Doltard

Doltard to lek stosowany w leczeniu przewlekłego silnego bólu. Doltard jest lekiem o przedłużonym uwalnianiu. Lekarz może też przepisać inne zastosowanie leku. Należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza.

Jaki jest skład Doltard, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest morfiny siarczan.

Inne składniki leku to: hydroksyetyloceluloza, hypromeloza (E 464), magnezu stearynian (E 470b), powidon (E 1201), glikol propylenowy (E 1520) i talk (E 553b).

Doltard 10 mg, 30 mg i 60 mg zawiera ponadto laktozę jednowodną.

Barwniki:
10 mg: dwutlenek tytanu (E 171).
30 mg: ryboflawina (E 101) i dwutlenek tytanu (E 171).
60 mg: indygotyna (E 132) i dwutlenek tytanu (E 171).
100 mg: tlenek żelaza (E 172) i dwutlenek tytanu (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Doltard – jak stosować?

Lek Doltard należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Tabletki o przedłużonym uwalnianiu należy połykać w całości, nie gryźć, nie rozkruszać tabletki.

Tabletki należy przyjmować popijając dużą ilością wody.

Dorośli: zazwyczaj stosowana dawka, to od 30 do 100 mg co 12 godzin.

Dzieci: nie należy stosować, ze względu na brak danych dotyczących stosowania w tej grupie wiekowej.

Pacjenci w podeszłym wieku: niezbędne jest dostosowanie dawkowania. Należy stosować się do zaleceń lekarza.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek i wątroby: niezbędne jest dostosowanie dawkowania. Należy stosować się do zaleceń lekarza.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Doltard opisaną w tej ulotce lub większą dawkę niż przepisał lekarz, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Należy zachować i posiadać przy sobie opakowanie.

Pacjent może mieć problemy z oddychaniem, bardzo małe źrenice. Może występować znaczna senność, która może przejść w stan uspokojenia lub śpiączkę. Inne objawy to zwiotczałe ręce i nogi, bóle, gorączka, nieprawidłowe funkcjonowanie nerek, zimna i wilgotna skóra, wolne tętno i niskie ciśnienie krwi. Przy poważnym przedawkowaniu może wystąpić nieregularny oddech z przerwami w oddychaniu, zanik oddechu i zatrzymanie akcji serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doltard – czy mogę spożywać alkohol?

Doltard należy przyjmować popijając dużą ilością wody.

Picie alkoholu w czasie stosowania leku Doltard może spowodować senność lub zwiększać ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, takich jak płytki oddech z ryzykiem bezdechu i utraty przytomności. Picie alkoholu w czasie stosowania leku Doltard jest przeciwwskazane.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Doltard w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Należy unikać zajścia w ciążę w trakcie trwania leczenia. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni stosować bezpieczne środki antykoncepcyjne.

Stosowanie leku Doltard w ciąży należy skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią:
Nie należy stosować leku Doltard w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Doltard

Ulotka Doltard – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Doltard przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Doltard m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Doltard w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Doltard

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Doltard? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Doltard. Podziel się doświadczeniami na forum.