CORR

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CORR? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

CORR jest lekiem stosowanym w celu zmniejszenia podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Wskazaniami do stosowania leku CORR są:
– zwiększone stężenie lipidów we krwi
Leczenie zwiększonego stężenia lipidów we krwi niespowodowanego inną chorobą (pierwotna hipercholesterolemia lub mieszana hiperlipidemia), jako uzupełnienie diety, gdy dieta i inne niefarmakologiczne metody (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) są niewystarczające.

REKLAMA

Leczenie dziedzicznego zwiększenia stężenia lipidów we krwi (rodzinna hipercholesterolemia homozygotyczna). CORR jest uzupełnieniem diety i innego leczenia zmniejszającego stężenie lipidów lub gdy metody te są niewłaściwe.

– zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym
Zmniejszenie umieralności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycową chorobą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu. Jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka i uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

CORR SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest symwastatyna. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, lub 40 mg symwastatyny.

Ponadto lek zawiera: skrobię żelowaną, laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, butylohydroksyanizol (E320), kwas askorbowy, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, hypromelozę 5 cps, hypromelozę 15 cps, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

CORR DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

ORR można przyjmować niezależnie od posiłków, w jednorazowej dawce, wieczorem. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (szklanką wody). Tabletki można podzielić na połowy.

Podczas stosowania leku należy przestrzegać diety niskocholesterolowej.

Szczegółowe informacje na temat dawkowania znajdują się w załączonych ulotkach.
Dawkowanie różni się w zależności od mocy tabletek.

REKLAMA

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. W przypadku przedawkowania lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie symwastatyny we krwi, dlatego podczas stosowania leku CORR należy unikać jego picia.

Alkohol: należy poinformować lekarza o spożywaniu dużych ilości alkoholu.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CORR W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Kobiety w ciąży, planujące ciążę w najbliższym czasie lub które podejrzewają, że są w ciąży nie powinny stosować leku CORR, gdyż nie ustalono bezpieczeństwa jego stosowania w okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia symwastatyną, musi natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem (patrz „Kiedy nie stosować leku CORR” w załączonej ulotce).

Karmienie piersią
Brak dostępnych danych na temat przenikania symwastatyny do mleka kobiecego. Ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych u niemowlęcia, leku CORR nie wolno stosować w okresie karmienia piersią. Jeśli leczenie jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

CORR ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

CORR ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

OPINIE PACJENTÓW / FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność tego leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here