Konsultacja merytoryczna:

Cubicin

Substancją czynną leku Cubicin w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji jest daptomycyna. Daptomycyna jest lekiem przeciwbakteryjnym, który może zatrzymać namnażanie się określonych bakterii. Lek Cubicin jest stosowany u dorosłych oraz dzieci i młodzieży (w wieku od 1 roku do 17 lat) w leczeniu zakażeń skóry i tkanek podskórnych. Jest również stosowany u dorosłych w leczeniu zakażeń tkanek wyścielających jamę serca od wewnątrz (w tym zastawek serca), wywołanych przez bakterię Staphylococcus aureus oraz w leczeniu zakażeń krwi wywołanych przez tę samą bakterię co zakażenia skóry i serca.

W zależności od typu zakażenia (zakażeń), w trakcie terapii lekiem Cubicin lekarz może przepisać również inne leki przeciwbakteryjne.

Jaki jest skład Cubicin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest daptomycyna. Jedna fiolka z proszkiem zawiera 350 mg daptomycyny.

Pozostały składnik to: wodorotlenek sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cubicin – jak stosować ten lek?

Dawka zależna jest od masy ciała i rodzaju leczonego zakażenia. Zazwyczaj stosowana dawka leku dla dorosłych wynosi 4 mg na kilogram (kg) masy ciała raz na dobę w zakażeniach skóry lub 6 mg na kilogram masy ciała raz na dobę w zakażeniu serca lub w zakażeniu krwi związanym z zakażeniem skóry lub serca. U dorosłych pacjentów dawka ta jest podawana bezpośrednio do krwi (przez żyłę) w postaci infuzji trwającej około 30 minut lub wstrzyknięciu, które trwa około 2 minuty. Taka sama dawka jest zalecana u osób w wieku powyżej 65 lat, jeśli nie stwierdzono u nich chorób nerek.

Dzieci i młodzież (w wieku od 1 roku do 17 lat)
Dawka dla dzieci i młodzieży (w wieku od 1 roku do 17 lat) leczonych z powodu zakażeń skóry będzie zależała od wieku pacjenta. W tabeli poniżej przedstawiono zalecane dawki w zależności od wieku:

Jeżeli praca nerek jest zaburzona, lek Cubicin można podawać rzadziej, np. co drugi dzień. U pacjentów dializowanych, o ile kolejna dawka leku Cubicin przypada na dzień dializy, Cubicin podaje się zazwyczaj po zakończeniu dializy.

Wiek: 12 do 17 lat / Dawkowanie: 5 mg/kg mc. raz na dobę w infuzji trwającej 30 minut
Wiek: 7 do 11 lat / Dawkowanie: 7 mg/kg mc. raz na dobę w infuzji trwającej 30 minut
Wiek: 2 do 6 lat / Dawkowanie: 9 mg/kg mc. raz na dobę w infuzji trwającej 60 minut
Wiek: 1 do < 2 lat / Dawkowanie: 10 mg/kg mc. raz na dobę w infuzji trwającej 60 minut Czas trwania leczenia wynosi 14 dni. Leczenie trwa zwykle od 1 do 2 tygodni w zakażeniach skóry. W zakażeniach krwi lub serca, jak również w zakażeniach skóry o czasie trwania leczenia zadecyduje lekarz. Szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania i podania leku zamieszczono na końcu tej ulotki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Cubicin podawany jest zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cubicin – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cubicin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Zazwyczaj nie podaje się leku Cubicin kobietom w ciąży. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, ponieważ Cubicin może przenikać do mleka matki i mieć szkodliwy wpływ na dziecko.

Ulotka Cubicin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cubicin 350 mg proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Daptomycyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 205.57 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cubicin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cubicin 350 mg proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań lub infuzji (Daptomycyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 315.35 KB

Cena - ile kosztuje Cubicin?

Cena Cubicin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cubicin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cubicin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 )Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 ) to lek przeciwbólowy skierowany do osób dorosłych cierpiących na bóle głowy, zębów, mięśniowo-stawowe, pourazowe, nerwowe, miesiączkowe oraz bóle w przebiegu przeziębienia i grypy. Nadaje się również do niwelowania stanów podgorączkowych.
Efekt działania Ibum Forte kapsułki (Opakowanie: 24 )Ibuprofen to substancja zaliczana do niesteroidowych…

16.80 

Zastosowanie Olimp Levit C 1000 kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Levit C 1000 kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z dużą ilością witaminy C, która wspiera odporność organizmu oraz jest silnym antyoksydantem. Wpływa ona na układ sercowo-naczyniowy, kondycję skóry oraz metabolizm energetyczny.
Efekt działania Olimp Levit C 1000 kapsułki (Opakowanie: 30 )Olimp Levit C 1000 kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera witaminę C, która jest silnym antyoksydantem. Hamuje nadmierną aktywność…

21.58 

Zastosowanie Eucerin Anti-age Hyaluron-filler krem na dzień SPF 30 (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-age Hyaluron-filler krem na dzień SPF 30 (Opakowanie: 50 ml) to nawilżający, przeciwzmarszczkowy krem na dzień, przeznaczony do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry z widocznymi oznakami starzenia.

Krem posiada filtr SPF 30, nadaje się również do stosowania podczas słonecznej pogody. Skutecznie chroni skórę przed oznakami fotostarzenia.

Produkt nadaje się do stosowania pod makijaż. Krem…

113.99 

Zastosowanie Tepe szczoteczka międzyzębowa 0,8mm zielona (Opakowanie: 6 szt.)Szczoteczki międzyzębowe są wyprodukowane zgodnie ze szwedzkim doświadczeniem w dziedzinie stomatologii, mają najwyższej jakości włosie oraz powlekany plastikiem elastyczny drut, by efektywnie i delikatnie oczyszczać przestrzenie trudno dostępne.
Szczoteczki międzyzębowe Tepe są produkowane w dziewięciu rozmiarach (od 0,4mm do 1,5mm) aby umożliwić jak najlepsze dopasowanie zarówno do mał…

26.99 

Zastosowanie Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 )Vitaminum B2 TEVA tabletki (Opakowanie: 50 ) to produkt leczniczy zawierający dużą ilość witaminy B2. Zmniejsza ryzyko powstawania niedoborów tej substancji oraz zmniejsza objawy wynikające z powstania niedoboru. Wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Może być stosowany pomocniczo przy zażywaniu leków moczopędnych lub antybiotyków, a także w trakcie chorób wyniszczających cały…

5.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief