Konsultacja merytoryczna:

Erdomed

Erdomed - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Zapalenie oskrzeli oraz płuc należą do najczęściej rozpoznawanych infekcji górnych dróg oddechowych, które występują zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Tego rodzaju schorzenia mogą być wywoływane przez drobnoustroje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, prowadząc do stanu zapalnego, czego następstwem są takie objawy jak:

 • przyspieszenie oddechu,
 • duszności,
 • zmniejszenie powietrzności oskrzeli lub płuc,
 • kaszel suchy lub wilgotny, utrzymujący się od dziesięciu dni do nawet kilku tygodni,
 • niekiedy gorączka, chrypka i bóle mięśniowe.

W zwalczaniu chorób górnych dróg oddechowych najczęściej są stosowane leki mukolityczne, które przyczyniają się do upłynnienia oraz zmniejszenia lepkości śluzu w oskrzelach lub płucach, pomagając w ten sposób oczyścić drogi oddechowe z zalegającej wydzieliny. Do tego rodzaju preparatów leczniczych należy lek Erdomed, który jest dostępny na rynku zarówno w formie kapsułek przeznaczonych do przyjmowania doustnego, jak i jako zawiesina. Na tej stronie prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące leku Erdomed w postaci kapsułek. Poniżej prezentujemy między innymi szczegółowy skład, dawkowanie, a także opinie pacjentów na temat jego stosowania. Ponadto w serwisie mogą Państwo dowiedzieć się, ile wynosi cena tego preparatu leczniczego, a także która z aptek posiada go w asortymencie. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat produktu Erdomed, mogą zapoznać się z ulotką zamieszczoną w formacie PDF.

Substancją czynną leku jest erdosteina z grupy mukolityków, pochodna minokwasu metioniny, która wspomaga oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej w nich wydzieliny, upłynniając śluz poprzez zmianę jego składu oraz ułatwiając wykrztuszanie.

Lek Erdomed jest przeznaczony do stosowania u osób z ostrymi oraz przewlekłymi chorobami górnych dróg oddechowych, oskrzeli oraz płuc, którym towarzyszy nieprawidłowe wydzielanie oraz transport śluzu. Ponadto środek ten może być podawany pacjentom w celu leczenia profilaktycznego sezonowych zaostrzeń przewlekłego zapalenia oskrzeli. Leku nie należy stosować razem z preparatami przeciwkaszlowymi, ponieważ może to przyczynić się do zalegania rozrzedzonej wydzieliny.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Erdomed:

Skład

W składzie leku Erdomed znajduje się erdosteina, substancja czynna o działaniu mukolitycznym, która dzięki obecności wolnych grup tiolowych przyczynia się do rozbicia mostków dwusiarczkowych łańcuchów polipeptydowych obecnych w wydzielinie śluzowej.

Jedna kapsułka odpowiada 300 mg erdosteiny.

Pozostałe składniki to: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E172), indygotyna (E132).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Lek Erdomed powinien być stosowany wyłącznie z polecenia lekarza. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości zawsze należy zasięgnąć porady lekarskiej lub farmaceutycznej.

Dawkowanie dla osób dorosłych: 1 kapsułka po 300 mg dwa razy dziennie. Kapsułkę należy popić wodą, nie rozgryzać. Nie należy stosować preparatu przed snem.

Przedawkowanie

W przypadku nieumyślnego przyjęcia większej dawki leku niż ta, która została zalecona przez lekarza, należy natychmiast udać się do najbliższego punktu medycznego. Pacjent może zostać skierowany na leczenie szpitalne.

Pokarm, napoje (alkohol)

Dowiedziono, że przyjmowanie leku Erdomed z posiłkami i napojami (w tym alkoholowymi) nie wpływa na jego wchłanianie oraz działanie. Niektórych preparatów mukolitycznych nie powinno łączyć się z alkoholem – w przypadku niektórych substancji czynnych jest to wręcz niedopuszczalne.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak badań nie zaleca się stosowania leku u kobiet w okresie ciąży oraz karmienia piersią. O konieczności jego przyjmowania powinien zadecydować lekarz.

Erdomed ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ERDOMED 35 mg/ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Erdosteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 418 razy

Rozmiar plku 183.38 KB


ERDOMED 225 mg, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Erdosteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 176 razy

Rozmiar plku 180.82 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Erdomed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ERDOMED 35 mg/ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Erdosteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 194 razy

Rozmiar plku 230.80 KB


ERDOMED 225 mg, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej (Erdosteinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 136 razy

Rozmiar plku 180.82 KB

Erdomed cena

Cena Erdomed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Erdomed.

Erdomed opinie - forum pacjentów

Stosujesz Erdomed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

19 komentarzy do “Erdomed”

 1. Erdomed w kapsułkach bardzo mi pomagał, szybko oczyszczał oskrzela bez skutków ubocznych. A Erdomed muko w saszetkach bez recepty to już nie to samo efektów nie widać a smak a właściwie słodycz w przygotowanym płynie jest nie do zniesienia

  Odpowiedz
 2. Stosuje ten lek piaty i ostatni dzien, mam po nim dalej napady kaszlu zwlaszcza rano i wieczorem. musze udac sie do lekarza po porzadny syrop lub antybiotyk. Po 3 dniach stosowania bol w zebrach od kaszlu. I wypadajace wlosy

  Odpowiedz
 3. No tak, wszystko pięknie opisane, gdyby nie to, że od tego leku po drugiej dawce dostalam strasznych skurczy żołądka, bylo nie do zniesienia to odstawiłam go, po czym lepiej bylo.

  Odpowiedz
 4. Zupełnie absurdalne dodatki w postaci 3 substancji barwiących, z których jedna (dwutlenek tytanu) została wycofana z obrotu we Francji z powodu uzasadnionych podejrzeń zwiększania ryzyka zachorowań na nowotwory.
  PRODUCENCI LEKÓW – zrozumcie że leki na kaszel dla dorosłych, które są na receptę nie muszą być piękne i kolorowe tylko POMAGAĆ..

  Odpowiedz
 5. ten lek u mnie powodowal bole klatki piersiowej , po kilku tabletkach odstawilam , a co najlepsze to inny lekarz przepisal mi go na zgage

  Odpowiedz
 6. Erdomed pomógł mojej 3,5-letniej córce. Bardzo kaszlała. Kaszel ustąpił po 5 dniu podawania leku. Obyło się bez antybiotyku.

  Odpowiedz
 7. Ja po Erdomedzie wybudzalam się kilkakrotnie w nocy, z trudem łapiąc oddech. O oddychaniu przez nos nie było nawet mowy. Miałam wrażenie, że się udusze. Zdecydowanie mi zaszkodził.

  Odpowiedz
 8. z wszystkich leków wykrztuśnych, ten działa na mnie zdecydowanie najlepiej (górne drogi oddechowe;zatoki, tchawica)

  Odpowiedz
 9. Moim zdaniem lek jest super. Mogę polecić go zdecydowanie polecić.. Erdomed pomaga przy problemach z flegmą. Bardzo rozrzedza wydzielinę. Stosuje się 2x razy dziennie, do czasu ustąpienia problemów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz