Konsultacja merytoryczna:

Colobreathe

Colobreathe zawiera kolistymetat sodowy, typ antybiotyku zwanego polimyksyną.

Colobreathe wskazany jest w leczeniu przewlekłych zakażeń płuc wywołanych przez bakterię Pseudomonas aeruginosa u pacjentów z mukowiscydozą dorosłych oraz dzieci w wieku 6 lat i powyżej. Pseudomonas aeruginosa to bakteria powszechnie atakująca pacjentów z mukowiscydozą na pewnym etapie ich życia. Niektórzy pacjenci są nią zakażeni w bardzo młodym wieku, a innych czeka to znacznie później. Jeśli tego zakażenia nie będzie się odpowiednio kontrolować, spowoduje ono uszkodzenie płuc.

Jaki jest skład Colobreathe, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kolistymetat sodowy (zwany również kolistyną).
Każda kapsułka zawiera 1 662 500 j.m., co równa się w przybliżeniu 125 mg kolistymetatu sodowego.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Colobreathe – jak stosować ten lek?

Colobreathe jest wdychany do płuc w postaci proszku z kapsułki z użyciem podręcznego inhalatora o nazwie Turbospin. Colobreathe może być podawany jedynie za pomocą tego urządzenia.

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.
Pierwsza dawka leku powinna zostać podana pod nadzorem medycznym.

Dawkowanie
Dorośli oraz dzieci w wieku lat 6 i starsze
– Zawartość jednej kapsułki Colobreathe powinna być inhalowana dwa razy na dobę za pomocą inhalatora Turbospin.
– Przerwa pomiędzy przyjmowaniem dawek powinna być jak najbardziej zbliżona do 12 godzin.

Kolejność, w jakiej inne terapie powinny być stosowane lub przeprowadzane

Jeśli pacjent/dziecko stosują inne leki z powodu mukowiscydozy, ich przyjmowanie powinno przebiegać w następującym porządku:
– Wziewne leki rozszerzające oskrzela
– Fizjoterapia klatki piersiowej
– Inne wziewne produkty lecznicze
– Następnie Colobreathe

Porządek stosowanych terapii należy ustalić z lekarzem prowadzącym.

Sposób podawania
Nie połykać kapsułek Colobreathe. Stosować jedynie przy użyciu inhalatora Turbospin.

W celu przeprowadzenia inhalacji produktem leczniczym Colobreathe umieszczonym w kapsułkach za pomocą inhalatora Turbospin należy postępować według przedstawionej poniżej procedury. Na początku leczenia produktem leczniczym lekarz lub pielęgniarka powinni zademonstrować pacjentowi/dziecku, jak należy korzystać z leku:

Szczegółowa informacja na temat m.in. przyjmowania Colobreathe przy użyciu inhalatora Turbospin, czyszczenia urządzenia Turbospin, znajduje się w załączonej poniżej ulotce dla pacjenta.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Colobreathe lub przypadkowe połknięcie kapsułki należy bezzwłocznie zgłosić lekarzowi prowadzącemu w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Colobreathe – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Colobreathe w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma danych odnoszących się do bezpieczeństwa stosowania Colobreathe u kobiet w ciąży. Jak w przypadku wszystkich leków, w trakcie ciąży należy zachować szczególną ostrożność. Lekarz powinien doradzić przed zastosowaniem Colobreathe czy korzyści płynące z jego przyjmowania będą większe niż podejmowane ryzyko.

Kolistymetat sodowy może przedostać się do mleka karmiącej matki. Należy skonsultować stosowanie Colobreathe z lekarzem.

Ulotka Colobreathe – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Colobreathe 1 662 500 j.m. proszek do inhalacji, kapsułki twarde (Kolistymetat sodowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 268.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Colobreathe m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Colobreathe 1 662 500 j.m. proszek do inhalacji, kapsułki twarde (Kolistymetat sodowy)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 260.20 KB

Cena - ile kosztuje Colobreathe?

Cena Colobreathe i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Colobreathe.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Colobreathe? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Mel tabletki (Opakowanie: 20 )Mel tabletki (Opakowanie: 20 ) to lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Przeznaczony dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa oraz młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Lek ulega rozpadowi w jamie ustnej. Efekt działania Mel tabletki (Opakowanie: 20 )Substancja czynna leku jako niesteroidowy lek przeciwzapalny hauje aktywność cyklooksygenazy, czym działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Skł…

16.47 

Zastosowanie Doktor Jacob witamina D3 + K2 w oleju, krople (Opakowanie: 20 ml)Doktor Jacob witamina D3 + K2 w oleju, krople (Opakowanie: 20 ml) to suplement diety podnoszący poziom witamin D3 i K2 w organizmie. Ich ilość i proporcje są tu dobrane tak, aby nie tylko prawidłowo przyswajać wapń, ale również by został dostarczony w organizmie tam, gdzie w danym momencie jest niezbędny, np. do kości, a nie…

78.69 

Zastosowanie FARMONA NIVELAZIONE Żel d/rąk antybakteryjny kids (Opakowanie: 53 ml)FARMONA NIVELAZIONE Żel d/rąk antybakteryjny kids (Opakowanie: 53 ml) to produkt dedykowany dzieciom powyżej 3 roku życia i dostosowany do specjalnych potrzeb ich skóry. Zapewnia skuteczność antybakteryjną, a przy tym chroni skórę przed przesuszeniem i łagodzi podrażnienia.Efekt działania FARMONA NIVELAZIONE Żel d/rąk antybakteryjny kids (Opakowanie: 53 ml)Antybakteryjny żel do rąk…

10.38 

Zastosowanie Nicorette Coolmint tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Nicorette Coolmint tabletki do ssania (Opakowanie: 20 ) to tabletki do ssania, które wspomagają walkę z uzależnieniem od nikotyny. Łagodzą objawy odstawienne i pozwalają niemal natychmiast zaprzestać palenia. Preparat ma przyjemny, miętowy smak.Efekt działania Nicorette Coolmint tabletki do ssania (Opakowanie: 20 )Produkt przeznaczony jest dla osób łagodnie uzależnionych od nikotyny – wypalających nie więcej niż 20 papierosów dziennie…

17.89 

Zastosowanie Bioderma Cicabio krem (Opakowanie: 40 ml)Bioderma Cicabio krem (Opakowanie: 40 ml) to preparat, który zaopiekuje się twoją podrażnioną skórą. Jest przeznaczony do stosowania na różnego rodzaju otarcia, zadrapania, czy też te partie ciała, które regenerują się po poważniejszym skaleczeniu. Krem działa pobudzająco na naskórek, stymulując namnażanie się jego nowych komórek, a w konsekwencji przyspiesza gojenie. Pomoże…

38.50 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief