Konsultacja merytoryczna:

Coloxet

Lek Coloxet jest lekiem należącym do „cytostatyków”, hamujących wzrost komórek nowotworowych. Coloxet zawiera kapecytabinę, która sama nie jest lekiem cytostatycznym. Dopiero po przyswojeniu przez organizm chorego zmienia się ona w aktywny lek przeciwnowotworowy (więcej tego związku gromadzi się w tkance guza niż w zdrowych tkankach).

Coloxet jest stosowany w leczeniu raka okrężnicy, odbytnicy, żołądka i piersi. Ponadto, lek Coloxet jest stosowany w celu zapobiegania nawrotom raka okrężnicy po całkowitym chirurgicznym usunięciu guza.

Lek Coloxet może być stosowany jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami.

Jaki jest skład Coloxet, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest kapecytabina
Każda tabletka powlekana zawiera 150 mg kapecytabiny
Każda tabletka powlekana zawiera 300 mg kapecytabiny
Każda tabletka powlekana zawiera 500 mg kapecytabiny

– Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: laktoza bezwodna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna,
magnezu stearynian.
– Otoczka tabletki (150 mg): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172) i
żelaza tlenek żółty (E172), talk.
– Otoczka tabletki (300 mg): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk.
– Otoczka tabletki (500 mg): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czerwony (E 172) i
żelaza tlenek żółty (E172), talk.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Coloxet – jak stosować ten lek?

Lek Coloxet powinien być przepisany przez lekarza mającego doświadczenie w stosowaniu leków przeciwnowotworowych.

Tabletki leku Coloxet powinny być połykane w całości i popijane wodą ciągu 30 min po posiłku.

Lekarz prowadzący ustala dawkę leku i sposób leczenia odpowiedni dla danego pacjenta. Dawka leku Coloxet została ustalona na podstawie powierzchni ciała. Tę ostatnią oblicza się na podstawie wzrostu i masy ciała. Dawka stosowana zazwyczaj u dorosłych wynosi 1250 mg/m2 powierzchni ciała dwa razy na dobę (rano i wieczorem). Oto dwa przykłady: osoba o masie ciała 64 kg i wzroście 1,64 m ma powierzchnię ciała 1,7 m2, w związku z czym powinna przyjmować 4 tabletki po 500 mg i 1 tabletkę 150 mg dwa razy na dobę. Osoba o masie ciała 80 kg i wzroście 1,80 m ma powierzchnię ciała 2,00 m2 i powinna przyjmować 5 tabletek po 500 mg dwa razy na dobę.

Tabletki leku Coloxet są zazwyczaj przyjmowane przez 14 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa (kiedy nie przyjmuje się żadnych tabletek). Ten 21-dniowy okres nazywa się jednym cyklem leczenia.

W skojarzeniu z innymi lekami zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych może być niższa od 1250 mg/m2 powierzchni ciała, oraz okres przyjmowania tabletek może być różny (np. codziennie, bez przerwy). Lekarz określa jaką dawkę należy przyjmować, kiedy i jak długo kontynuować przyjmowanie tabletek.

Lekarz może zalecić przyjmowanie kombinacji tabletek zawierających 150 mg , 300 mg i 500 mg leku
na każdą dawkę.
• Należy przyjmować tabletki, w kombinacji i w dawkach przepisanych przez lekarza, rano i wieczorem.
• Należy przyjmować tabletki w ciągu 30 minut po zakończeniu posiłku (śniadanie i kolacja).
• Ważne jest, aby cała kuracja została przyjęta zgodnie z zaleceniem lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Coloxet mogą wystąpić działania niepożądane takie jak nudności lub wymioty, biegunka, zapalenie śluzówek, owrzodzenie jelita lub jamy ustnej, ból, podrażnienie i krwawienie z przewodu pokarmowego lub żołądka, zahamowanie czynności szpiku (zmniejszenie liczby krwinek). Jeśli wystąpią takie objawy, należy natychmiast powiadomić lekarza prowadzącego.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Coloxet – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Coloxet powinien być przyjmowany nie później niż 30 minut po posiłku

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Coloxet w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno przyjmować leku Coloxet, jeśli jest się w ciąży lub podejrzewa się ciążę. W okresie leczenia lekiem Coloxet nie wolno karmić piersią. , Przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Coloxet – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Coloxet, 150 mg, 300 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Capecitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 141.30 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Coloxet m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Coloxet, 150 mg, 300 mg, 500 mg, tabletki powlekane (Capecitabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 261.39 KB

Cena - ile kosztuje Coloxet?

Cena Coloxet i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Coloxet.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Coloxet? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Curaprox Cs 5460 miękkie szczoteczki do zębów (Opakowanie: 3 szt.)Produkt przeznaczony jest do czyszczenia zębów i całej jamy ustnej. Do stosowania rano i wieczorem oraz w ciągu dnia po posiłkach. Ze względu na rodzaj włosia, Curaprox Cs 5460 miękkie szczoteczki do zębów (Opakowanie: 3 szt.) polecane są również osobom, które uskarżają się na takie dolegliwości…

57.99 

Zastosowanie VISCOPLAST Max Hold (Opakowanie: 12 )VISCOPLAST Max Hold (Opakowanie: 12 ) to plastry służące do zabezpieczania drobnych ran, otarć i zadrapań. Są szczególnie przydatne na skórze dłoni, stóp i miejsc, które mają kontakt z wodą. Chronią przed zabrudzeniami i działaniem patogenów.

Efekt działania VISCOPLAST Max Hold (Opakowanie: 12 )VISCOPLAST Max Hold (Opakowanie: 12 ) to plastry w trzech rozmiarach, dzięki czemu możliwe jest…

12.99 

Zastosowanie Żuravit Junior Plus o smaku owoców leśnych (Opakowanie: 100 ml)Żuravit Junior Plus o smaku owoców leśnych (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety w postaci syropu o smaku owoców leśnych, wspierający układ moczowy u najmłodszych pacjentów. Zawiera ekstrakt z owoców żurawiny wielkoowocowej i koncentratu soku z owoców żurawiny, które korzystnie działają na funkcjonowanie układu moczowego i…

16.02 

Zastosowanie Oxyal krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Nawilża i chroni powierzchnię oka.Składkwas hialuronowySposób użyciaMiejscowo, do worka spojówkoego. Zakroplić 1-2 krople do każdego oka lub ściśle według zaleceń lekarza. Po użyciu roztworu należy szczelnie zamknąć butelkę.Dodatkowe informacjeWysuszenie, podrażnienie i zmęczenie oczu spowodowane przez czynniki zewnętrzne takie jak zbyt długotrwała ekspozycja na promieniowanie telewizora lub…

61.99 

Zastosowanie Fervex Junior saszetki (Opakowanie: 8 )Fervex Junior saszetki (Opakowanie: 8 ) jest lekiem złożonym przeznaczonym do doraźnego stosowania w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych.

Wskazaniem do zastosowania leku Fervex Junior jest wystąpienie dolegliwości, takich jak: ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.

Lek Fervex Junior jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat. Lek…

18.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief