Konsultacja merytoryczna:

Dacepton

Dacepton należy do grupy leków znanych jako agoniści dopaminy, które stosuje się w leczeniu choroby Parkinsona. Pomaga skrócić czas pozostawania w stanie „off”, czyli znieruchomienia u osób, u których chorobę Parkinsona leczono wcześniej lewodopą (inny lek stosowany w chorobie Parkinsona) i (lub) innymi agonistami dopaminy. Lekarz prowadzący lub pielęgniarka pomogą pacjentowi rozpoznawać objawy wskazujące na konieczność zastosowania leku. Mimo że lek ma nazwę apomorfina, nie zawiera morfiny.

Jaki jest skład Dacepton, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest apomorfiny chlorowodorek.
1 ml leku Dacepton zawiera 10 mg apomorfiny chlorowodorku.
Każda ampułka leku Dacepton o pojemności 5 ml zawiera 50 mg apomorfiny chlorowodorku.

Ponadto lek zawiera:
– Sodu pirosiarczyn (E 223)
– Kwas solny 1N
– Sodu wodorotlenek 1N
– Woda do wstrzykiwań

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Dacepton – jak stosować ten lek?

Domperydon należy przyjmować przez co najmniej 2 dni przed rozpoczęciem przyjmowania leku Dacepton, aby zapobiec nudnościom lub wymiotom.

Kiedy nie stosować leku Dacepton
– Roztwór zmienił barwę na zieloną.
– Roztwór jest mętny lub widać cząstki stałe.

Gdzie wstrzykiwać lek Dacepton
Lek Dacepton należy wstrzykiwać w obszar pod skórą (podskórnie), tak jak pokaże pacjentowi lekarz lub pielęgniarka. Nie wstrzykiwać leku Dacepton do żyły.

Dawka leku
Ilość leku Dacepton, którą należy zastosować, oraz wymagana liczba zastrzyków w ciągu doby zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta. Lekarz omówi to z pacjentem i poinformuje, jaką dawkę leku należy wstrzykiwać i jak często.
Ilość optymalna dla pacjenta zostanie określona podczas wizyty w specjalistycznej klinice.
– Zwykle stosowana dawka dobowa wynosi od 3 do 30 mg.
– Pacjent może potrzebować dawki nawet 100 mg na dobę.
– Zazwyczaj koniecznych jest od 1 do 10 zastrzyków na dobę; koniecznych może być do 12 pojedynczych zastrzyków na dobę.
– Jeden zastrzyk nie powinien zawierać więcej niż 10 mg leku w ciągu godziny. Kontrola objawów może nie być wystarczająca w przypadku stosowania pojedynczych zastrzyków lub pacjent może wymagać ponad 10 zastrzyków na dobę. W takim wypadku konieczna może być infuzja ciągła apomorfiny. Lekarz lub pielęgniarka podejmą decyzję, czy będzie to konieczne.
W przypadku infuzji ciągłej:
– Zwykle stosowana dawka wynosi od 1 do 4 mg na godzinę.
– Dawkę podaje się zazwyczaj w stanie czuwania i przerywa podawanie przed pójściem spać.
– Co 12 godzin należy zmieniać miejsce podania infuzji. Lekarz podejmie decyzję dotyczącą wyboru stosowanej minipompy i (lub) pompy strzykawkowej. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala. – Może wystąpić wolne bicie serca, zwiększone nudności, nadmierna senność i (lub) trudności w oddychaniu. Wskutek niskiego ciśnienia krwi mogą także wystąpić omdlenia lub zawroty głowy, szczególnie przy wstawaniu. Pomóc może położenie się z uniesionymi nogami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dacepton – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływają na działanie leku Dacepton.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dacepton w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Dacepton nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Przed zastosowaniem leku Dacepton należy poradzić się lekarza lub pielęgniarki, jeśli pacjentka jest w
ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje ciążę. Nie wiadomo, czy Dacepton przenika do mleka kobiecego. Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, należy porozmawiać z lekarzem. Lekarz poinformuje pacjentkę, czy należy kontynuować karmienie piersią, czy też je przerwać albo czy kontynuować przyjmowanie leku, czy też go odstawić.

Ulotka Dacepton – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Dacepton, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Apomorphini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 159.54 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dacepton m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Dacepton, 10 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań / do infuzji (Apomorphini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 47 razy

Rozmiar plku 141.43 KB

Cena - ile kosztuje Dacepton?

Cena Dacepton i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Dacepton.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dacepton? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibupar Forte 400mg tabletki (Opakowanie: 20 )Ibupar Forte 400mg tabletki (Opakowanie: 20 ) to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny do stosowania w słabych i umiarkowanych stanach bólowych wywołanych przez menstruacje, migreny czy problemy z zębami. Może być stosowany przy przeziębieniu i grypie.
Efekt działania Ibupar Forte 400mg tabletki (Opakowanie: 20 )Ibupar Forte 400mg tabletki (Opakowanie: 20 ) zawiera ibuprofen – lek z rodzaju niesteroidowych leków przeciwzapalnych…

9.99 

Zastosowanie Lipomal syrop dla dzieci (Opakowanie: 125 g)Lipomal syrop dla dzieci (Opakowanie: 125 g) to lek zawierający ekstrakt z lipy, który wspomaga leczenie przeziębienia i grypy. Łagodzi kaszel, gorączkę czy stany zapalne, skracając czas infekcji.

Lipomal może być stosowany u dzieci już od 1. roku życia.Efekt działania Lipomal syrop dla dzieci (Opakowanie: 125 g)Lipomal dla dzieci zawiera wyciąg z kwiatów lipy, któ…

17.51 

Zastosowanie Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF30 (Opakowanie: 50 ml)Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF30 (Opakowanie: 50 ml) to opatentowany system filtrów Mexoryl XL, które zapewniają bardzo wysoką i niezawodną ochronę nawet bardzo wrażliwej skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Efekt działania Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF30 (Opakowanie: 50 ml)Vichy Capital Soleil fluid ochronny do twarzy LSF30 (Opakowanie: 50…

69.99 

Zastosowanie Zoxin-med (20 mg/ml) szampon (Opakowanie: 100 ml)Zoxin-med (20 mg/ml) szampon (Opakowanie: 100 ml) to lek w postaci szamponu z substancją leczniczą o działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowany jest przy łupieżu skóry głowy, łojotokowym zapaleniu skóry i łupieżu pstrym. Zwalcza drożdżaki wywołujące te schorzenia.
Efekt działania Zoxin-med (20 mg/ml) szampon (Opakowanie: 100 ml)Preparat zawiera substancję grzybobójczą, której działanie polega…

27.63 

Zastosowanie Climeston (Opakowanie: 30 )Climeston (Opakowanie: 30 ) to suplement diety przeznaczony dla kobiet w okolicach menopauzy. Łagodzi dolegliwości fizyczne i psychiczne, poprawia samopoczucie.

Nie zawiera sztucznych hormonów, a jedynie naturalne, ziołowe składniki i witaminy.

Efekt działania Climeston (Opakowanie: 30 )Climeston (Opakowanie: 30 ) zawiera ekstrakt z czerwonej koniczyny, która zawiera substancje roślinne o działaniu bardzo podobnym do działania żeńskich hormonów płciowych. Dzięki…

38.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief