Clopidogrel Ranbaxy

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Clopidogrel Ranbaxy należy do grupy leków przeciwpłytkowych. Płytki krwi są bardzo małymi strukturami we krwi, które zlepiają się ze sobą podczas krzepnięcia krwi. Zapobiegając temu zlepianiu, leki przeciwpłytkowe zmniejszają możliwość tworzenia się zakrzepów krwi (procesu, który nazywa się zakrzepicą).

Lek Clopidogrel Ranbaxy podaje się osobom dorosłym, aby zapobiec powstawaniu zakrzepów w stwardniałych miażdżycowo tętnicach. Zakrzepy mogą prowadzić do udaru mózgu, zawału serca lub śmierci.

Pacjentowi został przepisany lek Clopidogrel Ranbaxy, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi i zmniejszyć ryzyko opisanych ciężkich zdarzeń, ponieważ:
– u pacjenta występuje stwardnienie tętnic (miażdżyca tętnic) i
– u pacjenta poprzednio wystąpił zawał serca, udar mózgu lub występuje choroba tętnic obwodowych lub
– u pacjenta wystąpił silny ból w klatce piersiowej określany jako niestabilna dławica piersiowa
lub zawał mięśnia sercowego („atak serca”). W celu leczenia tego schorzenia – aby przywrócić przepływ krwi, lekarz może umieścić stent w zablokowanej lub zwężonej tętnicy.

Lekarz przepisze także kwas acetylosalicylowy (jest to substancja obecna w wielu lekach, stosowana zarówno w łagodzenia bólu i obniżenia gorączki, jak i w zapobieganiu krzepnięciu krwi);
– pacjent ma nieregularne bicie serca (określane jako migotanie przedsionków) i nie może stosować doustnych leków przeciwzakrzepowych (antagonistów witaminy K), które zapobiegają powiększaniu się zakrzepów i tworzeniu nowych. Doustne leki przeciwzakrzepowe są bardziej skuteczne w leczeniu tego schorzenia niż kwas acetylosalicylowy lub kwas acetylosalicylowy i klopidogrel. Lekarz przepisał Clopidogrel Ranbaxy i kwas acetylosalicylowy, jeżeli pacjent nie może stosować doustnych leków przeciwzakrzepowych i nie występuje u niego ryzyko poważnego krwawienia.

Skład

Substancją czynną leku jest klopidogrel. Jedna tabletka zawiera 75 mg klopidogrelu (w postaci wodorosiarczanu).

Pozostałe składniki to:
rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, Makrogol 6000, olej rycynowy uwodorniony i hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona
otoczka tabletki: Opadry Pink 03B54564, hypromeloza 6 cp, Makrogol 4000, tytanu dwutlenek (E 171), tlenek żelaza czerwony (E 172)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Jeśli u pacjenta wystąpiły silne bóle w klatce piersiowej (niestabilna dławica piersiowa lub zawał serca), lekarz może zlecić rozpoczęcie leczenia od 300 mg leku Clopidogrel Ranbaxy (4 tabletki po 75 mg). Potem zalecana dawka leku Clopidogrel Ranbaxy to jedna tabletka 75 mg na dobę stosowana doustnie z jedzeniem lub bez; codziennie o tej samej porze.

Przedawkowanie

Z uwagi na zwiększone ryzyko wystąpienia krwawienia, należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalnym oddziałem pomocy doraźnej.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek może być stosowany z jedzeniem lub bez jedzenia

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku Clopidogrel Ranbaxy. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Clopidogrel Ranbaxy, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ stosowanie klopidogrelu podczas ciąży nie jest zalecane.

Nie należy stosować tego leku w czasie karmienia piersią.
Jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here