CORR

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

CORR - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CORR. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CORR w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CORR? – OPIS I WSKAZANIA

CORR jest lekiem stosowanym w celu zmniejszenia podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Wskazaniami do stosowania leku CORR są:
– zwiększone stężenie lipidów we krwi
Leczenie zwiększonego stężenia lipidów we krwi niespowodowanego inną chorobą (pierwotna hipercholesterolemia lub mieszana hiperlipidemia), jako uzupełnienie diety, gdy dieta i inne niefarmakologiczne metody (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) są niewystarczające.

Leczenie dziedzicznego zwiększenia stężenia lipidów we krwi (rodzinna hipercholesterolemia homozygotyczna). CORR jest uzupełnieniem diety i innego leczenia zmniejszającego stężenie lipidów lub gdy metody te są niewłaściwe.

– zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym
Zmniejszenie umieralności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycową chorobą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu. Jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka i uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

SKŁAD CORR, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest symwastatyna. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, lub 40 mg symwastatyny.

Ponadto lek zawiera: skrobię żelowaną, laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, butylohydroksyanizol (E320), kwas askorbowy, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, hypromelozę 5 cps, hypromelozę 15 cps, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

JAKIE JEST DAWKOWANIE CORR? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

ORR można przyjmować niezależnie od posiłków, w jednorazowej dawce, wieczorem. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (szklanką wody). Tabletki można podzielić na połowy.

Podczas stosowania leku należy przestrzegać diety niskocholesterolowej.

Szczegółowe informacje na temat dawkowania znajdują się w załączonych ulotkach.
Dawkowanie różni się w zależności od mocy tabletek.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CORR, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. W przypadku przedawkowania lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie symwastatyny we krwi, dlatego podczas stosowania leku CORR należy unikać jego picia.

Alkohol: należy poinformować lekarza o spożywaniu dużych ilości alkoholu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CORR W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Kobiety w ciąży, planujące ciążę w najbliższym czasie lub które podejrzewają, że są w ciąży nie powinny stosować leku CORR, gdyż nie ustalono bezpieczeństwa jego stosowania w okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia symwastatyną, musi natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem (patrz „Kiedy nie stosować leku CORR” w załączonej ulotce).

Karmienie piersią
Brak dostępnych danych na temat przenikania symwastatyny do mleka kobiecego. Ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych u niemowlęcia, leku CORR nie wolno stosować w okresie karmienia piersią. Jeśli leczenie jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać.

ULOTKA LEKU CORR – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CORR CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CORR CENA, REFUNDACJA

CORR OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here