DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Donepezil TEVA (donepezylu chlorowodorek) należy do grupy leków tzw. inhibitorów acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawów otępienia u pacjentów z rozpoznaniem łagodnej do średnio ciężkiej postaci choroby Alzheimera. Przeznaczony jest do stosowania tylko u dorosłych pacjentów.

SKŁAD LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancją czynną leku jest donepezylu chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera odpowiednio 5 mg lub 10 mg donepezylu chlorowodorku.

– Inne składniki rdzenia tabletki to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka powlekająca zawiera:
tabletki powlekane 5 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000
tabletki powlekane 10 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000, Tlenek żelaza żółty (E 172).

DAWKOWANIE LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, kto jest opiekunem pacjenta. Opiekun pomoże pacjentowi przyjmować lek tak jak zostało przepisane przez lekarza.
Zalecana dawka początkowa to 5 mg (jedna tabletka powlekana 5 mg) przyjmowana co noc. Po miesiącu leczenia, lekarz może zalecić przyjmowanie dawki 10 mg (jedna tabletka powlekana 10 mg lub dwie tabletki powlekane 5 mg) co noc. Maksymalna zalecana dawka to 10 mg każdej nocy.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Nie należy przyjmować większej niż zalecana przez lekarza dawki dobowej leku. Przyjęcie zbyt wielu tabletek może spowodować wymioty. U pacjenta mogą również wystąpić objawy takie jak nudności, zwiększone wydzielanie śliny, pocenie, wolna częstość akcji serca, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, drgawki i osłabienie mięśni, które może prowadzić do zapaści. W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż przepisane należy natychmiast poinformować lekarza, farmaceutę lub lokalny szpital. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku wraz z tabletkami do szpitala aby lekarz mógł stwierdzić jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Tabletki Donepezil TEVA należy popijać wodą. Nie należy pić alkoholu w trakcie leczenia lekiem Donepezil TEVA. Na skuteczność leku Donepezil TEVA nie wpływa jednoczesne spożywanie pokarmów.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Donepezil TEVA nie powinien być stosowany podczas ciąży lub karmienia piersią.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here