Konsultacja merytoryczna:

Cyrdanax

Lek Cyrdanax zawiera substancję czynną zwaną deksrazoksanem. Substancja ta należy do grupy leków o ochronnym działaniu na serce (leki kardioprotekcyjne).

Lek Cyrdanax jest stosowany w celu zapobiegania uszkodzeniu serca, u dorosłych pacjentów z rakiem piersi, leczonych z tego powodu doksorubicyną lub epirubicyną.

Jaki jest skład Cyrdanax, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest deksrazoksan (w postaci chlorowodorku).
1 ml sporządzonego roztworu zawiera 20 mg deksrazoksanu (w postaci chlorowodorku)

Fiolka 250 mg:
Każda fiolka zawiera 250 mg deksrazoksanu (w postaci chlorowodorku) do sporządzenia roztworu w 12,5 ml wody do wstrzykiwań.

Fiolka 500 mg:
Każda fiolka zawiera 500 mg deksrazoksanu (w postaci chlorowodorku) do sporządzenia roztworu w 25 ml wody do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cyrdanax – jak stosować ten lek?

Ten lek zostanie przygotowany, a następnie podany pacjentowi przez lekarza lub inną osobę z personelu medycznego. Wielkość dawki podawanej pacjentowi ustala lekarz.

– Lek Cyrdanax jest podawany w kroplówce (infuzji) dożylnej trwającej około 15 minut. Infuzję tę rozpoczyna się około 30 minut przed podaniem leku przeciwnowotworowego [doksorubicyny i (lub) epirubicyny].

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent otrzyma zbyt dużą ilość leku Cyrdanax, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub
pielęgniarce. Mogą wówczas wystąpić niektóre z działań niepożądanych:

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cyrdanax – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cyrdanax w okresie ciąży i karmienia piersią?

– Pacjentki będące w ciąży lub planujące zajść w ciążę nie będą otrzymywały leku Cyrdanax, chyba, że lekarz zdecyduje, iż jest to konieczne.
– Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia lekiem Cyrdanax.
– Mężczyźni powinni stosować skuteczne metody antykoncepcji podczas leczenia lekiem Cyrdanax i jeszcze przez co najmniej trzy miesiące po jego zakończeniu.
– Podczas leczenia lekiem Cyrdanax należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Cyrdanax – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cyrdanax (Dexrazoxanum) 20 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 115.74 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cyrdanax m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cyrdanax (Dexrazoxanum) 20 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 140.15 KB

Cena - ile kosztuje Cyrdanax?

Cena Cyrdanax i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cyrdanax.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cyrdanax? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Louis Widmer tonik oczyszczający bez alkoholu, lekko perfumowany (Opakowanie: 200 ml)Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Louis Widmer tonik oczyszczający bez alkoholu, lekko perfumowany (Opakowanie: 200 ml) to preparat przeznaczony do stosowania na zakończenie tego etapu dla jeszcze bardziej intensywnej i kompleksowej pielęgnacji twarzy, szyi oraz dekoltu.Efekt działania Louis Widmer tonik oczyszczający bez alkoholu, lekko perfumowany (Opakowanie: 200…

61.99 

Zastosowanie Louis Widmer Skin Appeal SkinCare korektor punktowy (Opakowanie: 10 ml)Louis Widmer Skin Appeal SkinCare korektor punktowy (Opakowanie: 10 ml) to produkt przeznaczony do walki z miejscowymi zanieczyszczeniami skóry twarzy. Warto mieć go w torebce na wypadek nieprzewidzianych mankamentów cery, które jak na złość objawią się w najbardziej niepożądanym momencie. Louis Widmer Skin Appeal SkinCare korektor punktowy (Opakowanie: 10 ml) pozwala zwalczyć miejscowe przetłuszczenia, miejsca nagromadzenia…

41.99 

Zastosowanie Ibum Express (Opakowanie: 24 )Ibum Express (Opakowanie: 24 ) to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny z wysoką ilością substancji czynnej. Jest stosowany w przypadku bólu słabego i umiarkowanego, na przykład przy bólu zębów, głowy czy mięśni.Efekt działania Ibum Express (Opakowanie: 24 )Ibum Express (Opakowanie: 24 ) zawiera ibuprofen, jedną z najpopularniejszych substancji z grupy NLPZ – niesteroidowych leków przeciwzapalnych o potrójnym…

15.41 

Zastosowanie Strepsils z miodem i cytryną pastylki do ssania na gardło (Opakowanie: 36 )Strepsils z miodem i cytryną pastylki do ssania na gardło (Opakowanie: 36 ) to pastylki do ssania na gardło, które służą objawowemu leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Tabletki Strepsils z miodem i cytryną mogą być stosowane wspomagająco przy przeziębianiach, grypie czy anginie. Ma działanie przeciwbakteryjne i odkażają…

27.02 

Zastosowanie Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml)Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml) przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji:
skóry bardzo suchej, swędzącej i podrażnionej
skóry atopowej
wrażliwej skóry dzieci i niemowląt
Efekt działania Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml)Physiogel Calming Relief krem (Opakowanie: 50 ml) stosowany jest do specjalistycznej pielęgnacji skóry swędzącej, bardzo suchej i podraż…

74.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief