DONEPEZIL TEVA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DONEPEZIL TEVA? – OPIS I WSKAZANIA

Donepezil TEVA (donepezylu chlorowodorek) należy do grupy leków tzw. inhibitorów acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawów otępienia u pacjentów z rozpoznaniem łagodnej do średnio ciężkiej postaci choroby Alzheimera. Przeznaczony jest do stosowania tylko u dorosłych pacjentów.

SKŁAD DONEPEZIL TEVA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest donepezylu chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera odpowiednio 5 mg lub 10 mg donepezylu chlorowodorku.

– Inne składniki rdzenia tabletki to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka powlekająca zawiera:
tabletki powlekane 5 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000
tabletki powlekane 10 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000, Tlenek żelaza żółty (E 172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE DONEPEZIL TEVA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, kto jest opiekunem pacjenta. Opiekun pomoże pacjentowi przyjmować lek tak jak zostało przepisane przez lekarza.
Zalecana dawka początkowa to 5 mg (jedna tabletka powlekana 5 mg) przyjmowana co noc. Po miesiącu leczenia, lekarz może zalecić przyjmowanie dawki 10 mg (jedna tabletka powlekana 10 mg lub dwie tabletki powlekane 5 mg) co noc. Maksymalna zalecana dawka to 10 mg każdej nocy.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DONEPEZIL TEVA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie należy przyjmować większej niż zalecana przez lekarza dawki dobowej leku. Przyjęcie zbyt wielu tabletek może spowodować wymioty. U pacjenta mogą również wystąpić objawy takie jak nudności, zwiększone wydzielanie śliny, pocenie, wolna częstość akcji serca, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, drgawki i osłabienie mięśni, które może prowadzić do zapaści. W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż przepisane należy natychmiast poinformować lekarza, farmaceutę lub lokalny szpital. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku wraz z tabletkami do szpitala aby lekarz mógł stwierdzić jaki lek został przyjęty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki Donepezil TEVA należy popijać wodą. Nie należy pić alkoholu w trakcie leczenia lekiem Donepezil TEVA. Na skuteczność leku Donepezil TEVA nie wpływa jednoczesne spożywanie pokarmów.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DONEPEZIL TEVA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Donepezil TEVA nie powinien być stosowany podczas ciąży lub karmienia piersią.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU DONEPEZIL TEVA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DONEPEZIL TEVA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - DONEPEZIL TEVA CENA, REFUNDACJA

DONEPEZIL TEVA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here