DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Donepezil TEVA (donepezylu chlorowodorek) należy do grupy leków tzw. inhibitorów acetylocholinoesterazy. Jest stosowany w leczeniu objawów otępienia u pacjentów z rozpoznaniem łagodnej do średnio ciężkiej postaci choroby Alzheimera. Przeznaczony jest do stosowania tylko u dorosłych pacjentów.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

– Substancją czynną leku jest donepezylu chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera odpowiednio 5 mg lub 10 mg donepezylu chlorowodorku.

– Inne składniki rdzenia tabletki to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A),, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
Otoczka powlekająca zawiera:
tabletki powlekane 5 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000
tabletki powlekane 10 mg: laktoza jednowodna, hypromeloza 15 cp, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 4000, Tlenek żelaza żółty (E 172).

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, kto jest opiekunem pacjenta. Opiekun pomoże pacjentowi przyjmować lek tak jak zostało przepisane przez lekarza.
Zalecana dawka początkowa to 5 mg (jedna tabletka powlekana 5 mg) przyjmowana co noc. Po miesiącu leczenia, lekarz może zalecić przyjmowanie dawki 10 mg (jedna tabletka powlekana 10 mg lub dwie tabletki powlekane 5 mg) co noc. Maksymalna zalecana dawka to 10 mg każdej nocy.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

Nie należy przyjmować większej niż zalecana przez lekarza dawki dobowej leku. Przyjęcie zbyt wielu tabletek może spowodować wymioty. U pacjenta mogą również wystąpić objawy takie jak nudności, zwiększone wydzielanie śliny, pocenie, wolna częstość akcji serca, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, drgawki i osłabienie mięśni, które może prowadzić do zapaści. W przypadku przyjęcia większej liczby tabletek niż przepisane należy natychmiast poinformować lekarza, farmaceutę lub lokalny szpital. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku wraz z tabletkami do szpitala aby lekarz mógł stwierdzić jaki lek został przyjęty.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Tabletki Donepezil TEVA należy popijać wodą. Nie należy pić alkoholu w trakcie leczenia lekiem Donepezil TEVA. Na skuteczność leku Donepezil TEVA nie wpływa jednoczesne spożywanie pokarmów.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Donepezil TEVA nie powinien być stosowany podczas ciąży lub karmienia piersią.
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) (pliki PDF lub DOC)


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL (pliki PDF lub DOC)


CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O DONEPEZIL TEVA (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here