mg, 100 mg lub 150 mg erlotynibu (w postaci erlotynibu chlorowodorku), w zależności od dawki.

Pozostałe składniki leku to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, sodu laurylosiarczan, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i olej roślinny uwodorniony
Otoczka tabletki: laktoza jednowodna, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400

JAKIE JEST DAWKOWANIE ERLOTINIB TEVA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Tabletkę należy przyjmować co najmniej jedną godzinę przed posiłkiem lub co najmniej dwie godziny po posiłku.

W przypadku niedrobnokomórkowego raka płuca zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka leku Erlotinib Teva o mocy 150 mg na dobę.

W przypadku raka trzustki z przerzutami zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka leku Erlotinib Teva o mocy 100 mg na dobę. Lek Erlotinib Teva jest podawany w skojarzeniu z innym lekiem – gemcytabiną.

Lekarz może dostosowywać dawkę, modyfikując o 50 mg. W celu umożliwienia różnych schematów dawkowania lek Erlotinib Teva dostępny jest w tabletkach o mocy 25 mg, 100 mg i 150 mg.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ERLOTINIB TEVA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Może wystąpić nasilenie działań niepożądanych i lekarz może przerwać stosowanie leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletkę należy przyjmować co najmniej jedną godzinę przed posiłkiem lub co najmniej dwie godziny po posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ERLOTINIB TEVA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy planować ciąży podczas stosowania leku Erlotinib Teva. Pacjentki, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować odpowiednie metody antykoncepcji w trakcie leczenia i co najmniej przez 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej tabletki.

Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Erlotinib Teva, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza, który zadecyduje, czy leczenie może być kontynuowane.

Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Erlotinib Teva.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, ze może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU ERLOTINIB TEVA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ERLOTINIB TEVA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ERLOTINIB TEVA CENA, REFUNDACJA

ERLOTINIB TEVA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here