CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

PRODUKT ARCHIWALNY

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) oraz jak działa ten lek?

Lek Clastodron należy do grupy substancji zwanych bisfosfonianami. Pamidronian wpływa na proces tworzenia i niszczenia kości.

Lek ten jest stosowany w celu obniżenia zwiększonego stężenia wapnia we krwi i zmniejszenia ubytków kości wywołanych przez niektóre typy nowotworów, na przykład raka piersi lub szpiczaka mnogiego (rak komórek osocza organizmu). U niektórych pacjentów z tymi typami nowotworów pamidronian jest także stosowany w leczeniu choroby kości. W razie wątpliwości dotyczących stosowania tego leku należy zapytać lekarza prowadzącego.

SKŁAD

Jaki jest skład leku CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest disodu pamidronian. Każdy mililitr (ml) roztworu zawiera 3 mg, 6 mg lub 9 mg disodu pamidronianu.

Ponadto lek zawiera: mannitol, kwas fosforowy i wodę do wstrzykiwań.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Jakie jest zalecane dawkowanie leku CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Lek Clastodron podawany jest w postaci bardzo powolnej infuzji dożylnej (do żyły), nigdy w postaci szybkiego wstrzyknięcia. Lekarz prowadzący zdecyduje jaka dawka jest odpowiednia dla pacjenta. W zależności od dawki infuzja będzie trwała od jednej do kilku godzin. Lekarz prowadzący zadecyduje o ilości i częstości podawania infuzji.

Zwykle stosowana dawka na każdy cykl leczenia wynosi pomiędzy 15 mg a 90 mg.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Ponieważ lek Clastodron jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, nie jest prawdopodobne, żeby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku. Jednakże jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt duża dawkę leku Clastodron, powinien niezwłocznie poinformować lekarza lub pielęgniarkę. Objawy przedawkowania mogą obejmować drętwienie (parestezje), skurcze mięśni (tężyczka) i zawroty głowy (w wyniku obniżenia ciśnienia tętniczego krwi).

Jeśli pacjent doświadczy takich objawów, powinien niezwłocznie poinformować o tym pielęgniarkę lub lekarza.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując ten lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie dotyczy.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Leku Clastodron nie należy stosować w okresie ciąży, z wyjątkiem zagrażających życiu przypadków wysokiego stężenia wapnia we krwi.

Leku Clastodron nie wolno stosować podczas karmienia piersią.

DOKUMENTACJA LEKU CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

POBIERZ ULOTKĘ

ULOTKA LEKU CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO (CHPL) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie
ZAREZERWUJ CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy lek CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) jest refundowany oraz czy wymagana jest recepta.

OPINIE O LEKU CLASTODRON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here