Konsultacja merytoryczna:

Docetaxel Kabi

Nazwa leku to DOCETAXEL KABI, jego nazwa powszechnie stosowana to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu. Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych nazywanych taksanami.

DOCETAXEL KABI jest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi:
– w leczeniu zaawansowanego raka piersi DOCETAXEL KABI może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną lub trastuzumabem, lub kapecytabiną,
– w leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych
DOCETAXEL KABI może być podawany w połączeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem,
– w leczeniu raka płuca DOCETAXEL KABI może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną,
– w leczeniu raka gruczołu krokowego DOCETAXEL KABI podawany jest w połączeniu z prednizonem lub prednizolonem,
– w leczeniu raka żołądka z przerzutami DOCETAXEL KABI podawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem,
– w leczeniu raka głowy i szyi DOCETAXEL KABI podawany jest w połączeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

Jaki jest skład Docetaxel Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest docetaksel bezwodny. Każdy ml koncentratu do sporządzania roztworu zawiera 20 mg docetakselu bezwodnego.

Ponadto lek zawiera polisorbat 80 i bezwodny etanol (patrz punkt 2.) i bezwodny kwas cytrynowy (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Docetaxel Kabi – jak stosować ten lek?

DOCETAXEL KABI zostanie podany przez personel medyczny.

Zazwyczaj stosowana dawka

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Sposób stosowania i droga podania
DOCETAXEL KABI zostanie podany we wlewie do jednej z żył pacjenta (podanie dożylne). Wlewu dożylnego, który trwa około jedną godzinę, dokonuje się w szpitalu.

Częstość stosowania
Wlewu dożylnego zwykle dokonuje się co 3 tygodnie.

Lekarz może zmienić dawkę i częstość podawania w zależności od wyników badań krwi, stanu ogólnego oraz reakcji pacjenta na leczenie lekiem DOCETAXEL KABI. W szczególności, należy poinformować lekarza w przypadku wystąpienia biegunki, owrzodzeń w jamie ustnej, uczucia drętwienia, uczucia kłucia szpilkami lub igłami, gorączki oraz o wynikach badań krwi. Informacja taka pozwoli lekarzowi na podjęcie decyzji, czy potrzebne jest zmniejszenie dawki. W przypadku jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikowany personel.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Docetaxel Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Docetaxel Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku DOCETAXEL KABI NIE należy podawać w ciąży chyba, że stan kliniczny kobiety wymaga jego podawania.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ DOCETAXEL KABI może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w trakcie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Nie wolno karmić piersią podczas leczenia lekiem DOCETAXEL KABI.

Jeśli DOCETAXEL KABI przyjmuje mężczyzna, to zaleca się, aby nie został ojcem w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także uzyskać poradę w sprawie przechowania swojego nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn.

Ulotka Docetaxel Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

DOCETAXEL KABI, 20 mg/1 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (docetaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 242.46 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Docetaxel Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

DOCETAXEL KABI, 20 mg/1 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (docetaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 1.09 MB

Cena - ile kosztuje Docetaxel Kabi?

Cena Docetaxel Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Docetaxel Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Docetaxel Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Wartix środek do usuwania kurzajek (Opakowanie: 38 ml)Wartix środek do usuwania kurzajek (Opakowanie: 38 ml) to środek do usuwania kurzajek, który pozwala szybko i wygodnie usunąć je z dłoni i stóp w domu. Jest bezpieczny i prosty w użyciu. Kurzajka odpada samoistnie już po 2 tygodniach od zastosowania zabiegu.

Preparat na kurzajki Wartix nie pozostawia blizn i jest całkowicie bezpieczny. Może być stosowany nawet u…

37.99 

Zastosowanie Sinulan Duo Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Sinulan Duo Forte tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z ekstraktami roślinnymi, które wykazują działanie ochronne na drogi oddechowe. Składniki preparatu zmniejszają ryzyko nawracających infekcji wirusowych i przyspieszają powrót do zdrowia poprzez oczyszczenie układu oddechowego.
Efekt działania Sinulan Duo Forte tabletki (Opakowanie: 30 )Sinulan Duo Forte tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera liczne ekstrakty roślinne. Nasturcja większa ma wł…

38.45 

Pyrosal Kid (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.49 

Ascorvita (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.79 

Zastosowanie Ambroksol Takeda (Opakowanie: 150 ml)Ambroksol Takeda (Opakowanie: 150 ml) to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w przebiegu przewlekłych i ostrych schorzeniach dróg oddechowych. Syrop przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci.
Produkt może być stosowany w przypadku problemów z odkrztuszaniem lepkiej wydzieliny zalegającej w górnych drogach oddechowych.
Preparat przeznaczony jest do stosowania w przebiegu przewlekłego zapalenia oskrzeli, mukowiscydozy czy stanów…

6.89 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief