Konsultacja merytoryczna:

Differin

Lek Differin krem zawiera substancję czynną adapalen, który działa podobnie do retynoidów (grupa silnie działających leków stosowanych w chorobach skóry). Adapalen stosowany na skórę wpływa na normalizację procesów rogowacenia i różnicowania naskórka, zapobiega powstawaniu zaskórników oraz zmniejsza zmiany zapalne (grudki i krosty). Adapalen działa silniej przeciwzapalnie niż retynoidy.

Jaki jest skład Differin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest adapalen

Pozostałe składniki leku to: karbomer 934 P, polietylenoglikolometyloglukozy heksastearynian, glicerol, skwalan naturalny, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, metyloglukozy heksastearynian, fenoksyetanol, cyklometykon, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Differin – jak stosować ten lek?

Differin krem należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem. Leczenie rozpoczyna się od nakładania małych ilości leku na skórę, z wyjątkiem okolic oczu i ust oraz fałdów nosowopoliczkowych, po 10-15 minutach od umycia i osuszenia skóry ręcznikiem. Po nałożeniu kremu należy dokładnie umyć ręce.

Jeżeli po trzech miesiącach nie nastąpi wyleczenie, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz zdecyduje o dalszym stosowaniu leku.

Stosowanie u dzieci
Krem Differin jest przeznaczony jedynie do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie leku w nadmiarze nie przyspiesza i nie polepsza wyniku leczenia, a może być przyczyną znacznego zaczerwienienia, złuszczania lub innych objawów podrażnienia skóry.

Po przypadkowym, omyłkowym połknięciu leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Differin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Differin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Leku Differin nie należy stosować w okresie ciąży. W przypadku zajścia w ciążę w czasie stosowania leku Differin, należy przerwać leczenie i jak najszybciej poinformować o tym lekarza, w celu dalszej obserwacji.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Jeśli lekarz zaleci stosowanie leku w czasie karmienia piersią, w celu uniknięcia narażenia dziecka na kontakt z lekiem nie należy nanosić kremu Differin na klatkę piersiową.

Ulotka Differin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Differin, 1 mg/g, krem (Adapalenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 51.59 KB


Differin, 1 mg/g, żel (Adapalenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 52.21 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Differin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Differin, 1 mg/g, krem (Adapalenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 58.39 KB


Differin, 1 mg/g, żel (Adapalenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 58.53 KB

Cena - ile kosztuje Differin?

Cena Differin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Differin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Differin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply
2.68 

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL OrgazMax lateksowe z wypustkami (Opakowanie: 3 ) to prezerwatywy zapewniające maksymalną stymulację narządów płciowych w czasie stosunku. Na powierzchni wyrobu znajdują się liczne wypustki, które delikatnie podraż…

36.75 

Zastosowanie Dentosept Probiodent Kid (Opakowanie: 30 ml)Dentosept Probiodent Kid (Opakowanie: 30 ml) to suplement diety zawierający bakterie probiotyczne, działające pozytywnie na stan flory bakteryjnej w jamie ustnej, którego równowaga może być zaburzona z uwagi na…

16.21 

AROMACTIV+ Żel (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

7.99 

Vitamina C 1000 L (Opakowanie: 20 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

31.10 

Zastosowanie Uroner tabletki (Opakowanie: 60 )Uroner tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety wspierający funkcjonowanie dróg moczowych, korzystnie wpływający na pęcherz, cewkę moczową i nerki. Produkt jest oparty na cukrze pochodzenia naturalnego D-mannozie, który jest niezwykle skuteczny…

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief