ERIVEDGE

12345678910
(2 ocen, średnia: 4,00 na 10)
Loading...

WSKAZANIA

Co to jest lek Erivedge
Erivedge jest lekiem przeciwnowotworowym i zawiera aktywną substancję wismodegib.

W jakim celu stosuje się lek Erivedge
Erivedge stosuje się w leczeniu osób dorosłych z typem nowotworu skóry zwanym zaawansowanym rakiem podstawnokomórkowym. Lek stosowany jest gdy nowotwór:
•rozprzestrzenił się do innych części ciała (nazywany jest wówczas „przerzutowym” rakiem 
podstawnokomórkowym),
•rozprzestrzenił się do pobliskich obszarów ciała (nazywany jest wówczas „miejscowo zaawansowanym” rakiem podstawnokomórkowym) i lekarz zdecydował, iż leczenie zabiegiem chirurgicznym lub radioterapią jest niewłaściwe.

Jak działa lek Erivedge
Rak podstawnokomórkowy rozwija się, gdy DNA zdrowych komórek skóry ulega uszkodzeniu i organizm nie może naprawić szkody. Uszkodzenie może zmienić sposób działania pewnych białek w tych komórkach. Uszkodzone komórki stają się komórkami rakowymi, zaczynają rosnąć oraz ulegać podziałom. Erivedge jest lekiem przeciwnowotworowym, którego działanie polega na kontrolowaniu jednego z najważniejszych białek występujących w raku podstawnokomórkowym. Może to spowolnić lub zatrzymać wzrost komórek nowotworu lub może je zabić. W wyniku tego rak skóry może się zmniejszyć.

SKŁAD

•Substancją czynną leku jest wismodegib. Każda kapsułka twarda zawiera 150 mg wismodegibu.

•Pozostałe składniki to:
•Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, laurylosiarczan sodu, powidon (K29/32), skrobi glikolan sodu (Typ A), talk i stearynian magnezu.
•Osłonka kapsułki: czerwony tlenek żelaza (E172), czarny tlenek żelaza (E172), dwutlenek tytanu, żelatyna.
•Tusz: szelak i czarny tlenek żelaza (E172).

DAWKOWANIE

Erivedge należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przyjmowanie leku
Zalecana dawka to jedna kapsułka na dobę.
•Połknąć kapsułkę w całości popijając wodą.
•Nie rozgniatać, nie otwierać i nie żuć kapsułki, aby uniknąć niezamierzonego kontaktu z zawartością kapsułki.
•Erivedge można przyjmować niezależnie od posiłku lub wraz z nim.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Erivedge należy skontaktować się z lekarzem.

JEDZENIE I PICIE

Erivedge można przyjmować niezależnie od posiłku lub wraz z nim.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża
Nie należy przyjmować leku Erivedge, jeśli pacjentka jest w ciąży, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje zajść w ciążę w okresie leczenia lub w czasie 24 miesięcy po przyjęciu ostatniej dawki tego leku.

Należy przerwać leczenie oraz natychmiast poinformować lekarza, jeśli pacjentka uważa, że mogła spóźnić jej się miesiączka, nie ma miesiączki, występują u niej nietypowe krwawienia lub podejrzewa, że może być w ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas terapii lekiem Erivedge, należy przerwać leczenie i natychmiast poinformować o tym lekarza.

Erivedge może spowodować poważne wady wrodzone u dziecka. Może również doprowadzić do zgonu nienarodzonego dziecka. Specjalne zalecenia (Program zapobiegania ciąży Erivedge), przekazane pacjentowi przez lekarza zawierają informacje w szczególności dotyczące wpływu leku Erivedge na nienarodzone dziecko.

Karmienie piersią
Nie należy karmić piersią przez okres leczenia oraz przez 24 miesiące po przyjęciu ostatniej dawki tego leku. Nie wiadomo, czy lek Erivedge przenika do mleka matki i czy może zaszkodzić dziecku.

Płodność
Erivedge może wpłynąć na zdolność do posiadania dziecka przez kobietę. U niektórych kobiet przyjmujących lek Erivedge nastąpił brak miesiączek. Jeśli u pacjentki wystąpi brak miesiączki, nie wiadomo czy krwawienia miesiączkowe powrócą. Jeśli pacjentka planuje w przyszłości posiadanie dzieci powinna zasięgnąć porady lekarza.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here