Konsultacja merytoryczna:

Clopidogrel Acino Pharma

Clopidogrel Acino Pharma zawiera substancję czynną klopidogrel, który należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpłytkowymi. Płytki krwi (tak zwane trombocyty) są bardzo małymi ciałkami, które zlepiają się ze sobą podczas krzepnięcia krwi. Zapobiegając temu zlepianiu, leki przeciwpłytkowe zmniejszają możliwość tworzenia się zakrzepów krwi (procesu, który nazywa się zakrzepicą).

Clopidogrel Acino Pharma podaje się, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów w stwardniałych miażdżycowo naczyniach krwionośnych (tętnicach), w procesie znanym jako miażdżyca tętnic, które mogą prowadzić do wystąpienia zdarzeń związanych z miażdżycą tętnic (takich jak: udar mózgu, atak serca lub zgon).

Pacjentowi został przepisany lek Clopidogrel Acino Pharma przepisuje się, żeby zapobiec zakrzepom krwi i zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych ciężkich przypadków, ponieważ:
– U pacjenta występuje miażdżycowe stwardnienie tętnic (także zwane miażdżycą tętnic) i
– U pacjenta poprzednio wystąpił atak serca, udar mózgu lub występuje stan znany jako choroba tętnic obwodowych (zaburzenie przepływu krwi w rękach lub nogach spowodowane zamknięciem naczyń krwionośnych)

Jaki jest skład Clopidogrel Acino Pharma, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest klopidogrel. Każda tabletka zawiera 75 mg klopidogrelu (w postaci bezylanu).

Inne składniki to:
Rdzeń tabletki:
Makrogol 6000
celuloza, mikrokrystaliczna (E460)
krospowidon, typ A
olej rycynowy, uwodorniony

Otoczka:
Makrogol 6000
etyloceluloza (E462)
tytanu dwutlenek (E171)

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Clopidogrel Acino Pharma – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku Clopidogrel Acino Pharma to jedna tabletka 75 mg na dobę stosowana doustnie z posiłkiem lub bez posiłku i codziennie o tej samej porze.

Clopidogrel Acino Pharma należy stosować tak długo, jak zaleca go lekarz prowadzący.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub najbliższym oddziałem ratunkowym z powodu wystąpienia zwiększonego ryzyka krwawienia.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Clopidogrel Acino Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Clopidogrel Acino Pharma może być stosowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Clopidogrel Acino Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że jest w ciąży, to zanim zastosuje lek Clopidogrel Acino Pharma powinna poinformować o tym lekarza prowadzącego lub farmaceutę. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Clopidogrel Acino Pharma, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ stosowanie klopidogrelu podczas ciąży nie jest zalecane.

Nie należy się stosować leku w czasie karmienia piersią.
Należy zapytać lekarza prowadzącego, czy podczas stosowania leku można karmić dziecko piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Clopidogrel Acino Pharma

Ulotka Clopidogrel Acino Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Clopidogrel Acino Pharma 75 mg tabletki powlekane (Klopidogrel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 350.52 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Clopidogrel Acino Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Clopidogrel Acino Pharma 75 mg tabletki powlekane (Klopidogrel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 460.45 KB

Cena - ile kosztuje Clopidogrel Acino Pharma?

Cena Clopidogrel Acino Pharma i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Clopidogrel Acino Pharma.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Clopidogrel Acino Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz