ERDURO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ERDURO? – OPIS I WSKAZANIA

Erduro zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Erduro pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Lek jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, czyli impotencji, definiowanej jako niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

SKŁAD ERDURO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 25 mg syldenafilu.

Pozostałe składniki to: polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E 951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy, magnezu stearynian, potasu wodorotlenek (do ustalenia pH) lub kwas solny (do ustalenia pH).

JAKIE JEST DAWKOWANIE ERDURO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka leku to 25 mg. Lekarz po konsultacji może zalecić inny sposób dawkowania.

Leku Erduro nie należy stosować częściej niż raz na dobę.

Lek Erduro należy przyjąć około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Całą tabletkę należy rozgryźć i żuć.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Erduro jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Erduro umożliwia osiągnięcie erekcji jedynie pod warunkiem pobudzenia seksualnego. Czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku Erduro u różnych osób jest inny, ale zwykle trwa od pół godziny do godziny. Działanie może nastąpić później, jeśli lek zostanie przyjęty po obfitym posiłku.

Należy skontaktować się z lekarzem, gdy po zażyciu leku Erduro nie dochodzi do erekcji lub gdy czas trwania wzwodu nie jest wystarczający do odbycia stosunku płciowego.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ERDURO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

U pacjenta mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone. Zażycie dawki większej niż 100 mg nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Erduro może być przyjmowany jednocześnie z posiłkiem lub niezależnie od niego, chociaż przyjmowanie leku w czasie spożywania obfitych posiłków może wydłużyć czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ERDURO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Erduro nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Erduro może spowodować wystąpienie zawrotów głowy i zaburzeń widzenia. Pacjenci przed prowadzeniem pojazdów lub obsługiwaniem maszyn powinni zorientować się, w jaki sposób reagują na ten lek.

ULOTKA LEKU ERDURO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ERDURO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ERDURO CENA, REFUNDACJA

ERDURO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here