Duavive

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

DUAVIVE to lek zawierający dwie substancje czynne: skoniugowane estrogeny i bazedoksyfen. Skoniugowane estrogeny są lekiem należącym do grupy leków nazywanych hormonalną terapią zastępczą (HTZ). Bazedoksyfen należy do grupy leków niehormonalnych nazywanych selektywnymi modulatorami receptora estrogenowego (ang. Selective Estrogen Receptor Modulators (SERMs)).

DUAVIVE jest stosowany u kobiet po menopauzie, które wciąż mają macicę i u których od ostatniej naturalnej miesiączki upłynęło co najmniej 12 miesięcy.

DUAVIVE jest stosowany w celu:

Złagodzenia objawów występujących po menopauzie
W okresie menopauzy ilość estrogenów produkowanych przez ciało kobiety zmniejsza się. Może to powodować takie objawy, jak uczucie gorąca na twarzy, szyi i w klatce piersiowej (uderzenia gorąca). DUAVIVE łagodzi te objawy, które występują po menopauzie. Lek ten zostanie przepisany tylko wtedy, gdy występujące objawy poważnie utrudniają codzienne życie, a lekarz stwierdzi, że inne rodzaje hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) są dla pacjentki niewłaściwe.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: , .

Substancjami czynnymi leku są skoniugowane estrogeny i bazedoksyfen. Każda tabletka zawiera 0,45 mg skoniugowanych estrogenów i octan bazedoksyfenu w ilości odpowiadającej 20 mg bazedoksyfenu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, sacharoza, sacharozy monopalmitynian, polidekstroza (E1200) i płynny maltitol (patrz punkt 2), celuloza mikrokrystaliczna, celuloza sproszkowana, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, stearynian magnezu, kwas askorbinowy, hypromeloza (E464), powidon (E1201), poloksamer 188, fosforan wapniowy, dwutlenek tytanu (E171), makrogol 400, czerwony tlenek żelaza (E172), czarny tlenek żelaza (E172), alkohol izopropylowy i glikol propylenowy (E1520).

Dawkowanie

Celem lekarza jest przepisanie najniższej dawki potrzebnej do leczenia występujących objawów na możliwie najkrótszy czas. W przypadku wrażenia, że przepisana dawka jest za mocna lub niewystarczająco mocna, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek należy przyjmować tak długo, jak zaleca lekarz. Aby lek zadziałał, powinien być przyjmowany raz na dobę zgodnie z zaleceniem lekarza.

– Zalecana dawka to jedna tabletka raz na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając szklanką wody.
– Tabletkę można przyjmować o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłków. Zaleca się jednak przyjmować tabletkę o tej samej porze każdego dnia, co ułatwi pamiętanie o zażyciu leku.

Zaplanowany zabieg chirurgiczny
Jeśli pacjentka ma zostać poddana zabiegowi chirurgicznemu, powinna powiedzieć lekarzowi, że przyjmuje lek DUAVIVE. Konieczne może być przerwanie przyjmowania leku DUAVIVE na ok. 4 do 6 tygodni przed zabiegiem w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia zakrzepu krwi (patrz punkt 2, Zakrzepy krwi w żyle – w załączonej poniżej ulotce). Należy zapytać lekarza, kiedy można ponownie zacząć przyjmować lek.

REKLAMA

Przedawkowanie

Należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W przypadku przyjęcia zbyt dużej liczby tabletek mogą wystąpić nudności (mdłości) lub wymioty. Mogą wystąpić: tkliwość piersi, zawroty głowy, ból brzucha, senność i (lub) zmęczenie lub przez krótki okres krwawienie z dróg rodnych.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie należy przyjmować tego leku z grejpfrutem ani sokiem grejpfrutowym, ponieważ może to zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ten lek jest przeznaczony do stosowania tylko przez kobiety po menopauzie. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, nie powinna przyjmować tego leku. Ten lek nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Duavive.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.