ERDOMED

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
(72 ocen, średnia: 5,82 na 10)
Loading...

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej kapsułki 300 mg, ten lek występuje także pod innymi postaciami, informacje na ich temat znajdują się w załączonych ulotkach.

Podmiot odpowiedzialny: Medagro International Sp. z o.o.

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku ERDOMED oraz jak działa ten lek?

Lek Erdomed zawiera substancję czynną erdosteinę, która należy do grupy leków mukolitycznych – zmniejszających lepkość wydzieliny oskrzelowej i ułatwiających wykrztuszanie.

Erdomed jest zalecany w leczeniu sekretolitycznym w ostrych i przewlekłych chorobach górnych dróg oddechowych, oskrzeli i płuc z towarzyszącym nieprawidłowym wydzielaniem i transportem wydzieliny śluzowej. Stosowany jest również w leczeniu zapobiegawczym sezonowych zaostrzeń przewlekłego zapalenia oskrzeli.

SKŁAD

Jaki jest skład leku ERDOMED, jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest erdosteina. Jedna kapsułka zawiera 300 mg erdosteiny.

Inne składniki leku to: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E132).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku ERDOMED, jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dla dorosłych to:
1 kapsułka po 300 mg dwa razy na dobę.

Leku nie należy stosować przed snem.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku ERDOMED, co zrobić gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku ERDOMED przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływa na wchłanianie leku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmi piersią może zażywać lek ERDOMED, jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza. O zastosowaniu leku decyduje lekarz.

DOKUMENTACJA LEKU ERDOMED – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępnilismy możliwość ściągnięcia pełnej dokumnetacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU ERDOMED - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje dotyczące m.in. skutków ubocznych stosowania leku, informacji o interakcjach z innymi lekami, czy przeciwwskazań do stosowania leku.POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

ZAREZERWUJ ERDOMED W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU ERDOMED

Poznaj opinie innych pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

5 KOMENTARZE

  1. Erdomed pomógł mojej 3,5-letniej córce. Bardzo kaszlała. Kaszel ustąpił po 5 dniu podawania leku. Obyło się bez antybiotyku.

  2. Ja po Erdomedzie wybudzalam się kilkakrotnie w nocy, z trudem łapiąc oddech. O oddychaniu przez nos nie było nawet mowy. Miałam wrażenie, że się udusze. Zdecydowanie mi zaszkodził.

  3. z wszystkich leków wykrztuśnych, ten działa na mnie zdecydowanie najlepiej (górne drogi oddechowe;zatoki, tchawica)

  4. Moim zdaniem lek jest super. Mogę polecić go zdecydowanie polecić.. Erdomed pomaga przy problemach z flegmą. Bardzo rozrzedza wydzielinę. Stosuje się 2x razy dziennie, do czasu ustąpienia problemów.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here