COLDREX MAXGRIP C

Lekarstwo

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Tabletki Coldrex MaxGrip C zawieraja nastepujace substancje czynne: paracetamol, chlorowodorek fenylefryny, kofeine, wodzian terpinu i witaminę C.
• paracetamol – działa przeciwbólowo i przeciwgoraczkowo
• fenylefryna – obkurcza naczynia krwionosne i udrożnia przewody nosowe
• kofeina – nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu
• wodzian terpinu – działa wykrztusnie
• witamina C – witamina, której niedobory moga wystapic w pierwszych dniach przeziebienia i grypy.

Wskazania do stosowania
Leczenie objawów przeziebienia i grypy, takich jak: goraczka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i miesniowe, katar.

SKŁAD

Substancjami czynnymi leku sa: paracetamol, kofeina, chlorowodorek fenylefryny, wodzian terpinu i kwas askorbowy (witamina C). Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, 25 mg kofeiny, 5 mg chlorowodorku fenylefryny, 20 mg wodzianu terpinu i 30 mg kwasu askorbowego (witaminy C).

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, skrobia rozpuszczalna, talk, kwas stearynowy, powidon, potasu sorbinian, sodu laurylosiarczan, żółty barwnik (E 110).

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Stosowanie u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 2 tabletki, podawac do 4 razy na dobe. Nie należy przyjmowac dawki leku czesciej, niż co 4 godziny ani nie stosowac wiecej niż 8 tabletek w ciagu doby
Nie stosowac dawki wiekszej niż zalecana.

Leku nie należy stosowac dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Nie stosowac jednoczesnie innych leków zawierajacych paracetamol ani innych leków zmniejszajacych przekrwienie błony sluzowej nosa, srodki hamujace łaknienie lub leki psychostymulujace o działaniu podobnym do amfetaminy.

Jeżeli objawy choroby utrzymuja sie należy zasiegnac porady lekarza.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócic sie do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zażycia dawki wiekszej niż zalecana należy natychmiast zasiegnac porady lekarskiej, nawet jeżeli nie wystepuja żadne objawy niepożadane, ze wzgledu na ryzyko wystapienia opóznionego, cieżkiego uszkodzenia watroby.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Sok grejpfrutowy może zwiększać stężenie kolchicyny. Dlatego, nie należy spożywać soku grejpfrutowego podczas przyjmowania leku Colchicine Sigillata.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Nadmierne spożycie kawy lub herbaty podczas stosowania leku może powodowac uczucie napiecia i rozdrażnienia. W czasie przyjmowania leku nie należy pic alkoholu – patrz w załączonej ulotce „Ostrzeżenia i srodki ostrożnosci”.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT COLDREX MAXGRIP C

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).



DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

COLDREX MAXGRIP C CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here