Corr

CORR jest lekiem stosowanym w celu zmniejszenia podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi.

Wskazaniami do stosowania leku CORR są:
– zwiększone stężenie lipidów we krwi
Leczenie zwiększonego stężenia lipidów we krwi niespowodowanego inną chorobą (pierwotna hipercholesterolemia lub mieszana hiperlipidemia), jako uzupełnienie diety, gdy dieta i inne niefarmakologiczne metody (np. ćwiczenia fizyczne, zmniejszenie masy ciała) są niewystarczające.

Leczenie dziedzicznego zwiększenia stężenia lipidów we krwi (rodzinna hipercholesterolemia homozygotyczna). CORR jest uzupełnieniem diety i innego leczenia zmniejszającego stężenie lipidów lub gdy metody te są niewłaściwe.

– zapobieganie zdarzeniom sercowo-naczyniowym
Zmniejszenie umieralności i zachorowalności na choroby serca i naczyń u pacjentów z objawową miażdżycową chorobą układu sercowo-naczyniowego lub cukrzycą, z prawidłowym lub zwiększonym stężeniem cholesterolu. Jako leczenie wspomagające, mające na celu skorygowanie innych czynników ryzyka i uzupełnienie innej terapii zapobiegającej chorobom serca.

Jaki jest skład Corr, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest symwastatyna. Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg, 20 mg, lub 40 mg symwastatyny.

Ponadto lek zawiera: skrobię żelowaną, laktozę jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, butylohydroksyanizol (E320), kwas askorbowy, kwas cytrynowy jednowodny, magnezu stearynian, hypromelozę 5 cps, hypromelozę 15 cps, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Corr – jak stosować?

ORR można przyjmować niezależnie od posiłków, w jednorazowej dawce, wieczorem. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością płynu (szklanką wody). Tabletki można podzielić na połowy.

Podczas stosowania leku należy przestrzegać diety niskocholesterolowej.

Szczegółowe informacje na temat dawkowania znajdują się w załączonych ulotkach.
Dawkowanie różni się w zależności od mocy tabletek.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. W przypadku przedawkowania lekarz zastosuje leczenie objawowe i podtrzymujące.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Corr – czy mogę spożywać alkohol?

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie symwastatyny we krwi, dlatego podczas stosowania leku CORR należy unikać jego picia.

Alkohol: należy poinformować lekarza o spożywaniu dużych ilości alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Corr w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Kobiety w ciąży, planujące ciążę w najbliższym czasie lub które podejrzewają, że są w ciąży nie powinny stosować leku CORR, gdyż nie ustalono bezpieczeństwa jego stosowania w okresie ciąży. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia symwastatyną, musi natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem (patrz „Kiedy nie stosować leku CORR” w załączonej ulotce).

Karmienie piersią
Brak dostępnych danych na temat przenikania symwastatyny do mleka kobiecego. Ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych u niemowlęcia, leku CORR nie wolno stosować w okresie karmienia piersią. Jeśli leczenie jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Corr

Ulotka Corr – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Corr przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Corr m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Sprawdź cenę i dostępność Corr w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Corr

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Corr? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Corr. Podziel się doświadczeniami na forum.