DOLOMIT VIS

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA

Dolomit jest naturalnym minerałem zawierającym głównie węglan wapnia i węglan magnezu oraz niewielkie ilości jonów: żelaza, glinu, krzemu, manganu, cynku i miedzi. Stosowany jest leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu w stanach hipokalcemii i hipomagnezemii oraz profilaktycznie dla zapobiegania i powstawania niedoborów wapnia i magnezu.

Dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka na wapń wynosi 700-800 mg a na magnez 270-350 mg. Oba te pierwiastki dostarczamy organizmowi wraz z pokarmem.

Profilaktycznie leki zawierające magnez i wapń stosuje się w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmożonej drażliwości, sytuacjach stresowych, zaburzeniach snu, bólach mięśni, przy dłuższym wysiłku fizycznym, w okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie ciąży i laktacji. Ponadto w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy, w zapobieganiu demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

SKŁAD

1 tabletka (250 mg dolomitu) zawiera: magnezu węglan i wapnia węglan, (co odpowiada 32 mg jonów magnezu i 54 mg jonów wapnia) oraz substancje pomocnicze: sacharozę, laktozę jednowodną, skrobię ziemniaczaną, magnezu stearynian, olejek miętowy.

1 tabletka (500 mg dolomitu) zawiera: magnezu węglan i wapnia węglan, (co odpowiada 64 mg jonów magnezu i 108 mg jonów wapnia) oraz substancje pomocnicze: talk, laktozę jednowodną, skrobię ziemniaczaną, magnezu stearynian, żelatynę.

DAWKOWANIE

DOLOMIT VIS 32 mg jonów Mg²+ + 54 mg jonów Ca²+ tabletki

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
– profilaktycznie 1 do 2 tabletek na dobę;
– leczniczo w stanach niedoboru wapnia i magnezu 2 do 6 tabletek na dobę, zależnie od wielkości niedoboru. Lek stosować po posiłku, popijając wodą.

DOLOMIT VIS 64 mg jonów Mg²+ + 108 mg jonów Ca²+ tabletki

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
– profilaktycznie 1 tabletka na dobę;
– leczniczo w stanach niedoboru wapnia i magnezu 1 do 3 tabletek na dobę, zależnie od wielkości niedoboru. Lek stosować po posiłku, popijając wodą.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

W razie wystąpienia biegunki należy zmniejszyć dobową dawkę lub przejściowo odstawić lek.
Objawy senności mogą być wskazówką, że osiągnięto już wysokie stężenie magnezu w surowicy.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

JEDZENIE I PICIE

Alkohol i glukoza w większej ilości zwiększają wydalanie magnezu z moczem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza

ULOTKA


CHPL


Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here