Corr

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

CORR jest lekiem stosowanym w celu zmniejszenia podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Wskazaniami do stosowania leku CORR są:
– zwiększone stężenie lipidów we krwi
Leczenie zwiększonego stężenia lipidów we krwi niespowodowanego inną chorobą (pierwotna hipercholesterolemia lub mieszana hiperlipidemia), jako uzupełnienie diety, gdy dieta i inne niefarmakologiczne metody (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) są niewystarczające.

Leczenie dziedzicznego zwiększenia stężenia lipidów we krwi (rodzinna hipercholesterolemia homozygotyczna). CORR jest uzupełnieniem diety i innego leczenia zmniejszającego stężenie lipidów lub gdy metody te są niewłaściwe.

– zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym
Zmniejszenie umieralności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycową chorobą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu. Jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka i uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest symwastatyna. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, lub 40 mg symwastatyny.

Ponadto lek zawiera: skrobię żelowaną, laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, butylohydroksyanizol (E320), kwas askorbowy, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, hypromelozę 5 cps, hypromelozę 15 cps, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

Dawkowanie

ORR można przyjmować niezależnie od posiłków, w jednorazowej dawce, wieczorem. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (szklanką wody). Tabletki można podzielić na połowy.

Podczas stosowania leku należy przestrzegać diety niskocholesterolowej.

Szczegółowe informacje na temat dawkowania znajdują się w załączonych ulotkach.
Dawkowanie różni się w zależności od mocy tabletek.

REKLAMA

Przedawkowanie

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. W przypadku przedawkowania lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie symwastatyny we krwi, dlatego podczas stosowania leku CORR należy unikać jego picia.

Alkohol: należy poinformować lekarza o spożywaniu dużych ilości alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Ciąża
Kobiety w ciąży, planujące ciążę w najbliższym czasie lub które podejrzewają, że są w ciąży nie powinny stosować leku CORR, gdyż nie ustalono bezpieczeństwa jego stosowania w okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia symwastatyną, musi natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem (patrz „Kiedy nie stosować leku CORR” w załączonej ulotce).

Karmienie piersią
Brak dostępnych danych na temat przenikania symwastatyny do mleka kobiecego. Ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych u niemowlęcia, leku CORR nie wolno stosować w okresie karmienia piersią. Jeśli leczenie jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Cena

Sprawdź ile kosztuje Corr.

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.