EPTIFIBATIDE MYLAN

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci farmaceutycznej: Eptifibatide Mylan, 0,75 mg/ml, roztwór do infuzji. Ten lek występuje także pod innymi postaciami. Szczegółowy opis znajdziecie Państwo w załączonych ulotkach w dolnej sekcji strony.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA EPTIFIBATIDE MYLAN? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Pełna nazwa omawianego leku to „Eptifibatide Mylan, 0,75 mg/ml, roztwór do infuzji”, jednak w dalszej części niniejszej ulotki będzie w odniesieniu do niego używana nazwa „Eptifibatide Mylan, roztwór do infuzji”.

REKLAMA

Eptifibatide Mylan, roztwór do infuzji zawiera jako substancję czynną eptyfibatyd. Eptyfibatyd jest inhibitorem agregacji płytek krwi. Oznacza to, że nie dopuszcza on do powstawania zakrzepów krwi.

Eptifibatide Mylan, roztwór do infuzji stosowany jest u osób dorosłych z objawami ciężkiej niewydolności wieńcowej definiowanej jako samoistne występowanie w niedawnej przeszłości bólu w klatce piersiowej połączone z obecnością zmian w badaniu elektrokardiograficznym (EKG) lub zmian w określonych badaniach laboratoryjnych. Eptyfibatyd jest zwykle stosowany łącznie z kwasem acetylosalicylowym i heparyną niefrakcjonowaną.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego produktu posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

EPTIFIBATIDE MYLAN SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancją czynną leku jest eptyfibatyd. Każdy ml roztworu do infuzji zawiera 0,75 mg eptyfibatydu. Jedna fiolka zawierająca 100 ml roztworu do infuzji zawiera 75 mg eptyfibatydu.

– Pozostałe składniki to kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

EPTIFIBATIDE MYLAN DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Eptifibatide Mylan podawany jest dożylnie poprzez bezpośrednie wstrzyknięcie, po którym następuje infuzja (kroplówka). Podana dawka uzależniona jest od masy ciała pacjenta. Dawka zalecana to 180 mikrogramów/kg masy ciała podawana w szybkim wstrzyknięciu dożylnym, po którym następuje infuzja (kroplówka) 2 mikrogramów/kg masy ciała/minutę trwająca do 72 godzin. Jeśli pacjent choruje na nerki, wówczas dawka podawana w infuzji może zostać zmniejszona do 1 mikrograma/kg masy ciała/minutę.

REKLAMA

Jeśli w trakcie leczenia lekiem Eptifibatide Mylan pacjent będzie poddawany przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI), wówczas podawanie roztworu dożylnego można kontynuować przez maksymalnie 96 godzin.

Pacjent musi też otrzymywać dawki kwasu acetylosalicylowego i heparyny (chyba że w przypadku danego pacjenta podawanie tych leków jest przeciwwskazane).

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Doświadczenie z przedawkowaniem eptyfibatydu u ludzi jest bardzo mocno ograniczone. Nie stwierdzono ani jednego przypadku ciężkiego działania niepożądanego w związku z podaniem przypadkowo dużych dawek w szybkim wstrzyknięciu dożylnym, w związku ze zbyt wysoką szybkością wlewu dożylnego zgłoszonego jako przedawkowanie ani w związku z zastosowaniem dużych dawek skumulowanych. W badaniu PURSUIT było 9 pacjentów, którzy otrzymali dawki w szybkim wstrzyknięciu dożylnym i/lub we wlewie dożylnym przekraczające dwukrotność dawki zalecanej bądź którzy uznani zostali przez badacza za pacjentów, u których doszło do przedawkowania. U żadnego z tych pacjentów nie wystąpiło nadmierne krwawienie, choć u jednego pacjenta poddawanego CABG stwierdzono umiarkowanie nasilone krwawienie. W szczególności, u żadnego ze wspomnianych pacjentów nie odnotowano krwawienia wewnątrzczaszkowego.

Potencjalnie, przedawkowanie eptyfibatydu może prowadzić do krwawienia. Ze względu na krótki okres półtrwania i szybką eliminację eptyfibatydu jego działanie można szybko zatrzymać poprzez przerwanie wlewu dożylnego. W związku z powyższym, choć eptyfibatyd poddaje się dializie, jest mało prawdopodobne, aby zaistniała tego potrzeba.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak danych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

EPTIFIBATIDE MYLAN W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Stosowanie leku Eptifibatide Mylan roztwór do infuzji nie jest zwykle zalecane w okresie ciąży. W przypadku kobiet w ciąży lekarz rozważy korzyści dla pacjentki i zagrożenia dla dziecka związane z ewentualnym zastosowaniem eptyfibatydu.

Jeśli pacjentka karmi piersią, to na czas leczenia omawianym lekiem powinna ona przerwać karmienie piersią.

EPTIFIBATIDE MYLAN ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz leków zawierających co najmniej jedną wspólną substancje czynną co ten lek.

OPINIE PACJENTÓW / OCENA PRODUKTU / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Możesz także ocenić ten produkt przyznając gwiazdkę od 1 do 10. :)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here