Dieta, jako idealny sposób na kaca: co trzeba wiedzieć?

Każdy z nas zna przynajmniej kilka sposobów na poradzenie sobie z kacem. Nie wszystkie przynoszą oczekiwane rezultaty, jednak należy przyznać, że dobrze dobrana dieta może pomóc w uporaniu się z negatywnymi objawami. Aby przyspieszyć cały proces i szybciej odzyskać pełnię sił, trzeba jednak wiedzieć, czym się kierować w czasie odtruwania organizmu. Jeszcze ważniejsza będzie przy tym informacja, czego należy unikać podczas detoksykacji: źle skomponowany jadłospis może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych.

dieta na kaca

Dieta w czasie odtruwania alkoholowego

Proces odtrucia alkoholowego zakłada przywrócenie organizmowi prawidłowego stanu. Podstawową rolę odgrywają w nim w pełni naturalne substancje, przyswajane przez nas wraz z pokarmem. Dobra dieta może więc zapewnić skuteczne odtruwanie alkoholowe. Jednocześnie jednak ze względu na ograniczone wchłanianie z przewodu pokarmowego i brak dostępu do specjalistycznych środków trwa zdecydowanie dłużej. Wobec tego warto zastanowić się nad detoksykacją przeprowadzaną przez profesjonalne firmy, takie jak KacDoktor oferujący detoks alkoholowy w Warszawie. Dzięki użyciu kroplówki o właściwie skompletowanym składzie rezultat udaje się osiągnąć bardzo szybko.

Detoksykacja dzięki naturze

Do kaca dobrze jest się właściwie przygotować. Oczywiście najlepszą prewencją okaże się rezygnacja z nadużywania alkoholu, ale nawet kiedy na to już za późno, nadal nie jesteśmy skazania na porażkę. Uratować mogą nas odpowiednie zapasy. Przed wyruszeniem na imprezę warto więc zrobić podstawowe zakupy i uzupełnić lodówkę o artykuły ułatwiające odtruwanie alkoholowe. Na liście znajdziemy wyłącznie naturalne produkty, dzięki czemu nie tylko osiągniemy oczekiwany efekt, ale również będziemy pewni, że nie narażamy w żaden sposób na szwank swojego zdrowia.

Co jeść na kacu?

Najważniejszym sojusznikiem w walce z kacem są pomidory i wszystkie potrawy, w których odgrywają główną rolę. Dzień warto rozpocząć więc od soku pomidorowego (najlepiej doprawionego ostrymi przyprawami), świetną receptą na odtrucie alkoholowe będzie również rzecz jasna przygotowany na ich bazie sos. Skąd bierze się w nich olbrzymi potencjał odtruwania organizmu? To znakomite źródło witamin A, C, B6, K, kwasu foliowego, tiaminy, magnezu, fosforu, miedzi, potasu i manganu. Mało który owoc czy warzywo są w stanie poszczycić się tak znakomitym wpływem na nasze zdrowie. Kryjące się w pomidorach antyoksydanty w naturalny sposób wspomagają detoksykację i umożliwiają odtrucie organizmu.

Owoce na ratunek

Odtrucie alkoholowe jest również możliwe dzięki owocom. Te nie bez przyczyny kojarzą nam się ze zdrowym trybem życia i odpornością. Przede wszystkim warto wybrać te, które dostarczą do naszego organizmu dużą dawkę witaminy C. Jest ona naturalnym antyoksydantem, pomagającym zwalczyć destrukcyjne dla organizmu wolne rodniki. Dobrym pomysłem będzie więc rozpoczęcie dnia od szklanki świeżo wyciskanego soku pomarańczowego lub wody z cytryną. Olbrzymim potencjałem w detoksykacji wykazuje się kiwi, które dostarcza nie tylko sporo kwasu askorbinowego, ale również witaminy K i E oraz kwas foliowy, potas i magnez. Najlepszym sposobem na kaca są jednak banany. Oprócz całej palety witamin i mikroelementów zawierają także potas, który wspomaga odtrucie alkoholowe i pomaga przywrócić organizmowi właściwy balans.

Nie tylko na kaca

Odtrucie alkoholowe można przeprowadzić nie tylko w przypadku szczególnie nasilonego kaca. Z usług detoksu alkoholowego w Warszawie i innych miastach Polski warto skorzystać również w wielu innych sytuacjach. Jedną z nich jest odstawienie alkoholu. Wówczas detoksykacja staje się pierwszym etapem skutecznej terapii leczenia uzależnień. Odtruwanie alkoholowe pomaga przy tym pozbyć się również toksyn, które zbierają się w naszym organizmie na skutek nadużywania innych substancji czy niewłaściwego stylu życia i odżywiania się.

Może Cię zainteresować:
Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.