COAPARIN

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA

Coaparin zawiera heparynę niefrakcjonowaną, substancję działającą przeciwzakrzepowo. Lek stosuje się w profilaktyce zakrzepowego zapalenia żył głębokich i zaburzeń zakrzepowozatorowych u pacjentów z czynnikami ryzyka wystąpienia tych zaburzeń.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest heparyna sodowa. 0,2 ml roztworu zawiera 5 000 IU heparyny sodowej.

– Pozostałe składniki to: alkohol benzylowy (1,8 mg), sodu wodorotlenek 10% (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE

Nie należy stosować leku domięśniowo ze względu na znaczne ryzyko wystąpienia krwiaków w miejscu wstrzyknięcia. Przed wykonaniem wstrzyknięcia należy skontrolować wygląd roztworu. Powinien być przezroczysty, barwy jasnożółtej do żółtobrunatnej. W przypadku zaobserwowania zmiany barwy lub klarowności nie należy stosować leku.

Dorośli:
Pacjenci przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi oraz po zabiegach:
5 000 IU (0,2 ml) podawać 2 godziny przed zabiegiem, a następnie po zabiegu co 8 do 12 godzin przez 10 do 14 dni lub do momentu aż pacjent zacznie chodzić – w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Pacjenci po zawale mięśnia sercowego:
5 000 IU (0,2 ml) podawać dwa razy na dobę przez 10 dni lub do momentu gdy pacjent zacznie chodzić.

Pozostali pacjenci:
5 000 IU (0,2 ml) podawać co 8 do 12 godzin

Sposób podawania
Coaparin należy wstrzykiwać prostopadle pod powierzchnię skóry na brzuchu po lewej lub prawej
stronie, przynajmniej 5 cm od pępka w kierunku bocznym.

Leku nigdy nie należy wstrzykiwać do mięśnia, ponieważ może to wywołać krwawienie do mięśnia i powstanie krwiaków.

Przed pierwszym samodzielnym wstrzyknięciem, pacjent powinien otrzymać instrukcje dotyczące prawidłowego stosowania leku Coaparin oraz prawidłowej techniki samodzielnego wstrzyknięcia. Instrukcji powinien udzielić lekarz lub inny wykwalifikowany pracownik opieki zdrowotnej. W przypadku pytań dotyczących leku lub wątpliwości jak prawidłowo samodzielnie wstrzyknąć lek, należy skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania pomocy.

Szczegółowe informacje o tym jak należy wstrzykiwać lek Coaparin, znajdziecie Państwo w załączonej ulotce.

PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania większej dawki leku Coaparin niż zalecana może wystąpić przedawkowanie, którego objawem jest krwawienie. W przypadku wystąpienia nieznacznego krwawienia, lek należy odstawić. Jeśli krwawienie jest intensywniejsze, należy natychmiast 5/6 skontaktować się z lekarzem. Działanie heparyny można odwrócić, podając dożylnie 1% roztwór siarczanu protaminy.

JEDZENIE I PICIE

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża
Lekarz może zalecić stosowanie heparyny w ciąży w ściśle uzasadnionych przypadkach, po szczegółowym rozważeniu ryzyka i korzyści dla matki. Informacje dotyczące dawek – patrz punkt 3. „Jak stosować lek Coaparin” załączonej ulotki.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. Heparyna nie przenika do mleka kobiecego.

ULOTKA

CHPL

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here