Konsultacja merytoryczna:

Dopamar mite

Lek Dopamar mite stosuje się w leczeniu choroby Parkinsona. U pacjentów, u których występują nagłe, niekontrolowane ruchy lek skraca czas „off” (nagła sztywność mięśni, która może się utrzymywać przez kilka minut lub nawet godzin) podczas leczenia samą lewodopą lub tabletkami lewodopy z inhibitorem dekarboksylazy dopy (np. z karbidopą) o natychmiastowym uwalnianiu.

Dopamar mite należy do grupy leków stosowanych w leczeniu choroby Parkinsona.
Objawy tej choroby są prawdopodobnie spowodowane niedoborem dopaminy – substancji, która w normalnych warunkach jest wytwarzana w mózgu. Dopamina bierze udział w kontrolowaniu ruchów mięśni. Jej niedobór powoduje zaburzenia ruchów mięśni. Lewodopa wyrównuje brak dopaminy, natomiast karbidopa sprawia, że odpowiednia ilość lewodopy dociera do mózgu.

Jaki jest skład Dopamar mite, jakie substancje zawiera?

Jedna tabletka leku Dopamar mite zawiera 100 mg lewodopy i 25 mg karbidopy (w postaci karbidopy jednowodnej).

Inne składniki leku (substancje pomocnicze), to: hypromeloza (2,5-3,5 cP), hypromeloza (40-60 cP), hypromeloza (5,2-7,0 cP), krzemionka koloidalna bezwodna, kwas fumarowy, sodu stearylofumaran, makrogol 6000, żółcień chinolinowa (E104), żelaza tlenek żółty i czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Dopamar mite – jak stosować ten lek?

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Lekarz przepisał odpowiednią dawkę leku Dopamar mite, którą pacjent powinien zażywać.

Na ogół stosuje się następujące dawki:
Jeśli pacjent nigdy nie był leczony lewodopą:

Dawka początkowa
1 tabletka leku Dopamar mite dwa razy na dobę.

Maksymalna dawka początkowa
6 tabletek leku Dopamar mite na dobę (600 mg lewodopy na dobę).
Dawki leku należy przyjmować w odstępach co najmniej 6 godzin.

Zmiana standardowych tabletek złożonego leku lewodopy z karbidopą na tabletki typu retard:
Zmiana leku powinna być przeprowadzana stopniowo i pod kontrolą lekarza.

Jeśli pacjent jest obecnie leczony samą lewodopą
Leczenie lewodopą należy przerwać co najmniej 12 godzin przed rozpoczęciem stosowania leku Dopamar mite.

Dawka początkowa u pacjentów z łagodną do umiarkowanie ciężkiej chorobą Parkinsona:
2 tabletki leku Dopamar mite dwa razy na dobę.

Dawka podtrzymująca
Lekarz będzie regularnie kontrolował stan pacjenta i w razie konieczności dostosuje dawkę. Należy zachować odstęp co najmniej 3 dni między kolejnymi zmianami dawki.

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Można je zażywać niezależnie od posiłków.
Tabletek nie wolno przełamywać ani żuć.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Dopamar mite jest za silne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dzieci i młodzież (w wieku poniżej 18 lat)
Nie zaleca się stosowania leku Dopamar mite u pacjentów w wieku poniżej 18 lat (patrz punkt „Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Dopamar mite”).

Czas trwania leczenia
Lekarz ustala, jak długo należy stosować lek Dopamar mite. Nie należy przerywać leczenia przed czasem, ponieważ może to spowodować nawrót objawów.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku Dopamar mite należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą obejmować skurcz mięśnia okrężnego oka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dopamar mite – czy mogę spożywać alkohol?

Działanie lewodopy u pacjentów stosujących dietę z dużą zawartością białka może być niekiedy słabsze

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dopamar mite w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

– Każda kobieta w wieku rozrodczym przyjmująca lek Dopamar mite musi stosować skuteczną antykoncepcję.
– Brak wystarczających informacji dotyczących stosowania leku Dopamar mite u kobiet w ciąży. W doświadczeniach na zwierzętach wykazano szkodliwe działanie leku.
Pacjentki w ciąży lub planujące zajście w ciążę nie powinny przyjmować leku Dopamar mite.
– Lewodopa przenika do mleka kobiecego. Z tego względu nie wolno karmić piersią podczasleczenia lekiem Dopamar mite.

Ulotka Dopamar mite – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dopamar mite, 100 mg + 25 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Levodopum+Carbidopum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 287.93 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dopamar mite m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dopamar mite, 100 mg + 25 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Levodopum+Carbidopum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 282.84 KB

Cena - ile kosztuje Dopamar mite?

Cena Dopamar mite i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dopamar mite.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dopamar mite? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy w postaci tabletek do ssania o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest stosowany przy objawowym i pomocniczym leczeniu anginy i stanów zapalnych gardła i krtani.
Efekt działania Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Envil gardło tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) zawiera kilka substancji aktywnych, które wspierają…

14.29 

Zastosowanie Węgiel aktywowany (Opakowanie: 30 )Węgiel aktywowany (Opakowanie: 30 ) to suplement diety stosowany w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Węgiel aktywowany wykazuje działanie adsorpcyjne, to jest zapobiega oraz leczy biegunki. Wspomaga rozkład składników pokarmowych, szczególnie tłuszczy. Pomaga chronić śluzówkę poszczególnych odcinków układu pokarmowego. Może być stosowany wspomagająco w leczeniu zatruć pokarmowych (po konsultacji lekarskiej)…

7.99 

Zastosowanie Ulgasim (Opakowanie: 30 )Ulgasim (Opakowanie: 30 ) to wyrób medyczny łagodzący wzdęcia i nadmierne gromadzenie się gazów w układzie pokarmowym. Zmniejsza nieprzyjemne uczucie przepełnienia. Może być stosowany także przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej.
Efekt działania Ulgasim (Opakowanie: 30 )Ulgasim (Opakowanie: 30 ) zawiera symetykon – substancję o działaniu czysto fizycznym, która zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków powietrza w nagromadzonych gazach. Tym samym umoż…

15.46 

Zastosowanie Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 )Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 ) jest leczniczą gumą do żucia, której zadaniem jest wspomaganie organizmu w rzuceniu palenia i niwelowanie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny.
Lek skierowany jest dla osób rzucających palenie lub ograniczających ilość wypalanych papierosów.
Produkt może być stosowany także przez osoby odczuwające objawy odstawienne nikotyny.
Efekt działania Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 )Stosowanie gumy leczniczej…

76.68 

Eukalyptus Kraeuter Kurbad Herbamedicus (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief