Konsultacja merytoryczna:

Erlotinib Glenmark

Erlotinib Glenmark zawiera substancję czynną erlotynib. Erlotinib Glenmark jest lekiem stosowanym w leczeniu raka, który działa poprzez hamowanie aktywności białka nazywanego receptorem naskórkowego czynnika wzrostu (ang. epidermal growth factor receptor, EGFR). Białko to uczestniczy w procesie wzrostu i rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych.

Lek Erlotinib Glenmark jest wskazany do stosowania u dorosłych. Lekarz może przepisać ten lek pacjentom z niedrobnokomórkowym rakiem płuca w zaawansowanym stadium. Lek może być zastosowany w leczeniu początkowym lub, gdy choroba pozostaje w znacznym stopniu bez zmiany po początkowej chemioterapii i pod warunkiem, że komórki nowotworowe wykazują specyficzne mutacje EGFR. Lekarz może również przepisać lek, jeśli poprzednia chemioterapia nie pomogła zahamować postępu choroby.

Lekarz może również przepisać ten lek jednocześnie z innym lekiem o nazwie gemcytabina u pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Erlotinib Glenmark:

Skład

Substancją czynną jest erlotynib.

Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg, 100 mg lub 150 mg erlotynibu (w postaci erlotynibu chlorowodorku).

Pozostałe składniki to:
laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk,
kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) (typ A), sodu wodorowęglan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Zalecana dawka leku Erlotinib Glenmark u pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuca to jedna tabletka 150 mg przyjmowana codziennie.

Zalecana dawka leku Erlotinib Glenmark u pacjentów z rakiem trzustki z przerzutami to jedna tabletka 100 mg przyjmowana codziennie, stosowana jednocześnie z gemcytabiną.

Lekarz może zalecić dostosowanie dawki leku stopniowo o 50 mg.

W celu zastosowania różnych schematów dawkowania, lek Erlotinib Glenmark dostępny jest w postaci tabletek o mocy 25 mg, 100 mg i 150 mg.

Lek przyjmuje się doustnie.

Przedawkowanie

Należy natychmiast zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Może wystąpić nasilenie działań niepożądanych i lekarz może przerwać stosowanie leku.

Pokarm, napoje (alkohol)

Leku Erlotinib Glenmark nie należy przyjmować z posiłkiem. Tabletkę należy przyjąć co najmniej jedną godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Należy unikać zajścia w ciążę podczas stosowania leku Erlotinib Glenmark. Jeśli istnieje ryzyko, że pacjentka może zajść w ciążę podczas stosowania leku Erlotinib Glenmark, powinna stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia i przez co najmniej 2 tygodnie po przyjęciu ostatniej tabletki.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Erlotinib Glenmark, powinna natychmiast poinformować o tym lekarza prowadzącego, który zadecyduje, czy leczenie może być kontynuowane. Podczas stosowania leku Erlotinib Glenmark nie należy karmić piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Erlotinib Glenmark ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Erlotinib Glenmark, 25 mg, 100 mg, 150 mg, tabletki powlekane (Erlotinibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 206.54 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Erlotinib Glenmark m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Erlotinib Glenmark, 25 mg, 100 mg, 150 mg, tabletki powlekane (Erlotinibum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 393.85 KB

 

Erlotinib Glenmark cena

Cena Erlotinib Glenmark i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Erlotinib Glenmark.

Erlotinib Glenmark opinie - forum pacjentów

Stosujesz Erlotinib Glenmark? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz