DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI
SZCZEPIONKI

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana? – OPIS I WSKAZANIA

DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana jest zawiesiną do wstrzykiwań zawierającą toksoid błoniczy (D), toksoid tężcowy (T), oraz zawiesinę inaktywowanego szczepu Bordetella pertussis- pełnokomórkowy antygen krztuścowy (P). Toksoidy otrzymywane są przez unieczynnienie formaldehydem toksyn bakteryjnych, pochodzących z hodowli maczugowców błonicy (Corynebacterium diphtheriae) i laseczek tężca (Clostridium tetani). Pałeczki krztuśca (Bordetella pertussis) są zabite chemicznie i poddane procesowi odtoksycznienia. Zabite bakterie oraz toksoidy zachowują właściwości żywych bakterii i toksyn bakteryjnych, lecz pozbawione są właściwości chorobotwórczych.

DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana chroni przed zachorowaniem na trzy choroby: błonicę, tężec i krztusiec. Po podaniu szczepionki organizm dziecka wytwarza przeciwciała przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi, a także rozwija się mechanizm pamięci immunologicznej chroniący przed zachorowaniem po ponownym zetknięciu się z błonicą, tężcem lub krztuścem.

Uodporniające właściwości szczepionki wzmocnione są działaniem wodorotlenku glinu (adiuwant). Ochronny poziom przeciwciał (w pełni chroniący przed zachorowaniem) uzyskuje się po wykonaniu szczepienia podstawowego, obejmującego 3 dawki szczepienia pierwotnego i jednej dawki szczepienia uzupełniającego, zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych.

Szczepionka spełnia wymagania Farmakopei Europejskiej i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

SKŁAD DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi szczepionki są:
Toksoid błoniczy* nie mniej niż 30 j.m.
Toksoid tężcowy* nie mniej niż 40 j.m. w badaniu na świnkach morskich
nie mniej niż 60 j.m. w badaniu na myszach

Zawiesina inaktywowanego szczepu Bordetella pertussis nie mniej niż 4 j.m.
*adsorbowany na wodorotlenku glinu, uwodnionym nie więcej niż 0,7 mg Al3+

Pozostałe składniki to: tiomersal, sodu chlorek i woda do wstrzykiwań.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Schemat szczepienia obejmuje 3 dawki podawane w pierwszych sześciu miesiącach życia, wstrzykiwane w odstępach sześciotygodniowych oraz 4 dawkę w 2. roku życia zgodnie z obowiązującym Programem Szczepień Ochronnych.

Szczepienie pierwotne:
pierwsza dawka – w 2 miesiącu życia
druga dawka – na przełomie 3 i 4 miesiąca życia
trzecia dawka – w 5 miesiącu życia

Szczepienie uzupełniające:
czwarta dawka – w 16 – 18 miesiącu życia

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ponieważ opakowanie zawiera jedną dawkę.
W przypadku wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak informacji na temat stosowania leku z szczepionki z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie dotyczy. Szczepionka jest stosowana tylko u dzieci.

ULOTKA LEKU DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here