Entecavir Alvogen

12345678910
(3 ocen, średnia: 6,33 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Entecavir Alvogen w postaci tabletek jest lekiem przeciwwirusowym, stosowanym u osób dorosłych w leczeniu przewlekłego (długotrwałego) wirusowego zapalenia wątroby typu B (HBV). Entecavir Alvogen można stosować u pacjentów z uszkodzoną wątrobą, ale jeszcze funkcjonującą we właściwy sposób (z wyrównaną czynnością wątroby) i u osób, u których wątroba nie funkcjonuje we właściwy sposób (z niewyrównaną czynnością wątroby).

Entecavir Alvogen w postaci tabletek jest również stosowany w leczeniu przewlekłego, (długotrwałego) zakażenia HBV u dzieci i młodzieży w wieku 2 lat do mniej niż 18 lat.

Entecavir Alvogen można stosować u dzieci, których wątroba jest uszkodzona, lecz nadal funkcjonuje właściwie (z wyrównaną czynnością wątroby).

Zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Entecavir Alvogen zmniejsza liczbę wirusów w organizmie i poprawia czynność wątroby.

Skład

0,5 mg:

Substancją czynną leku jest entekawir. Każda tabletka powlekana zawiera 0,5 mg entekawiru.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, preżelowana celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon i magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: tytanu dwutlenek, hypromeloza, makrogol 400 i polisorbat 80.

1 mg:

Substancją czynną leku jest entekawir. Każda tabletka powlekana zawiera 1 mg entekawiru.

Pozostałe składniki to:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, preżelowana celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon i magnezu stearynian.

Otoczka tabletki: tytanu dwutlenek, hypromeloza, makrogol 400 i polisorbat 80.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Zalecana dawka dla pacjentów dorosłych to 0,5 mg lub 1 mg raz na dobę (doustnie).

Dawka leku zależy od:
– uprzedniego leczenia zakażania HBV i stosowanych leków;
– występowania zaburzeń czynności nerek; w tym przypadku lekarz może przepisać mniejszą dawkę lub zalecić stosowanie leku rzadziej niż raz na dobę;
– stanu wątroby pacjenta.

Tabletki o mocy 0,5 mg
U dzieci i młodzieży (w wieku od 2 do mniej niż 18 lat), lekarz określi właściwą dawkę na podstawie masy ciała dziecka. U pacjentów o masie ciała mniejszej niż 32,6 kg można stosować tabletki o mocy 0,5 mg lub entekawir w postaci roztworu doustnego. Entekawir w postaci roztworu doustnego jest zalecany u dzieci o masie ciała od 10 kg do 32,5 kg.

Wszystkie dawki przyjmuje się raz na dobę (doustnie). Nie określono zaleceń dawkowania entekawiru u dzieci w wieku poniżej 2 lat lub o masie ciała mniejszej niż 10 kg.

Lekarz dostosuje dawkę dla dziecka na podstawie jego masy ciała.

Tabletki o mocy 1 mg
U dzieci i młodzieży (w wieku od 2 do mniej niż 18 lat), o masie ciała co najmniej 32,6 kg i stosujących wymaganą dawkę 0,5 mg (co równa się połowie tabletki 1 mg) można stosować Entecavir Alvogen, w tabletkach o mocy 0,5 mg.

Wszystkie dawki przyjmuje się raz na dobę (doustnie). Dla dzieci i młodzieży o masie ciała poniżej 32,6 kg oraz wymagających leczenia dawką mniejszą niż 0,5 mg można zastosować entekawir w postaci płynu doustnego.

Niektórzy pacjenci muszą przyjmować lek Entecavir Alvogen na czczo (patrz Lek Entecavir Alvogen z jedzeniem i piciem w punkcie 2). Jeśli lekarz zaleci, że lek Entecavir Alvogen należy przyjmować na czczo, oznacza to co najmniej 2 godziny po posiłku i co najmniej 2 godziny przed następnym posiłkiem.

Tabletka może być podzielona na dwie równe części.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek należy przyjmować na pusty żołądek (oznacza to zwykle 1 godzinę przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku).

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza. Do tej pory nie wykazano, że stosowanie leku Entecavir Alvogen w czasie ciąży jest bezpieczne. Leku Entecavir Alvogen nie należy stosować w okresie ciąży, o ile nie jest to specjalnie zalecone przez lekarza. Ważne jest, aby kobiety w wieku rozrodczym stosujące lek Entecavir Alvogen, stosowały skuteczną antykoncepcję w celu uniknięcia zajścia w ciążę.

W czasie stosowania leku Entecavir Alvogen nie należy karmić piersią. Jeśli pacjentka karmi piersią, powinna poinformować o tym lekarza. Nie wiadomo czy entekawir, (substancja czynna leku Entecavir Alvogen), przenika do ludzkiego mleka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Zawroty głowy, uczucie zmęczenia oraz senność, to często występujące objawy niepożądane, które mogą upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here