DICLODUO


OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Diklofenak należy do grupy leków niesteroidowych o działaniu przeciwzapalnym, jest pochodną kwasu aminofenylooctowego. Oprócz działania przeciwzapalnego ma właściwości przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz hamuje agregację płytek krwi.
Diklofenak nie wpływa na metabolizm glukozy. Mechanizm działania diklofenaku, tak jak i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, polega na hamowaniu syntezy cyklooksygenazy prostaglandynowej, warunkującej występowanie stanu
zapalnego.

Lek DicloDuo stosuje się:

W leczeniu objawowym:
– zapalnych postaci chorób reumatycznych (np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów);
– reumatycznych i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł i tkanek miękkich okołostawowych.

Przeciwbólowo:
– po zabiegach chirurgicznych;
– w bolesnym miesiączkowaniu.

Zobacz więcej produktów na mocne kości i zdrowe mięśnie.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy, w tym 25 mg w peletkach dojelitowych i 50 mg w peletkach o przedłużonym uwalnianiu.

Inne składniki leku w peletkach dojelitowych to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25, krzemionka koloidalna bezwodna, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1) z dodatkiem 0,28 mg sodu wodorotlenku (1N), glikol propylenowy, talk.

Inne składniki leku w peletkach o przedłużonym uwalnianiu to: celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 25, krzemionka koloidalna bezwodna, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ B) – Eudragit RS 100, amoniowego metakrylanu kopolimer (typ A) – Eudragit RL 100, cytrynian trietylu, talk.

Inne składniki leku w otoczce kapsułki to: tytanu dwutlenek (E171), indygotyna (E132), woda oczyszczona, żelatyna. Inne składniki leku w tuszu na otoczce kapsułki to: szelak, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek należy stosować ściśle według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanych dawek i okresu leczenia.
W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się lekarzem lub farmaceutą.

Dorośli
Dawkę należy ustalać indywidualnie, zależnie od wskazań i stanu pacjenta.
Zalecana dawka dobowa wynosi do 150 mg diklofenaku sodowego (2 kapsułki).
Dorosłym podaje się zwykle 1 kapsułkę leku DicloDuo 75 mg na dobę. W razie potrzeby dawkę tę można zwiększyć do 2 kapsułek na dobę (2 razy po 75 mg diklofenaku sodowego). W szczególnie ciężkich przypadkach można podawać po 2 kapsułki leku DicloDuo 75 mg 1 raz na dobę, przez krótki okres (raz 150 mg diklofenaku sodowego). Kapsułki należy przyjmować najlepiej w czasie posiłków. Kapsułki nie należy rozgryzać ani rozdrabniać.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.
Ogólnym zaleceniem jest dostosowanie przez lekarza dawki indywidualnie dla każdego pacjenta i stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy okres.

Stosowanie leku DicloDuo u dzieci i młodzieży:
Ze względu na wielkość dawki, lek nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży.

Stosowanie leku DicloDuo u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby:
Należy zachować ostrożność w przypadku podawania leku u osób z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby.

Stosowanie leku DicloDuo u pacjentów w podeszłym wieku:
Brak przeciwwskazań. Lek należy stosować ostrożnie u osób w podeszłym wieku. W przypadku osób w podeszłym wieku i osób z małą masą ciała zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki.

Sprawdź ceny suplementów diety wspierających prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku lub przypadkowego zażycia leku przez dziecko, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie może wywołać wymioty, krwotok z przewodu pokarmowego, biegunkę, zawroty głowy, szumy uszne lub drgawki. W przypadku znacznego zatrucia może nastąpić ostra niewydolność nerek i uszkodzenie wątroby. Nie istnieje specyficzne antidotum dla diklofenaku. Leczenie jest objawowe.

JEDZENIE I PICIE

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Kapsułki należy przyjmować najlepiej w czasie posiłków, popijając płynem. Nie rozgryzać.

CIĄŻA

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Diklofenak może być stosowany podczas ciąży tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za niezbędne. W związku z tym należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zażywaniem leku DicloDuo podczas ciąży. Stosowanie leku DicloDuo w trzecim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT DICLODUO

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

DICLODUO CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

DICLODUO OPINIE

13 KOMENTARZE

  1. Po pierwszej tabletce potworny ból żołądka, biegunka,wymioty,osłabienie- konieczna wizyta u lekarza.
    Mam zmiany zwyrodnieniowe biodra może i pomógł na ból nogi,ale to nie ma znaczenia bo żołądek mój ledwo żyje.
    Dodam, że problemy żołądkowe są mi obce i nie miewam takich sensacji.

  2. od3 lat szukałam coś na ból ręki/mam 20lat parkinsona/ i ból zniknął po 1 tabletce,teraz sobie myśle jak długo mogę brać czy leczą ,czy tylko chwilowo dają pożyć bez bólu. Nie mogę zbyt długo brać , bo mam polipy,wątrobę w złym stanie.

  3. Ja otrzymalam ten lek na wypisie szpitalnym (2 razy dziennie) i biore go razem z lekami neurologicznymi i jestem zadowolona. Dodatkowo dostalam ochrone na zoladek wiec nie jest on podrazniony a co najwazniejsze lek pomaga i w koncu czuje sie lepiej .

  4. Przy zażywaniu diclo Duo wskazane jest zażywanie leku ochronnego na zoladek. Ja biorę codziennie. Nie mam żadnych dolegliwości żołądkowych. Zdarzyło mi się kilka razy wypić alkohol i też nic się nie działo. Czego nie polecam bo każdy organizm reaguje inaczej. Brałam różne leki przeciwbólowe i nic nie pomagało dopiero diclo Duo uśmierzył ból przy ostrogach.

  5. Totalna masakra, po dwóch proszkach opróżniłam się za dwa tygodnie, bul brzucha, chyba boli mnie wszystko. Nie mam więcej pytań.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here