EPCLUSA


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Epclusa jest lekiem zawierającym substancje czynne – sofosbuwir i welpataswir w jednej tabletce. Jest stosowany do leczenia przewlekłego (długotrwałego) wirusowego zakażenia wątroby nazwanego zapaleniem wątroby typu C u dorosłych w wieku 18 lat i starszych.

Substancje czynne leku działają wspólnie, blokując dwa różne białka niezbędne wirusowi do wzrostu i namnażania, co umożliwia trwałe wyeliminowanie zakażenia z organizmu.

Lek Epclusa jest czasem przyjmowany razem z innym lekiem o nazwie rybawiryna.

Jest bardzo ważne, aby pacjent przeczytał również ulotki innych leków przyjmowanych z lekiem Epclusa. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących leków przyjmowanych przez pacjenta należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku są sofosbuwir i welpataswir. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg sofosbuwiru i 100 mg welpataswiru.

Pozostałe składniki leku to:

Rdzeń tabletki:
Kopowidon, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian

Otoczka:
Alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, glikol polietylenowy, talk, żelaza tlenek czerwony

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Zalecana dawka
Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę przez 12 tygodni.

Tabletkę należy połknąć w całości z pokarmem lub bez pokarmu. Nie należy rozgryzać, kruszyć ani dzielić tabletki, ponieważ ma bardzo gorzki smak.

Jeśli pacjent przyjmuje lek zobojętniający sok żołądkowy, należy przyjmować go co najmniej 4 godziny przed lub co najmniej 4 godziny po przyjęciu leku Epclusa.

Jeśli pacjent przyjmuje inhibitor pompy protonowej, lek Epclusa należy przyjmować w trakcie posiłku.

Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po przyjęciu leku, może to wpływać na stężenie leku Epclusa we krwi. Może to spowodować słabsze działanie leku Epclusa.

– Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty w ciągu 3 godzin od przyjęcia leku, należy przyjąć następną tabletkę.
– Jeśli u pacjenta wystąpią wymioty po upływie 3 godzin od przyjęcia leku, nie należy przyjmować kolejnej tabletki aż do następnej tabletki według zwykłego schematu.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przyjmie przypadkowo więcej niż zalecaną dawkę, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym oddziałem ratunkowym w celu uzyskania porady. Należy zabrać ze sobą butelkę z tabletkami, aby móc łatwo opisać, jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Tabletkę należy połknąć w całości z pokarmem lub bez pokarmu.

Jeśli pacjent przyjmuje inhibitor pompy protonowej, lek Epclusa należy przyjmować w trakcie posiłku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża i antykoncepcja
Działanie leku w czasie ciąży nie jest znane. Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lek jest czasem stosowany razem z rybawiryną. Rybawiryna może być szkodliwa dla nienarodzonego dziecka. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby pacjentka (lub partnerka pacjenta) nie zaszła w ciążę podczas leczenia oraz przez pewien okres po zakończeniu leczenia. Należy przeczytać punkt „Ciąża” w ulotce dla pacjenta dołączonej do rybawiryny. Należy zapytać się lekarza, jaka jest odpowiednia dla pacjentki oraz jej partnera skuteczna metoda antykoncepcji.

Karmienie piersią
Podczas stosowania leku nie wolno karmić piersią. Nie wiadomo, czy sofosbuwir lub welpataswir (dwie substancje czynne leku) przenikają do mleka ludzkiego.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT EPCLUSA

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

EPCLUSA CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

EPCLUSA OPINIE

6 KOMENTARZE

 1. Tez mi sie tak złożyło, że w kraju, w którym żyje od początku 2017r leczenie hcv jest refundowane wholandii w połowie 2017 się dowiediałem. Ja miałem ponad 2 miliony hep.C gen. 3 i lekarze mówili że to dużo ale nie bardzo a wątroba cała i nie spieszyli się. Jestem po tygodniu brania tego leku, troche bylem nerwowy ale ogolnie nie ma odczuwalnych skutków ubocznych trochę zmęczenie ale to nic. Myślałem że będzie reklamówka tabletek a tu jedna dziennie, żadnej diety i mogę nawet pić. lekarz tłumaczył to tak, że alkoholicy chorujący na hepatitis C muszą wypić bo umrą a nie ma to wpływu na działanie TEGO leku.

 2. Witam Państwa.Na jesieni ubiegłego roku,zakończyłem kurację tym lekiem.12 tygodni,1tabletka dziennie.Poza HCV jestem człowiekiem relatywnie zdrowym,więc nie było przeciwwskazań do natychmiastowego rozpoczęcia terapii,zwłaszcza,że jak powiedzieli lekarze,wirus nie zdążył jeszcze wyrządzić trwałych szkód w organiźmie.Nie było więc na co czekać,a względy finansowe leczenia nie stanowiły żadnej przeszkody,gdyż mieszkam w Niemczech. Masę się naczytałem o chorobie i dramatach ludzi nią dotkniętych i fakt,że Epclusa została wprowadzona do obrotu właśnie teraz,był dla mnie swego rodzaju ukłonem od losu,gdyż wiadomość o zakażeniu spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Zdiagnozowano u mnie genotyp 1b,z dość dużym i do tego szybko rosnącym stężeniem(1,37mln.), czas więc grał na moją niekorzyść.Według wyników badań krwi,lek zbił stężenie wirusa we krwi do niewykrywalnego w ciągu niecałych 3tygodni.Nie odczuwałem raczej żadnych skutków ubocznych,zakołowało mi się może w głowie 2 czy 3 razy,jakieś delikatne osłabienie,jadnak pozostałem do końca leczenia aktywny zawodowo.Lekarz mówi,ż naturalną rzeczą jest,iż po tak poważej infekcji i tak mocnych lekach,organizm będzie potrzebował miesiące,aby dojść do siebie,jednak dyskomfort ten jest niczym w porównaniu z ewentualnym niepodjęciem leczenia.Póki co,3 kwartały po zakończeniu ostatniej tabletce,brak oznak wirusa i skutków ubocznych w organiźmie. Nie zapeszając przed czasem,nasuwa mi się jedyny wniosek tylko z mojej całej historii z. HCV,iż dzięki wczesnemu wykryciu zakażenia i co waże-dostępowi do odpiwiedniego leku,byłem w stanie przejść przez całe to nieszczęście „suchą nogą”,czego wszystkim zakażonym z całego serca życzę i proszę trzymajcie się zasady,że najtańsza i najmniej skomplikowana jest profilaktyka,później już tylko zaczynają się schody.
  Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

  • Jestem właśnie po badaniach i mam identyczną historię, to niesamowite…czekam na genotyp i za dokładnie miesiąc będę wiedziała.Troche jestem zagubiona gdzie mam kupić legalnie.Mam info od profesora że na Liki z Indii, ale nie widzę tego leku.
   Pozdrawiam cieplutko.Bożena

   • ANIA, TE LEKI KOSZTUJĄ 80 TYS EURO NA 12 TYGODNI. ZAMIAST JE KUPYWAĆ TO SIĘ IDZIE DO LEKARZA I SIE JE DOSTAJE, SĄ REFUNDOWANE. CHYBA, ŻE CHCESZ SOBIE KUPIĆ I CIĘ STAĆ TO PROPONUJE ZAPYTAĆ LEKARZA HEPATOLOGA ALBO SPRAWDZ STRONE FIRMY, KTÓRA JE PRODUKUJE – GILEAD SCIENCES INTERNATIONAL LTD. CAMBRIDGE, UK

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here